Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

iwona_d 16:36, 17 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Dzień dobry.
Poczytuje Twój wątek od samego początku i chyba nadszedł czas się przywitać i ujawnić. Nie mam swojego wątku ale zbieram się i mam nadzieję że w końcu się odważę. Twój wątek jest mi bardzo bliski, bo też staram się połączyć warzywnik, krzewy i drzewka owocowe z pięknymi rabatami. W projektowaniu nie pomogę bo też dopiero się uczę ale będę podglądać i trzymać kciuki.
Pozdrawiam
sarenka 16:45, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Iwona miło mi, że zajrzałas zapraszam, choć u mnie zdjęć mało, więcej męczenia tenatu o drzewach - tym razem nie owocowch


A propos owocowych to muszę wapno kupić - bo czy teraz jest sens je teraz malować???
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:02, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nowa12 napisał(a)


No dobra. To wrzucam za Twoim pozwoleniem . A to zeszłoroczne kwitnienie w kwietniu. Nie doczytałam jakiej potrzebujesz bo ta jest z tych niższych. Ma rzekomo dorastać do 2-2,5 m a u mnie po 3 sezonach ma 1,10 m na 1,10 m. Poszukam ci jeszcze zdjęcia liściowego .





Dorzucam liście.
Młode:



Potem takie jasnozielone. Na środku zdjęcia. Nie znalazłam lepszego.



zastanawiam się gdzie będzie można ją kupić. Ładna jest i wpada na listę roślin 2020
____________________
Magda W samym sloncu
iwona_d 18:32, 17 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
A właśnie mnie temat drzew bardzo interesuje, bo też szukam dla siebie niewysokich drzew, więc chętnie czytam.
sarenka 18:44, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
iwona_d napisał(a)
A właśnie mnie temat drzew bardzo interesuje, bo też szukam dla siebie niewysokich drzew, więc chętnie czytam.

Mam nadzieję w takim razie,że znajdziesz informacje,które ułatwią Ci wybór

Nie planujesz zakładać wątku? Ja się długo broniona i nie prowadzę go regularnie,ale sporo mi dzoewczyny pomogły,gdyby nie one na pewno nie byłoby tak jak mam, a chciałabym mieć jeszcze ładniej
____________________
Magda W samym sloncu
iwona_d 19:28, 17 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Ja już od dawna planuje założenie wątku, ale jakoś trudno mi się zebrać. Ja przeczytałam już tyle wątków że w zasadzie mogę powiedzieć, że mój ogród powstaje wyłącznie w oparciu o to co czytam i ogladam. W ciągu 3 lat wymieniłam ponad połowę roślin i chyba wszystko się zmieniło.
mrokasia 20:02, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
sarenka napisał(a)

Lubię klasyki
do tego jeszcze kolor jakichś bylin? Barbula mi się podoba no i jeżówki, rozchodniki


Ja bym dała rośliny w ciemnoróżowym, malinowym, jasnofioletowym i limonkowym odcieniu (jeżówki, przetaczniki, różowa szałwia, rozchodniki, werbena patagońska, perowskia, bodziszki). W bardziej zacienionych miejscach hosty, bergenie. Możesz dołożyć kolorowe żurawki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mala_Mi 22:43, 17 lut 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pozdrowienia zostawiam... a o klonie post niżej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:45, 17 lut 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
aaaa szukajcie a znajdziecie.. początek maja..jeszcze liście małe i taki chudziutki przez to


Teraz wiesz dlaczego go nie fotografuję.. bo to foto płotu ha, ha ,ha.. z innej strony nie da siego sfotografować. Może od jednej, ale tam rabata rozwalona od 3 lat

Edit.. cięcie nieprofesjonalne.. ze 3 lata temu go obciachalismy z grubsza.. i tak został..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sarenka 06:07, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Ja bym dała rośliny w ciemnoróżowym, malinowym, jasnofioletowym i limonkowym odcieniu (jeżówki, przetaczniki, różowa szałwia, rozchodniki, werbena patagońska, perowskia, bodziszki). W bardziej zacienionych miejscach hosty, bergenie. Możesz dołożyć kolorowe żurawki.

Zapisze to sobie, żeby nie umknęło. Zdjęcie tego miejsca poszukam lub zrobię w weekend
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies