Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 23:11, 25 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
anbu napisał(a)
Dzięki Weroniko a jakie masz rozplenice? Gatunek?


Na tej rabacie Hameln Śliczne są!

Oprócz tego mam jeszcze te mniejsze Little Bunny, które wyglądają, jak miniaturka Hameln i też są śliczne. Miałam jeszcze Moudry, też fajna, ale nie tak zachwycająca, jak powyższe, poza tym nie przeżyła mi zimy.

A Ty którą planujesz? Jest jeszcze Magic, mam na nią ochotę
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 23:13, 25 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
polinka napisał(a)


Fajny projekcik. A co planujesz przed hortensjami?


Cieszę się, że Ci się podoba. Myślę o czymś, co będzie wyglądać przyzwoicie przez większość sezonu. Może turzyce Ice Dance? Pewności nie mam, zostawiam sobie jeszcze chwilę na decyzję.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
anbu 07:35, 26 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Shemsi napisał(a)


Na tej rabacie Hameln Śliczne są!

Oprócz tego mam jeszcze te mniejsze Little Bunny, które wyglądają, jak miniaturka Hameln i też są śliczne. Miałam jeszcze Moudry, też fajna, ale nie tak zachwycająca, jak powyższe, poza tym nie przeżyła mi zimy.

A Ty którą planujesz? Jest jeszcze Magic, mam na nią ochotę


Planuję te małe - miniaturki. Ale na razie o nich czytam

____________________
Ania Ogród Ani :)
Shemsi 20:08, 28 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Miniaturki są super. Ja zamierzam mieć ich jeszcze więcej
Zdaje się, ze Toszka też jest nimi zauroczona
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 20:18, 28 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Kończymy pracowity weekend Kolejne kroki milowe na drodze do ogarniętego ogrodu. Rabata frontowa coraz bliżej stanu, który będzie nadawał się do pokazania.
Warzywnik z poślizgiem, ale udało się do końca odpalić, teraz tylko czekać na warzywa

A róże z clematisami dostały godne tło


I jeszcze czosnki, niech cieszą póki są

____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 20:22, 28 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
I rodki, które po zeszłorocznej walce o poprawę podłoża w tym roku pięknie się odwdzięczają Warto wysilić się jeszcze trochę, żeby dać takim ślicznotom to, czego potrzebują!

Catawbiense Grandiflorum


Nova Zembla


I startujący Zygmunt III Waza - Royal Crimson



edit: na chwasty łaskawie nie patrzcie, nie nadążam, ale są na mojej liście na ten tydzień
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Toszka 21:20, 28 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Shemsi napisał(a)
Miniaturki są super. Ja zamierzam mieć ich jeszcze więcej
Zdaje się, ze Toszka też jest nimi zauroczona


Jestem zauroczona i to bardzo. W tym roku wcześniej Mali Chłopcy wystartowali niż zwykłe i teraz są uroczymi poduchami. Rosną w półcieniu, a jedna kępa w cieniu. Nie ma najmniejszego problemu. ('Little Boy')

Pod rodki (nic tam nie dostrzegam pod spodem) masz sosnę. Igły sypnij pod rodki. I liście. To zmieszane z odrobiną kory. Jak nie masz dębowych to syp i inne. Byle zdrowe. Uwierz, że taka ściółka bardzo fajnie wygląda. Jesli aranżacyjnie ci pasuje to rodkom do towarzystwa posadź azalie japońskie, kiścienie. Bardzo dobrze z nimi rosną tawuły japońskie. Hakonechloa... stipa (dobrze czytasz na kwaśnej sieje mi się najwięcej), jesli lubisz to cebulowe lilie orientalne. Bażyna zrobi fantastyczny dywan. Chodzi o to, że w kwaśnolubnym towarzystwie łatwiej utrzymać niskie ph.
Dodatkowo chwasty nie będą rosły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 08:51, 19 cze 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Czytam tu i tam, że działacie z rabatą kulkowo-trzmielinową
Może choć jedna fotka? Bom ciekawa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Shemsi 23:18, 20 cze 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Poli, miło, że zaglądasz

Zaniedbałam się strasznie z forum. Zawzięliśmy się, żeby wykonać jak najwięcej prac w pierwszej części sezonu. Jesteśmy blisko końca, ale jak już się oderwę od roboty to już nie mam siły iść po aparat. Obiecuję w weekend nadrobić

A tymczasem kilka zdjęć sprzed prawie dwóch tygodni.






____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 23:22, 20 cze 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716



____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies