Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 17:41, 10 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ogólnie to szukam drzewa podobnego do Nigra tyle że przebarwiające się na pomarańczowo-zolto
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:44, 10 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chce kupić siatkę cieniująca do cisów i żeby dać na siatkę od strony nieużytku- jaki % wybrać? 60%,70% a może 90%? Czy to bez różnicy?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:51, 10 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Przyznam, że moich cisów nigdy nie cieniowałam i nic im nie było.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:11, 10 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Przyznam, że moich cisów nigdy nie cieniowałam i nic im nie było.

No właśnie trafiłam na twój wpis,że nie ciebiowalalas. Powiem Ci,że średnio mi się widzi taka ozdoba w ogródku pomyślę,może tylko jak będzie super słońce to wtedy?a tak aby siatkę to wedle uznania wybrac siatkę? Ona będzie cień rzucała na szmaragdy

Powiem Ci Ewa,że żałuję,że tych Amanogaw nie posadziłam, taka łagodna zima,że dałyby sobie świetnie radę,ale dobrze,że cisy posadziłam
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:17, 10 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Moje cisy w upały zraszałam wodą, ale tylko rano wcześnie, żeby nie było szoku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:22, 10 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Moje cisy w upały zraszałam wodą, ale tylko rano wcześnie, żeby nie było szoku.

Postaram się to zapamiętać. Będę i tak wstawała nad ranem to jeszcze przed wschodem słońca będe mogła pewnie zdążyć
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 18:58, 10 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
sarenka napisał(a)
Ogólnie to szukam drzewa podobnego do Nigra tyle że przebarwiające się na pomarańczowo-zolto
ale że ma być bordowy na wiosnę a na jesieni żółte? I to duże? Zobacz klon Crimson Sentry - on jest też w wersji szczepionej - tak wygląda na jesieni
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=883#post_1

I może jabłoń Profusion...

A po co chciałaś cisy cieniować?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:53, 11 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Inka, chodzi mi o drzewo, które gabarytowo byloby takie jak Nigra ( lub inne jakies ). Nie musi być bordowe. Poczytam o tym co napisałaś, może bym go dała tam do hortensji bo tam bym drzewo dać chciała

No zastanawiam się nad tymi cisami,ale chyba się dobrze ukorzenia tej zimy, wodę mieć będą latem, więc powinny dać sobie radę. U mamy gdzie jest ziemia słaba, nieregularne podlewanie dały sobie świetnie radę
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 10:41, 11 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Cieniuje się raczej cisy kopane a Twoje były w doniczkach jak pamiętam ? swoich doniczkowanych nie cieniowałam i rosną pięknie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 10:49, 11 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Cieniuje się raczej cisy kopane a Twoje były w doniczkach jak pamiętam ? swoich doniczkowanych nie cieniowałam i rosną pięknie

A widzisz, myślałam,że wszystkie, więc problem się rozwiązał
A siatkę na ogrodzenie jaka wybrać, 70%?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies