Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 08:39, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ten szary kawałek jest do zaplanowania. Wymiary to tam gdzie warzywnik i tuje w tle to jakiś metr.


Co tam można byłoby posadzić- drzewa? Od strony południowej będzie płot lamelowy to już tuj tam nie che na całej długości,tyle co jest to wystarczy, choć chętnie bym je przesadziła
Drzewa są mile widziane, ale nie większe niż 5-7 metrów bo tam druty są.


Może tak
Albo zamiast budlei coś innego. Dereń ivory halo. Ten narożnik będzie miał ten płot lamelowy bo jednak nie będzie to zasłaniało nieużytku,który jest w tle
Może tak


Lub może Nigra zamiast klona ( Nigre planuje na rabacie przy podjeździe)
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:02, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy są jakieś trawy których się nie ścina na wiosnę?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:10, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jeszcze mam pytanie o piwonie krzewiasta/ drzewiastą. Polecacie jakieś konkretne odmiany?
Poszukuję:
białej
Różowej
Czerwonej/ bordowej
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:49, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co bym chciała tam posadzić, coś o kolumnowym pokroju, może też Grujecznik ( znalazłam Heronswood Globe) że dorasta do 3-4 m wys i jest dość zwarty. Może budleje kwitnąca na biało tam posadzić, może brzoza ( ale ją skracać od góry, mamy jedną brozse i tak został ograniczony jej wzrost)- prezentuje się ładnie. Może klon Crimson Sentry ( szczepiony)
Czy może coś innego? I jak to ustawić żeby pasowało i za ciasno nie było
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 13:17, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, teraz na szybko nic nie wymyślę, bo jestem w pracy i mam parę zajęć. Wrócę wieczorem. Tylko tak na dzień dobry - płot lamelowy lity? to masz cudne miejsce na rabatę cienistą Jeśli tak - dałabym tam grupę brzózek (są i kolumnowe, i kompaktowe), klon albo dwa, dereń może być - a reszta to paprocie, hosty, zawilce, ciemierniki i takie tam ( to można później rozwinąć, jeśli chciałabyś iść w tym kierunku)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:17, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mego, moim zdaniem posadź tam coś czego nie będziesz musiała pilnować w sensie wysokości. Po co dokładać sobie roboty.
Lubisz bardziej jednolite czy bardziej zróżnicowane gatunkowo nasadzenia? Ile byś tam chciała mieć drzew?

A to nie tam masz już brzozę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 13:20, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asia, tak płot taki dosyć lity jest,nie jest ażurowy.
Brzozy są super, to chyba moje ulubione drzewa za bardzo cienistej nie chcę, choć myślę że funkie już dadzą tam sobie rade- i Brunnera- jak ona mi się podoba !

Kasia, wolę jednolicie. Czyli np brzoza i co jeszcze?
Co z czym połączyć żeby nie było chaosu i nie trzeba było ciąć non stop?
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 13:21, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sarenka napisał(a)
Jeszcze mam pytanie o piwonie krzewiasta/ drzewiastą. Polecacie jakieś konkretne odmiany?
Poszukuję:
białej
Różowej
Czerwonej/ bordowej


Sarenko, a czemu chcesz piwonię drzewiastą?

A brzozy nie wypiją Ci wody z warzywnika i malin?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_t 13:25, 17 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
sarenka napisał(a)
Ten szary kawałek jest do zaplanowania. Wymiary to tam gdzie warzywnik i tuje w tle to jakiś metr.


Co tam można byłoby posadzić- drzewa? Od strony południowej będzie płot lamelowy to już tuj tam nie che na całej długości,tyle co jest to wystarczy, choć chętnie bym je przesadziła
Drzewa są mile widziane, ale nie większe niż 5-7 metrów bo tam druty są.


Może tak
Albo zamiast budlei coś innego. Dereń ivory halo. Ten narożnik będzie miał ten płot lamelowy bo jednak nie będzie to zasłaniało nieużytku,który jest w tle
Może tak


Lub może Nigra zamiast klona ( Nigre planuje na rabacie przy podjeździe)
A moze jeden gatunek?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 13:28, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pszczelarnia napisał(a)


Sarenko, a czemu chcesz piwonię drzewiastą?

A brzozy nie wypiją Ci wody z warzywnika i malin?

Piwonia na prezent dla mamy.
A myślałam czy by u siebie nie posadzić na rabacie podokiennej ( która narazie jest w planach, fajnie jakby w tym roku powstała)

Hm, o tym nie pomyślałam. Tam borówki są dalej, ale one są ograniczone krawężnikami.
To już nie wiem, to chyba jak już to tylko w sam róg może mogłaby iść brzoza, a jeśli nie ona to co innego. I brzoza i szmaragdy to nieźle pijusy, dlatego zastanawiam się nad przesadzeniem Annabelle i posadzenie w dalszej odległości od tuj ivory halo,ale to inna część ogrodu to nie będę mieszać
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies