Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

iwka 11:49, 01 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a nie chciałabyś przy tym tarasie takich donic wokoł niego, wypełnionych np. trawami lub lawendą
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 09:57, 02 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Margeritka, witam, dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam!

Joaśka, dzięki! Kolejny ciekawy pomysł do przemyślenia. Zanim trafiłam na ogrodowisko myślałam, że w ogóle nie będę miała róż, teraz coraz bardziej mam na nie ochotę Rabata nasłoneczniona, więc dla mnie problem większy, bo więcej pomysłów mam na mniej słoneczne.

Drzewko na tym 1,5 m nie może być zbyt duże, bo zależy mi, żeby jak najmniej zasłaniało. Dlatego pierwotnie myślałam o kulce na pniu. I nie jestem pewna, czy całe 1,5 m będę mogła wykorzystać, bo za chwilę jest koniec działki, a obok rośnie forsycja i przejście może być za wąskie.

Joaska napisał(a)

ale zanim zaczniesz coś roić, popatrz na ogrody w ogrodowisku, wejdź na wizytówki, i zrób szkic ogrodu, potem szkielet - czyli rośliny raczej stałe (drzewa, obwódki) a na końcu wymyślaj wypełnienie rabat.


I taki właśnie jest plan Zwłaszcza, że w tym sezonie cokolwiek będzie się działo, to zrobię to cudzymi rękami, a ja lubię sama. Więc nastawiam się na robienie większości w przyszłym roku.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 09:59, 02 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
iwka napisał(a)
a nie chciałabyś przy tym tarasie takich donic wokoł niego, wypełnionych np. trawami lub lawendą


O rety! Toż to zupełnie nowa koncepcja, w ogóle mi to do głowy nie przyszło. Tylko, że jeśli mają być przy tarasie, to pewnie powinny być murowane? Hm... trzeba przemyśleć.

Dużo będę miała rysowania
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 10:17, 02 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
To jeszcze dla zaglądających dzisiaj moje drobiazgi
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
iwka 11:07, 02 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Shemsi napisał(a)


O rety! Toż to zupełnie nowa koncepcja, w ogóle mi to do głowy nie przyszło. Tylko, że jeśli mają być przy tarasie, to pewnie powinny być murowane? Hm... trzeba przemyśleć.

Dużo będę miała rysowania


no murowane mogą być albo takie jak ma Malkul, z blachy

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 12:24, 02 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
To lecę oglądać u Malkul
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
amelia_b 12:42, 02 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
O ja mam donice murowaną tzn murek a w środku ziemia Jak cos to można zobaczyć, ale Malkul to ma super nowoczesne te donice z taka piękna trawą i lawenda i teraz pięknego powojnika posadziła co pięknie się na donicy prezentuje och... ide i ja popatrzeć i powzdychać
____________________
Pogubiłam się po drodze
Tess 17:46, 02 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
iwka napisał(a)
a nie chciałabyś przy tym tarasie takich donic wokoł niego, wypełnionych np. trawami lub lawendą

O, właśnie o tym samym pomyślałam, widząc Twój taras.
A jak jeszcze wspomniałaś o "żeby się nikt z tarasu nie wykopyrtnął", to pomyślałam o takich wyższych.
Zobacz, jak wyglądają donice przy tarasie w Zimozielonym
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=241
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Shemsi 20:39, 02 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)

O, właśnie o tym samym pomyślałam, widząc Twój taras.
A jak jeszcze wspomniałaś o "żeby się nikt z tarasu nie wykopyrtnął", to pomyślałam o takich wyższych.
Zobacz, jak wyglądają donice przy tarasie w Zimozielonym
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=241


Dlaczego, ach, dlaczego nie trafiłam na ogrodowisko, jak robiliśmy taras?! Nawet widzę już jak mógłby wyglądać, żeby było super. Nic, będę intensywnie myśleć, zobaczymy co mi z tego myślenia wyjdzie.

Zimozielony znam prawie na pamięć I donice faktycznie super, ale zanim podpowiedziałyście, że donice sprawdziłyby się u mnie, nawet o tym nie pomyślałam. Kolejny raz widać, jak bardzo potrzebne jest spojrzenie z boku.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 21:44, 02 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Shemsi napisał(a)


Dlaczego, ach, dlaczego nie trafiłam na ogrodowisko, jak robiliśmy taras?! Nawet widzę już jak mógłby wyglądać, żeby było super. Nic, będę intensywnie myśleć, zobaczymy co mi z tego myślenia wyjdzie.

Zimozielony znam prawie na pamięć I donice faktycznie super, ale zanim podpowiedziałyście, że donice sprawdziłyby się u mnie, nawet o tym nie pomyślałam. Kolejny raz widać, jak bardzo potrzebne jest spojrzenie z boku.


A najlepsze jest to, że osoba, która widzi u innych, u siebie miota się i szarpie i nic mądrego wymyślić nie może
Weroniko, jeszcze wszystko możesz zrobić przy tym tarasie Tylko pewnie trzeba eMa przekonać... Trudno będzie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies