Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 10:36, 06 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Magda, Basiu dziękuję

Monia no różżża sama jestem w szoku Hi hi zobaczymy co mi z tego różowania wyjdzie

Kasiu
moja też nie jest w miejscu super nasłonecznionym. Ze wschodu ma sporą ochronę w postaci betonowego płotu i tuj sąsiada, z północy rośnie żywopłot cisowy, z zachodu chroni ją spora ścian domu No nie powiem, miejsce ma zaciszne, zobaczymy jak się popisze Czytałam o niej, że nie przepada za słonkiem przez cały dzień
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 10:47, 06 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
noooo róża nooooo

miodunki u mnie podobne

jedellohy chyba wywalę juz drugi roś się nad nimi lituję ale psy dla nich litości nie mają

śliczne kulaski
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 13:12, 06 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Aniu, wszystko cudne u Ciebie. Widać ze ogrom pracy który włożyliście w przygotowanie ziemi procentuje.

Intryguje mnie jedna rzecz. Jak rozwiązałaś wymagania glebowe dla cisów i bukszpanów na jednej rabacie? Mam na myśli to ze bukszpany to raczej lekko kwaśno lubią ( tak mi się kojarzy ze Toszka u mnie tak pisała ) a cisy jak wiadomo zasadowo bardziej.

Chciałam u siebie tak właśnie pomieszać pod magnolia. Kulkowisko z bukszpanów i cisów. Możesz mi powiedzieć jak przygotować stanowisko dla jednych i drugich?

dziękuję
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 13:08, 07 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dziękuję Aniu za odpowiedź. Ja to myślałam że trzeba jakiś kombinacji wielkich
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 18:53, 07 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
Dziewczyny nie wiem o co chodzi ale u mnie te miodunki rosną jak chwasty jakoś specjalnie o nie nie dbam


Miodunki uwielbiają przewiewną, wilgotną, bogatą w próchnicę ziemię.

anbu napisał(a)





Aniu, jesli mogę coś zasugerować to proponuję mocno ciachnąć stożek. Podstawę np. przyjmij tą samą szerokość co widoczna któraś z kul. Mocno ciachnij dół stożka. Potem postaw wigwam z np. kijków bambusowych i ciachaj mocno. Ja bym boki tego stożka ciachnęła o 1/4 z każdego boku. Początkowe mocne wyprofilowanie to podstawa w tworzeniu brył. Fakt, świeżo po cięciu będzie łysy drapak, ale jeśli podlejesz (w przyszłym tygodniu) nawozem, to za moment zazieleni się i będzie zgrabny. Potem, do połowy sierpnia tnij co 3-4 tygodnie. Uzyskasz zaskakujący efekt

Nawóż to najlepiej florowit z plus 20% mocznika. Można i dolistnie i podlać. Np. Konewka na jeden cis. Ten "myk" z mocznikiem TYLKO teraz, na wiosnę.

PS. Cały czas zaglądam. Ostatnio rzadko jestem na forum, ale cały czas mam cię na oku
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 19:42, 07 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka no ok ale ja je dopiero z drapaków (mam wrażenie) wyprowadziłam
Nie twierdzę, że są idealne, dużo im do tego ideału brakuje ale w tym roku jestem nawet z nich zadowolona, bo widzę, że dziury zarastają. One straszyły dwa sezony i znowu mają być postrachem wsi?

Ten ze zdjęcia to był cięty gałązka po gałązce i oczyszczony z wszystkich suchych badylków, ze środka

Czy wg Ciebie powinnam wszystkie tak ciachnąć czy tylko tego z tej fotki? Muszę się przespać z tematem
Kulki jednak są łatwiejsze w obsłudze



Przesadzałam dziś bukszpany i jestem styrana
Przyszły moje powojniki


Chyba za wcześnie na sadzenie?
____________________
Ania Ogród Ani :)
asiak 20:09, 07 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Moje powojniki albo zmarzły, albo śpią jeszcze Sadziłam jesienią
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Wiolka5_7 21:16, 07 kwi 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
No przesadzanie bukszpanu to ciężka praca, wczoraj to samo robilam i bylam styrana
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 21:20, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18925
dla mnie przycinanie bukszpanów to czarna magia jakieś kulfony mi powychodziły
jak ty je tniesz ,że masz takie zgrabne kuleczki ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 21:26, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Booosze nie dość, że róże to jeszcze powojniki będziesz miałą. Zakffffiatkujesz się Aneczko. A przecież miało nie być jakichś tam kffffiotków.
A zapytam jak się mają twoje umbry na froncie?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies