Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 16:46, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, to więcej białych jezowek kupię i dam je do żółtych i różowych zakupów w takim razie szałwi więcej

Byłam w szkółce, więc znalazłam tuje Mirjam i znalazłam trzmieline na pniu na około 100&120 cm.
To poradź Ewa, czy na tą rabatę kupić te trzemiliny czy dać tam np tego wiąza? Choć jego nie znalazłam narazie
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:49, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Megi, moje subiektywne zdanie, gdyby to byla moja rabata, to sadzilabym wiaza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:50, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
no to moze faktycznie od tego goraca - dobrze podlej i obserwuj
podlewam co drugi dzień, a częściej nawet, że codziennie. Dziś jeszcze nie wróciłam do domu to nie zobaczyłam jak reszta wygląda
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:51, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, moje subiektywne zdanie, gdyby to byla moja rabata, to sadzilabym wiaza
jednego? Na środku, z boku? Jak znaleźć najlepsze miejsce?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:54, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
sarenka napisał(a)
jednego? Na środku, z boku? Jak znaleźć najlepsze miejsce?


Jesli jednego to albo na 1/3 dlugosci albo na 2/3. Kiedys Ci rysowalam te miejsca na drzewa
Jesli mozesz sadzic wiecej, ta rabata chyba jest dosc dluga, to sadzilabym trzy drzewa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 21:59, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa-czyli nie sadzić na środku a powiedz mi, czy to dobry pomysł, żeby posadzić też takiego wiąza ( oczywiście jeśli cena mnie nie powali) na rabatę z hortensjami przed ML? Tak żeby kiedyś cień dawało na taras? Tylko wówczas też trzeba byłoby wybrać odpowiednie miejsce.

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:01, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziś w ogródku nie byłam, jutro rano muszę podjąć to co wczoraj sadziłam ... niestety wróciłam z bólem głowy, który żyć nie dawał przez 10 godzin, a ileż leków na to musiałam wziąć...ehh, biedna wątroba
No i zdj hortek nie zrobiłam, a z tarasu widziałam, że jedna Annabelle zaczyna się rozwijać
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 22:52, 19 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Też miałam dziś globusa
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 13:07, 20 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kilkuletniego wiąza u mnie będziesz miała okazję zobaczyć. I jego mniej dekoracyjny aspekt też
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anda 13:27, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
sarenka napisał(a)
Ewa-czyli nie sadzić na środku a powiedz mi, czy to dobry pomysł, żeby posadzić też takiego wiąza ( oczywiście jeśli cena mnie nie powali) na rabatę z hortensjami przed ML? Tak żeby kiedyś cień dawało na taras? Tylko wówczas też trzeba byłoby wybrać odpowiednie miejsce.



Nie wiem, czy wiaz to dobry wybor jako drzewo dajace cien na taras. Co prawda ten kolumnowy robi sie beczkowaty jak juz jest starszy, ale to raczej drzewo bardziej nadajace sie na aleje lub wjazdy. Gdzies przy drodze. Na tej rabacie go w ogole nie widze.

Na ta rabate wybralabym jakies drzewo na jednym wysokim pniu, szczepione na 2,20m albo troszke wyzej i o ladnej, piramidalnej koronie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies