Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

asiak 19:32, 22 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
anbu napisał(a)


Asieńko chyba tak właśnie zrobię, delikatnie przemieszam z glebą. Tam jest już odpowiednia ilość siarki granulowanej ale ja jakoś cały czas mam obawy że jest jej mało a bojam się zmierzyć ph
Liście i igliwie zostawię na wierzchu, podobno takie podłoże szybko znika - tak pisze Tocha



To tak jak u mnie hihihi...
Identycznie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Basiula 19:47, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aniu, nie mam godnego zastępcy. Będę reanimować jak bedzie trzeba. Daję mu dwa lata. We'll see
____________________
W basiowie
Msazalka18 20:41, 22 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Witam

Pięknie u Ciebie, a trawki jakie ładne sadzisz ale co tam nie będę czytać to tu to tam zacznę od początku zawsze coś mądrego się dowiem notatki porobię

miłego wieczorku


____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 09:17, 24 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu jesli ten obornik jest bardzo świeży to lepiej go ułozyć na pryzmę lub wrzucić do kompostu. Musi się przekompostować, a do tego potrzebuje sporo azotu. Teraz rozłozony pod roślinami będzie kradł roslinom azot. Taki w miarę świeży mozna rozłożyć po obrębie systemu korzeniowego ale jak ziemia zamarznie.

Ten co rzuciłaś pod rodki lekko przemieszaj z ziemią. Na to ściółka z igliwia, liści i kory. Właśnie sosny zaczynają zrzucać stare igły. Doskonały czas na uzbieranie materiału na wyściółkowanie/okrycie brył korzeniowych na zimę. To ściółkowanie, przy stabilnym spadku temperatury poniżej -5 ważne jest dla roslin o płytkim systemie korzeniowym, czyli rodki, pierisy, klony, grujecznik, ambrowce. Rośliny same pokazują kiedy czas na okrycie - zrzucają liście. Warto tych liści nie zbierać. Lepiej zostawić do wiosny. Te liście to nie tylko ściółka, ale też doskonały materiał na kompost dla roślin.

Zmierz ph gleby - chwyć byka za rogi Bez tego nie wiemy co robić i czy w ogóle robić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
pestka56 11:14, 24 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4579
Toszko, czyli mogę brzozowe liście nagarniać pod róże?
____________________
Kasia
Toszka 13:18, 24 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, ale jeszcze nie teraz. Musza przyjść mrozy ok. -5. Jesli zbyt wcześnie zaczniesz sciółkować, to roślina nie wejdzie łagodnie w stan spoczynku.Najpierw musi się zahartować pod wpływem spadku temperatur.

Liście natomiast warto jest przerobić na ziemię liściową. To bardzo cenny kompost. Dla przyspieszenia można je przemielić kosiarką i w tej postaci zebrać w worki, lub dorzucić do kompostu, albo na oddzielną pryzmę. Same, całe liscie kompostują się dość długo.
Liście są najlepszą ściółką na rabaty. Na wiosnę dopiero je mozna zebrać... lub nie, a tylko przykryć warstwą kory.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
pestka56 15:22, 24 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4579
Dzięki za tę radę o temperaturze. Swoje róże kopczykowałam dotąd zawsze po kilku dniach przymrozków.

Jankosia ma na blogu cały wpis poświęcony ziemi liściowej.

Ja pierwszy raz zeszłej jesieni liście zeskładowałam w pryzmę. Muszę tam zajrzeć.
____________________
Kasia
anbu 17:33, 24 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Msazalka18 miłej lektury hi hi

Tosia dzięki za podpowiedzi
Qpa jest bardzo świeża ... bardzo, bardzo
Miejscowy koniarz czyści stajnie i można brać w ilości dowolnej
W takim razie przywiozę sporą kupę tej qpy i wiosną doładuję swoje roślinki
Byłam w lesie i w końcu przywiozłam moim rodkom pierzynkę Jak będzie potrzeba to pojadę w następny weekend ponownie ....
Toszko moje rodki wyglądają ok .... ale to tak na moje oko a ja znawcą nie jestem Niektóre mają dołem czerwone, przebarwione liście i nie wiem, może to objaw jakichś niedoborów?




Ściółka z lasu





____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 17:37, 24 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu Monty Don w jednym ze swoich odcinków mówi o ziemi liściowej. Po prostu, zbiera liście do worka, worek dziurawi i rzuca pod płot Zapomina o nim do następnego lata. Po otwarciu takiego worka mamy ziemię liściową, z tego co pamiętam dobra ona do ciemerników

Na rabatę nie patrzcie znowu do przeróbki :/ Spodobały mi się kiścienie i muszę coś znowu poprzesadzać :/ Qlva
Pokazuję tylko Toszcze pierzynkę pod rodkami
Aaaa jeszcze upchnę tam miniaturowe rodki Blue Tit i klona ha ha



I zdjęcie z góry mojego łysego ogrodu
Ale już niedługo będzie busz!

____________________
Ania Ogród Ani :)
Monia81 17:43, 24 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8108
Aniu ładne widoczki ja teraz też będę przygotowywać ziemię na moje kwasoluby
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies