Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

iwka 14:32, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nie no, tego sie nie zapomina, sama miałam kiedyś taki namiot z koca i miałyśmy w nim spać z siostrą, pierwsze szczekanie psa i nas juz tam nie było
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 14:53, 22 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Dziękuję za odwiedziny

Amelia starszy ma 20 miesięcy, młodszy urodzi się w październiku Czyli brzózki będą miały jeszcze chwilę, żeby podrosnąć (na razie są maksymalnie na wysokość płotu), to akurat będzie miejsce do zabawy.

U nas w weekend znowu trochę pracowicie. Mąż prześwietlił kasztanowiec i pousuwał trochę innych niepotrzebnych gałęzi. Od razu jaśniej, przyjemniej i porządniej
Ja natomiast trochę porysowałam i w zasadzie mam już prawie kompletną koncepcję linii rabat za domem:




Wydaje mi się, że do naszego ogrodu bardziej pasują jednak regularne linie niż fale, ale czy nie przesadziłam? Jak sądzicie? Starałam się, żeby nie było symetrycznie, ale też, żeby nie było za dużo tych występów rabat.

____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 15:12, 22 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Mini-zagajnik brzozowy wyobrażam sobie mniej więcej tak:


Z tyłu derenie aurea, brzozy rozrzucone w miarę nieregularnie, na dole hosty i może jakieś trawki. Pewnie świetnie wyglądał by Red Baron, ale czytałam, że może być ciężko z przetrwaniem zimy.

Po lekturze wątków o żywopłotach myślę, że optymalnym wyjściem będzie jednak Smaragd na ścianie graniczącej z bałaganem sąsiada, a dalej za zagajnikiem z kolei thuje Aureospicata, żeby nie otaczać się tym samym ze wszystkich stron.
Jak myślicie, ten żywopłot ze Smaragdów powinien być na całą długość boku, czy czymś go przemieszać w okolicach kasztanowca? Z jednej strony jednolita całość będzie łatwiejsza do dalszego komponowania rabat, z drugiej strony, no sama nie wiem

Ogólnie w planie na ten sezon jest zrobienie zagajnika, żywopłotu od sąsiada i, mam nadzieję, rabaty przy tarasie. Co do tej rabaty mam na razie duże wątpliwości, dlatego będę liczyła tutaj bardzo na Wasze sugestie. Później wrzucę zdjęcie.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
amelia_b 16:29, 22 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Ja tam jestem zwolennikiem prostych rabat bo takie sama mam w planach Co do fali to mam taką drogę to już rabaty proste. Fajny pomysł na na brzozy jest w " Ogrodzie z lustrem "str. 170. A sąsiadów nie chcesz sobie zasłonić czymś w tym mini zagajniku?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Shemsi 16:52, 22 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Dzięki Amelia! Świetna inspiracja z ogrodu z lustrem. Widzę żurawki i wrzosy + jakieś trawy To żurawki pewnie też u mnie będą, bo zakochałam się w nich strasznie!
Co do osłony, to mam nadzieję, że trochę tę funkcję spełni dereń, podobno dorasta do 3m. Akurat sam róg nie jest bardzo konieczny do wysłonięcia, więc nawet jeśli dereń nie będzie dość szczelny, nie będzie to problemem. Zastanawiałam się, czy nie pociągnąć żywopłotu do końca, ale z tego, co czytałam tuje z brzozami mogą przegrać konkurencję o wodę. Sama nie wiem...
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
amelia_b 22:12, 22 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
To Twój zagajnik jeszcze ma czas podrosnąć Ja mam prawie siedmiolatka i 10 miesięczną kruszynę. Oj jeszcze pamiętam tamten rok jak z brzuszkiem chodziłam siedziałam okrakiem w warzywniaku na styropianie 10 i sałate pieliłam wszyscy mieli ubaw po pachy i leczo na zime zapamiętam do końca życia od rana smażyłam a po południu pojechałam nawet zapasteryzować niezdążyłam ha jeszcze 2 słoiki w spiżarce stoją A piaskownice gdzieś zaplanowałaś?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Shemsi 10:26, 23 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
No tak, w ciąży różne pomysły się miewa, które wywołują u innych uśmiech na twarzy Ja prawie do końca ciąży chodziłam z psem na zajęcia, aż się trenerki ze mnie śmieją, że planuję ciążę pod zawody

Piaskownica będzie gdzieś pod mirabelkami, jeszcze nie jestem pewna, w którym dokładnie miejscu, ale nie będzie złączona z rabatami. Muszę prześledzić, którędy chodzą mrówki z okolicznych mrowisk.

U nas dziś szaro i smutno za oknem, więc dla wszystkich zaglądających tutaj drobiazgi z mojego ogrodu na poprawę humoru

____________________
Weronika Oswajanie chaosu
rzulieta 10:44, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Ale clemantis ładnie Ci kwitnie.Moj sklapiał. Chyba nie lubi towarzystwa hortensji. Buu
____________________
Ogródek Niny
Warmia 12:01, 23 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Shemsi napisał(a)


Mam taki sam Jest cudny.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Shemsi 17:49, 23 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
rzulieta napisał(a)
Ale clemantis ładnie Ci kwitnie.Moj sklapiał. Chyba nie lubi towarzystwa hortensji. Buu


Dzięki! To mój drugi rok z clematisami, w tym pierwszy w gruncie. Mam jeszcze dwa inne rodzaje. Snow Queen ślicznie kwitła przez jakiś czas, po czym jednej nocy jedna z dwóch głównych łodyg zupełnie zwiędła, akurat ta z kwiatami. Nie wiem, czy coś podgryzło, czy co... Dobrze, że druga się uchowała, ale na razie rozrasta się w liście, zamiast kwitnąć. Zobaczymy, jak będzie nam się układać dalsza znajomość, mam nadzieję, że jednak będą zdrowe.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies