Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Zakrecona 14:19, 02 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Może hortensje i trawy jakieś?

Szałwia Caradonna z seslerią fajnie wygląda,mam od południa i jest ok, dają radę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 14:51, 02 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wyszłam wreszcie za dnia na podwórko i widzę,że róża i jedna Annabelle pąki wypuściła
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:52, 02 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Może hortensje i trawy jakieś?

Szałwia Caradonna z seslerią fajnie wygląda,mam od południa i jest ok, dają radę

Nie wiem czy mama będzie chciała bukietowa hortensję,ale wiem,że róże i piwonia to już tak.
A co myślisz o tym? Do tego właśnie szałwia, jeżówka, sesleria jesienna?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:54, 02 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magda, a wiesz może czy wycinać już badyle Jeżowej i kwiaty hortensji czy zostawić jeszcze?
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 14:59, 02 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nie wiem niestety, ja miałam ciąć seslerie, ale spadł śnieg
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 15:01, 02 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Nie wiem niestety, ja miałam ciąć seslerie, ale spadł śnieg


Kiedy padał? U nas był chyba we wtorek
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 15:07, 02 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Dla starszych osób to pewnie więcej kwitnących by się przydało, np. ślazy, ślazówki, lwie paszcze jednoroczne, goździki, lilie, irysy, Sedum, czosnki ozdobne, orliki, maki, fiołki, sasanki. Wybierz rośliny kwitnące o różnych porach roku, od marca do października
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 15:25, 02 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Ja jeszcze czekam ze wszystkim do konca lutego
Te chude drzewka wszędzie zmieścisz, ja mam wszystkie oprocz dębu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 07:33, 09 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, coś wybiorę na pewno
Kasya- ja narazie też nic nie robię. Wczoraj znowu z mężem o drzewach rozmawiałam wskazując miejsca, gdzie jakie chcialabym posadzić przy podjeździe chyba Nigre dam bo nic innego mi do głowy nie przychodzi o podobnym kształcie, tylko trzeba będzie ja ciąć od góry co jakiś czas
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:48, 09 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mrozek,- przymozek i u mnie
Mam jeszcze do posadzenia kilka czosnków tych malutkich, zapomnialam jak się nazywają.

Cały czas chodzi mi po głowie- co zrobić z ta rabata z hortensjami, czy tak bliskie sąsiedztwo hortensji i szmaragdów pozwoli na dobry wzrost i rozwój tych pierwszych? Czy tuje nie wypijają za duzo.? Czy jest sens jakoś je oddzielić,a tym samym skrócić korzenie tuj,które wchodzą na rabatę?

Annabelle bym przesadziła, w miejce gdzie będą miały mniej palącego słońca i dzięki czemu nie będą spalone.
Czy jak przewadze Annabelle to czy będą pasowały w to miejsce tr Derenie Ivory halo,o których wspominałam, czy sadzić je w linki z Limelight czy jednak trochę bardziej z przodu,żeby odsunac je od tuj...czy wizualnie by pasowała taka kompozycja?

Jakie drzewo wybrać by posadzić między Miskantem ML a Limelight. Mam mały placyk 1x1m przed Limelight, gdzie posadziłam tulipany i jak zagospodarować ten kawałek,czy drzewo,ale też nie za duże czy co.

Znowu milion myśli...trzeba je zapisać i spisać Wasze podpowiedzi
Miłej niedzieli
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies