Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Dominika11 19:51, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
U mnie jeszcze żadne nie chorowało sliwe tylko muszę przycinać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 20:24, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika, ile one mają lat? Ta śliwa wiśniowa to szczepoona? Są pewnie na różnej wysokości szczepione?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:25, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Liście limelight żółkną, czy to chorobą czy jakaś oznaką braku żelaza czy czegoś innego a może to od słońca?
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 21:39, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Dominika, ile one mają lat? Ta śliwa wiśniowa to szczepoona? Są pewnie na różnej wysokości szczepione?
tak one są szczepionę. Mają jakieś 3 lub 4 lata. Można kupić szczepione na różnych wysokościach i wtedy przycinasz korone na taką wielkość jak ci pasuje, moje nadają się już do ponownego cięcia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 21:45, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nie znam się na chorobach roślin, e teraz jest bardzo gorąco, może mają mało wody. A nawozilas je???? Może brakuje im witaminek. Polecam nawóz interwencyjny do hortensji
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 22:06, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika, poczytam o tych drzewach i może uda się w czerwcu wreszcie pojechać do szkółki i obejrzeć je na żywo


Hortki nawozilam 2x raz granulat rozpuszczalna w wodzie i raz taki w żelu.
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 00:46, 19 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja nie nawoziłam swoich świeżo sadzonych bylin. Raz podlałam gnojówką z pokrzywy, niech idą w korzenie.

Spokojnie myślę, że trzmieliny na 1 m wysokości kupisz

A poza tym, nie martw się, bo wydaje mi się, że chorób i szkodników się nie uniknie, tak jak w przypadku małych dzieci, to chyba wkalkulowane w los ogrodnika
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 06:47, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Ja nie nawoziłam swoich świeżo sadzonych bylin. Raz podlałam gnojówką z pokrzywy, niech idą w korzenie.

Spokojnie myślę, że trzmieliny na 1 m wysokości kupisz

A poza tym, nie martw się, bo wydaje mi się, że chorób i szkodników się nie uniknie, tak jak w przypadku małych dzieci, to chyba wkalkulowane w los ogrodnika
hortki nie były świeżo sadzone, one mają jakieś chyba 3 lata, ukorzenione z patyczków

Narazie tej trzmieliny na wys 1-1,1m nie znalazłam, może zamiast trzmieliny pójdzie jakieś drzewo?


Z tymi chorobami roślin to masz rację. Mam zatem nadzieję,że drugi raz w tym roku uda mi się do szkółki pojechać i pooglądać rośliny....
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 07:10, 19 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to moze faktycznie od tego goraca - dobrze podlej i obserwuj
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Anda 15:52, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
sarenka napisał(a)
Mam.takie czysto kosmetyczne pytanie:
Jeśli taki zamysł mam aby posadzić białe i żółte jeżówki na jednej rabacie plus jukę,która też kiedyś zakwitnie na biało, to co niskiego by pasowało tam jeszcze?
Ewentualnie do żółtych kwiatów jako inny kolor jezowek dobrać i jakie niskie rośliny?


Chciałabym posadzic szalwie może niebieskie czy inne. Z jakimi je kolorami łączyć?


Na tej rabacie z trawami jest różowa róża, jakieś różowe jeżówki i jakie inne jeżówki dać też tam - różowe czy czerwone??


Między Annabelle czerowne jeżówki czy inne proppnuejcie?


Do żółtego na zasadzie kontrastu bardzo pasuje fiolet i niebieski. Wtedy te kolory się podbijają.

Szałwie pasują praktycznie do wszystkiego

Do różowej róży i różowych jeżówek dałabym jeszcze białe jeżówki lub inne białe kwiaty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies