Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 17:19, 12 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, ta trzemilina oskrzydlona chyba by się fajnie komponowała się z borówkami,które też na jesieni się przebarwiają. Czy to za dużo czerwonego byłoby?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:21, 12 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Jesienią nie ma zbyt dużo czerwonego Jasne, że by się komponowała

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:51, 12 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Jesienią nie ma zbyt dużo czerwonego Jasne, że by się komponowała




Dziękuję. Liczę się z Twoim zdaniem bardzo

Jeszcze dereń posadzę,ale to kiedyś

Wiem, że traw nie będzie widać z domu, ale będzie widać jak się będzie szło do domu. Czy jakieś carexy by pasowały, żeby w rządku dać czy coś innego?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:48, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, a jakie trawy fajnie wyglądają przed hortensjami? Myślałam o Sesleri heuflera albo jesiennej albo jakieś carexy Variegata. Czy coś innego?

Szukam też trawy w inne miejsce- takie, gdzie wiosna może być trochę więcej wody przez spadający śnieg z dachu- znajdzie się jakaś trawa w takie miejsce?

I pytanie jeszcze jedno, jeśli sprzedawca pisze mi,że ML jest tegoroczny tzn że to będzie zapewne malutka sadzonka? Chciałam kupić żeby posadzić w szpaler hortensji, gdzie mi z Toszka radziliście.zeszloroczne sadzonki ma Graccilimusa.
____________________
Magda W samym sloncu
polinka 10:05, 13 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sarenka napisał(a)
Czy każdy cis lubi cięcie?
Chciałabym taki nie za duży ( taki do 60-80 cm wys). Są takie?


Każdy
Mam Robustę i planuję go prowadzić max na 70 cm.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
sarenka 10:22, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
polinka napisał(a)


Każdy
Mam Robustę i planuję go prowadzić max na 70 cm.
to dla mnie cenna wiadomość dzięki
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:34, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pomocy!
To rabata przy podjeździe,inna niż o której pisałam w sobotę.
To to trzmielina na pniu gold ( czy jakoś tak)
R Rozplenica Hameln ( pomiędzy nie kilka rozchodnikow)
H to Sundae fraise
Pomiędzy hortensjami róża Baronessa
CV to Carex variegata
W pierwszym rzędzie kilka Sesleri tych na h lub jesiennych
Do tego kilka jezowek,a wiosną tulipany

Mam jeszcze 3 orliki i Red baron,ale je może dam na inną rabatę

Po prawej taki pasek to wąska rabata wzdłuż domu,gdzie zima śnieg z dachu spada- tam tawuły i ewentualnie carexy

Nie za dużo tam nackane będzie? Szerokość 2 m długość dłuższy bok to 10 m,Krotszy to 9 ( krótszy bok oraz ten skos to przy podjeździe jest.


Siedzę,rysuje,skreślam i kombinuję i nie wiem


Chciałam też jakaś kulkę posadzic, nie Danica, coś jaśniejszego, a jak nie kulka to coś innego co wolno rośnie,cis może


A może te trzemiliny na środku,żeby hortensje zakrywały troszkę od słońca??
____________________
Magda W samym sloncu
greg66 13:43, 13 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Megi trzmieliny oskrzydlone to dobry pomysł ja mam dopiero dwuletnie ale jak mi w zeszłym roku się przebarwiły to nic tylko siedzieć i się na nie gapić. Nie moge doczekać się kiedy będą duże
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sarenka 13:49, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
greg66 napisał(a)
Megi trzmieliny oskrzydlone to dobry pomysł ja mam dopiero dwuletnie ale jak mi w zeszłym roku się przebarwiły to nic tylko siedzieć i się na nie gapić. Nie moge doczekać się kiedy będą duże

Część Grzesiek witam Cię w skromnych progach małego ogródka
Oglądałam zdjęcia trzemiliny i faktycznie ona ładna jest trzeba będzie znaleźć taką szczepiona
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:58, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
sarenka napisał(a)
Ewa, a jakie trawy fajnie wyglądają przed hortensjami? Myślałam o Sesleri heuflera albo jesiennej albo jakieś carexy Variegata. Czy coś innego?


Wszystkie ładnie będą wyglądać. Carexy na dodatek są zimozielone
Zapytaj Polinkę. Ona bardzo dobrze zna się na trawach (i nie tylko)

sarenka napisał(a)
Szukam też trawy w inne miejsce- takie, gdzie wiosna może być trochę więcej wody przez spadający śnieg z dachu- znajdzie się jakaś trawa w takie miejsce?

I pytanie jeszcze jedno, jeśli sprzedawca pisze mi,że ML jest tegoroczny tzn że to będzie zapewne malutka sadzonka? Chciałam kupić żeby posadzić w szpaler hortensji, gdzie mi z Toszka radziliście.zeszloroczne sadzonki ma Graccilimusa.


Tam, gdzie więcej wody i jeśli jest tam półcień to może Luzula nivea?

Jeśli ML jest tegoroczny, to znaczy że jest maciupki. Jeśli masz dużo cierpliwości, to sadź takie. Jeśli chcesz efekt od razu, to szukaj bardziej wypasionych
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies