Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 18:00, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak patrzę,że Kanzan to raczej nie znajdę tak wysoko szczepionej, może coś w formie penduli wybiorę i ambrowca na tą rabatę a przy podjeździe ( na przeciwko Amanogaw) będę dalej szukać, może Nigre?
Tak mniej więcej będzie przebiegać linia chodnika, na granicy spadania śniegu, szerokość rabaty pewnie jakieś 150-200 cm.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:07, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Róże:
Pashmina
Pastella
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:08, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Narysowałam co mam na myśli, bo może to się jednak inaczej nazywa

Na Twoim planie ta linia jest niespójna, poszarpana



Tutaj jest przykład spójności o jakiej mówię



Zródło https://www.mein-schoener-garten.de/gartenpraxis/ziergaerten/bluetenhecke-anlegen-22146

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:19, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki postaram się nie zapomnieć i przed faktycznym już posądzeniem zglosse się do Ciebie jeszcze czy dobrze rozplanowalam dobrze?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:24, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Jasne

Przy wyborze drzew i krzewów warto zwrócić uwagę na ich kształt. Muszą pasować do siebie pokrojem, żeby nie wyglądało to jak w stajni Augiasza Jeśli nie pasują, to trzeba tak dopasować wypełniacze, żeby odwrócić od tego uwagę i ten feler stał się niewidoczny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 19:04, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Jasne

Przy wyborze drzew i krzewów warto zwrócić uwagę na ich kształt. Muszą pasować do siebie pokrojem, żeby nie wyglądało to jak w stajni Augiasza Jeśli nie pasują, to trzeba tak dopasować wypełniacze, żeby odwrócić od tego uwagę i ten feler stał się niewidoczny.
pół zeszłego roku o drzewach myślałam. W sumie nic nie wymyśliłam. No poza tym,że wybrałam Amanogawy i że chciałabym Ambrowca. I ewentualnie przy hortnejsach Kanzan.
A co na tą właśnie rabatę i co na tą istniejącą z rozplenicami to jeszcze zagadka...i jeszcze róg działki...to też zagadka...
Chyba jednak będzie od sasa do lasa z tymi drzewami ...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:25, 08 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie wiem czy dobrze zaznaczyłam
1 to niewysokie drzewo, lub krzew. Myślałam o Ambrowcu Slender,ale on chyba spory jest choć nie wiem do jakiej wysokości ostatecznie dorasta lub coś innego w podobnym kształcie,i cisa stożek
2. Morwa biała pendula i róże ( 3 szt)
3. To są hortensje bukietowe, które są na istniejącej rabacie
4. Nigra, one do 5-6 m dorastają to może by mogłoby pasować. Lub ambrowiec Gum ball ( widziałam zdjęcie na stronie szkółki to to drzewo jest w formie krzewu chyba)

____________________
Magda W samym sloncu
Johanka77 06:35, 09 sty 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Macham Noworocznie!
Ale tu się już dzieje!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zakrecona 11:36, 09 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Megii, możesz też sobie rynnę przysłonić, jakby ci wizualnie przeszkadzała, bo też mi dziewczyny pisały o takich niuansach

Ambrowce mi się z dużymi drzewami kojarzą, muszę poczytać.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 07:56, 11 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Johanka77 napisał(a)
Macham Noworocznie!
Ale tu się już dzieje!


Macham do Ciebie Asiu i miło mi,że zajrzałas u Ciebie zapewne dużo pięknych widoków, a ja nie jestem na bieżąco...
U mnie dużo się dzieje i jak na wiosnę zaczynałam często zaglądać na O.tak w tym roku nie wiem jak będzie, ale mam nadzieję, że ogarnę i ten temat bo bez waszej pomocy to raczej mi nie wyjdzie to co bym chciała

____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies