Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 14:00, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Na tą rabatę na rysunku już niczego nie dodawaj. Gatunki, które wymieniłaś są wystarczające. Tak jest akurat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 14:15, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Wszystkie ładnie będą wyglądać. Carexy na dodatek są zimozielone
Zapytaj Polinkę. Ona bardzo dobrze zna się na trawach (i nie tylko)



Tam, gdzie więcej wody i jeśli jest tam półcień to może Luzula nivea?

Jeśli ML jest tegoroczny, to znaczy że jest maciupki. Jeśli masz dużo cierpliwości, to sadź takie. Jeśli chcesz efekt od razu, to szukaj bardziej wypasionych


To wezmę 3 carexy
6 Hameln
I pewnie z 5 Sesleri jesiennych albo tych na h albo 3 takie i 3 takie

Kleina wezmę też z 5 szt.
Tej trawy co wymieniłas to nie widziałam na O.bo to w sumie jedyne miejsce gdzie trawy oglądam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:19, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Na tą rabatę na rysunku już niczego nie dodawaj. Gatunki, które wymieniłaś są wystarczające. Tak jest akurat


Ok. Nie chcę właśnie upychać kolanem a na kartce jak rysuje to wszystko się tak ładnie mieści
Jeszcze trzeba jakoś obrzeże zamontować od strony podjazdu bo na chwilę obecną rabata jest wyżej i cała kora by na podjazd spadała. Krawężniki się zamontuje. Kiedyś może kostka będzie to wtedy będzie można krawężniki wyjąć.

Jeszcze trzcinnik Karl kupię to posadzę przy tarasie tam słońca od groma,tylko szlawie gdzie przesadzić bym musiała
____________________
Magda W samym sloncu
greg66 14:30, 13 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Trzcinnika kup jak najbardziej, ja w zeszłym roku poszedłem mocno w trawy. Kupiłem około 40 sztuk różnych, Ładny jest miskant variegatus albo zebrinus, ciekawe są też prosa. No i palczatka miotlasta. Najpierw jest niebieskawa a jesienią przechodzi w brąz i ma takie miotełki. U mnie są zdjęcia z jesieni (ze 20stron wstecz).
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
lindsay80 14:47, 13 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a jakie są wymiary tej rabaty?

Jeśli zdecydujesz się na seslerie jesienną lub Sadlera albo carex Variegata to sadź je co 50 - 60 cm.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:56, 13 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
z moich doświadczeń z miskantami to mogę polecić Morning Light (bardzo pasuje do hortensji) lub Gracka.
Jeśli chcesz coś co wcześnie zaczyna kwitnąć to Kleine Fontane (wypuszcza pióropusze już w lipcu).

Variegatus po deszczach leży, ładna trawa, ale musi go coś podpierać z przodu.
____________________
Tu ma być ogród :)
sarenka 16:35, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
greg66 napisał(a)
Trzcinnika kup jak najbardziej, ja w zeszłym roku poszedłem mocno w trawy. Kupiłem około 40 sztuk różnych, Ładny jest miskant variegatus albo zebrinus, ciekawe są też prosa. No i palczatka miotlasta. Najpierw jest niebieskawa a jesienią przechodzi w brąz i ma takie miotełki. U mnie są zdjęcia z jesieni (ze 20stron wstecz).


zapisałam, żeby kupić tego trzcinnika, żebym nie zapomniała ten Miskant variegatus trochę za wysoki dla mnie, ale na zdjęciach wygląda ładnie. Tej palczatki nie znam, zobaczę w google
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:43, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
lindsay80 napisał(a)
a jakie są wymiary tej rabaty?

Jeśli zdecydujesz się na seslerie jesienną lub Sadlera albo carex Variegata to sadź je co 50 - 60 cm.

Na poprzedniej stronie jest takie poglądowy rysunek, rabata ma dłuższy brzeg 10 m a krótszy 9, szerokość 2 m
Obok narysowałam tam rabatę wzdłuż domu i na niej tawuły japońskie poprzesadzam te co mam.i trawy jakieś u nie wiem co jeszcze. Na wiosnę to tulipany,ale co później..

No właśnie podobają mi się pióropusze Klein Fontane zrobię nim niby plotek z działką teściowej
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 19:21, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mąż mówi,żeby na środku lub jeszcze bardziej z przodu dać Rozplenice. Ja na rysunku umieściłam je na środku,a przed nimi albo Carex variegata albo Sesleria jesienna lub ta na h( nie mogę nazwy zapamiętać)
Co byście zmieniły,dodały lub ujęły.
Będą jeszcze jeżówki i rozchodnikow między Rozplenicami
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 19:29, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kupoc chce Rozplenice Hameln
Carex variegata 3-5 sztuk
Sesleria jesienna 3 szt i tą na h też 3 ( bo się zdecydować nie mogę)
3 trzemiliny gold na pniu ( pewnie na wysokości 100cm)
Jeżówki różowe i białe
Rozchodniki też chce kupić


Takimi roślinami dysponuje:

Szałwia omszona
liatre różowa.
Rozchodniki 6 sadzonek
2 tawułki arendsa białe
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies