Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 14:09, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
pod sliwy możesz dać hortensje albo ML

O, tak się składa że mam Annabelle do przesadzenia i chyba 5 Miskantow,ale nie ML - jakiś inny co nie kwitnie,a chce je przesadzić bo rosną przed tujami i walczą z nimi o wodę :/
Ta rabata prowadzi do podjazdu, i tam też można będzie coś posadzić przed tujami,ale nie jakieś wielkie rośliny,żeby za bardzo borówek nie zasłaniały,tzn ja bym tam dała ze dwa drzewa....zaraz rysunek zrobię, zdjęcia nie mam niestety
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 14:13, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Nigry, derenie IH, białe hortki, miskanty - zestaw klasyk .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Dominika11 14:16, 17 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
czekamy na rysunek
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 15:09, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
czekamy na rysunek

Nie będzie to raczej satysfakcjonujacy rysunek. Tak pi razy drzwi. Przed tujami jest miejsce, choć ja chętnie bym co druga stamtąd wykopała i posadziła gdzie indziej ( poza działka wzdłuż drogi)
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:10, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Nigry, derenie IH, białe hortki, miskanty - zestaw klasyk .

Lubię klasyki
do tego jeszcze kolor jakichś bylin? Barbula mi się podoba no i jeżówki, rozchodniki
____________________
Magda W samym sloncu
Nowa12 15:13, 17 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)
No dobra, to teraz ja zapytam- o magnolie- mam obawy takie,że wystarczy mrozek i kwiatów nie będzie a to w sumie jedyny jej atut...
Białe lub ciemnorozowe- macie takie u siebie? Jakby co to poproszę o nazwy i opinie


Pytasz o białe lub ciemnoróżowe magnolie?
Bo jeżeli tak to z białych polecam Meg's Pirouette. Bardzo obficie kwitnie, zero przemarzania ale rośnie nieduża i dość wolno.
Ciemnorózowa Genie u mnie jest wkurzająco chimeryczna . Kwitnie słabo albo wiosną albo latem ale tylko raz. Sporo pąków opadnie przez zimę zanim zdążą zakwitnąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 15:19, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nowa12 napisał(a)


Pytasz o białe lub ciemnoróżowe magnolie?
Bo jeżeli tak to z białych polecam Meg's Pirouette. Bardzo obficie kwitnie, zero przemarzania ale rośnie nieduża i dość wolno.
Ciemnorózowa Genie u mnie jest wkurzająco chimeryczna . Kwitnie słabo albo wiosną albo latem ale tylko raz. Sporo pąków opadnie przez zimę zanim zdążą zakwitnąć.

Tak o. Jake lub ciemnorozowe. A pokażesz mi zdjęcie jak u Ciebie tą Meg's Pirouette wygląda? Tu u mnie poproszę o zdjęcie . Ile ona miejsca wszerz potrzebuje?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:24, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agata- już szukam miejsca gdzie posadzić ta magnolię.jesli zachwalasz,że kwitnie,że przymrozki jej nie straszne a jak ona wygląda po przekwitnięciu jak już kwiaty opadną?
____________________
Magda W samym sloncu
Nowa12 15:43, 17 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)

Tak o. Jake lub ciemnorozowe. A pokażesz mi zdjęcie jak u Ciebie tą Meg's Pirouette wygląda? Tu u mnie poproszę o zdjęcie . Ile ona miejsca wszerz potrzebuje?


No dobra. To wrzucam za Twoim pozwoleniem . A to zeszłoroczne kwitnienie w kwietniu. Nie doczytałam jakiej potrzebujesz bo ta jest z tych niższych. Ma rzekomo dorastać do 2-2,5 m a u mnie po 3 sezonach ma 1,10 m na 1,10 m. Poszukam ci jeszcze zdjęcia liściowego .





Dorzucam liście.
Młode:



Potem takie jasnozielone. Na środku zdjęcia. Nie znalazłam lepszego.




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 15:53, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Świetna jest. Zdjęcia zostaw. Nie przeszkadzają mi w moim wątku zdjęcia innych
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies