Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 08:00, 11 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Megii, możesz też sobie rynnę przysłonić, jakby ci wizualnie przeszkadzała, bo też mi dziewczyny pisały o takich niuansach

Ambrowce mi się z dużymi drzewami kojarzą, muszę poczytać.


Część Magda a jak u Ciebie w ogrodzie? Dużo się dzieje? Też mam plan do Ciebie zajrzeć,poczytać, pooglądać.

Doszłam do wniosku,że nie będę na siłę wciskać drzewa na tą przyszła rabatę. Nie ma sensu. Ambrowiec duży rośnie zapewne, chyba,że szczepiony Gumball. Tak myślę,że może Morwa biała pendula. Choć nie wiem czy nie pasowałoby jakieś jeszcze drzewko czy krzew na tej rabacie.
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 11:19, 11 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja mam u siebie burzę Mózgów i czuję się też trochę zagubiona

A myślałaś o magnolii, są różne odmiany, nie wszystkie chyba wielkie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 15:21, 11 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magda- magnolie mają piękne kwiaty, szkoda że tak krótko kwitną. Lecę zobaczyć u Ciebie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:37, 11 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Megii, możesz też sobie rynnę przysłonić, jakby ci wizualnie przeszkadzała, bo też mi dziewczyny pisały o takich niuansach

Ambrowce mi się z dużymi drzewami kojarzą, muszę poczytać.


Tej rynnh nie będzie widać, tam jeszcze odwodnienie bedzie poprawiane
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:30, 11 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, a tak patrząc na dom, to jak to by lepiej wyglądało jak jakiś krzew/ drzewo to sadzić od lewej od strony schodów tarasowych czy od drugiej strony ?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:36, 14 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy możecie mi przypomnieć w jakiej odległości powinny być posadzone hortensje limelight od szmaragdów,żeby się nie stykały?

A derenie ivory halo w jakiej odległości od tuj sadzić?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:36, 14 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sarenka napisał(a)
Ewa, a tak patrząc na dom, to jak to by lepiej wyglądało jak jakiś krzew/ drzewo to sadzić od lewej od strony schodów tarasowych czy od drugiej strony ?


Hmm, to zależy co jeszcze chcesz posadzić

Pokaż zdjęcie i listę roślin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:39, 14 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sarenka napisał(a)
Czy możecie mi przypomnieć w jakiej odległości powinny być posadzone hortensje limelight od szmaragdów,żeby się nie stykały?

A derenie ivory halo w jakiej odległości od tuj sadzić?


Na szmaragdy trzeba policzyć ok. metr średnicy, Limki będą miały co najmniej półtora metra średnicy. Biorąc pod uwagę jeszcze korzenie i walkę o wodę, ja sadzilabym pewnie w odległości 2m od tujek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:04, 16 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Na szmaragdy trzeba policzyć ok. metr średnicy, Limki będą miały co najmniej półtora metra średnicy. Biorąc pod uwagę jeszcze korzenie i walkę o wodę, ja sadzilabym pewnie w odległości 2m od tujek.


Ta rabata cała ma 2 m szerokosci ( chyba 2,5 m)...może w przyszłym roku wezmę rewolucję tam zrobię i posserze o trochę i dam na sam brzeg niemalże limki...muszę pomyśleć tylko wtedy na jesieni nie sądziłabym tulipanów jakbym tam rozkopywala


Jak się ogarnę z nowymi obowiązkami to dam co mam.tzn wkleje. Myślę,że nie chce tam wysokiego drzewa,dałabym może ta morwę biała pendula i jakiś krzew, może tu posadzę ivory halo,bo nic innego mi nie przychodzi do głowy ( liczę dla niego że on rozrasta się do 150 cm). I już niższe 3 róże albo 2*3. Zależy jak duża ta rabata by była.
A drzewo dam na istniejącą z rozplenicami i wtedy w dalszej odległości od domu może ta Nigra. Jakoś ciągle szukanie, rozkminianie czy to czy tamto czy jeszcze inne znużyło mnie. Jeśli jakieś inne zaproponujesz to wezmę je pod uwagę, ale na chwilę obecną Nigra byłaby na moją kieszeń może by pasowała do tych Amanogaw co bede sadzić na wiosnę...

Zostaje mi do wybrania jeszcze drzewo przy rabacie z hortkami i tu pojęcia nie mam co dać.
A jak ogarnę róg działki ( niedawno zdj dodawałam) to tam cos bym chciała posadzić. Jeśli nic nie wymyślę to będzie to brzoza, ale zawsze chetnajestem na czyjeś propozycje


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:06, 16 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To zakupy nasionkowe
Nie wiem czy tylko szałwię wysiewać czy wszystko cos jeszcze,czy wstrzymać sie
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies