Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 20:49, 01 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To tam gdzie te tuje rosną i będą na długości posadzone.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 21:52, 01 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Megi, już nie wiem, jak miałaś sadzić tam Pissardi. Narysuj plan, bo w ciemno trudno cokolwiek poradzić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 22:10, 01 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, miałam bo nie sądziłam, że na całej długości mogę teren rabaty zagospodarować. Popsuło mi to plany bo już parę roślin zamówiłam
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 00:57, 02 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Czyli będzie sadzenie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, na to wygląda, tylko ja nie wiem już co i jak, a już byłam spokojna,że wiem co będzie WRESZCIE posadzone.
Mam nadzieję,że pomożecie i szybko plan ułożymy.

Jak ma być? Wyjątkowo nie musi być przy linijce, symetrycznie ( walczę z tym ) drzewa do 7-8 metrów maks bo są druty.
Miały być Pissardi, ale nie kupione jeszcze bo nigdzie nie ma
Zamówiłam tylko kilka hortensji


Ta rabata ma 16 m z kawałkiem długości. Drzewa od siatki chciałam posadzić w odległości 1,5-1,7 m

Tuje jeszcze do końca nie posadzone.


Linia przerywana przy domu to zarys ( dwa przykłady) jak można byłoby rabatę poprowadzić- w tym roku chciałabym ją przygotować , może by się udało posadzić.




Edit

Ta rabata by była na całej długości domu czyli 10 w połączeniu z tą co istnieje.szerooosc może 2 m? Nie wiem czy szerzej od strony już istniejącej rabaty a węższa w kierunku tarasu i zejścia z niego czy może zrobi że ściętym rogiem i potem na równo 2m.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:58, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A- Amanogawy
P- Pissardi
Ma to sens? Pomiędzy Pissardi nr 1 a2 oraz 2 a 3 dać po 2 hortensje
A pomiędzy Amanogawa a Pissardi nic lub Gracki ( mam parę sztuk, które okazały się innymi Miskantami niż zamawiałam)
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 10:41, 02 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
One kwitną w tym samym czasie?
A może zamiast pisardii skoro nie ma to wiśnia kazan, piękna nie tylko wiosną ale też jesienią.
Jako drugie drzewo, skoro chcesz mieszać dałabym coś co kwitnie w innym terminie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 11:07, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie wiem czy kwitną w tym samym czasie?
Wydaje mi się,że Pissardi ma bardziej atrakcyjne liście niż Kanzan bo cały sezon
Każdy pomysł mile widziany
____________________
Magda W samym sloncu
deszczowymaj 11:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Zaglądam ..nic nie podpowiem..bo nie znam się ale kibicuje
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sarenka 11:20, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
deszczowymaj napisał(a)
Zaglądam ..nic nie podpowiem..bo nie znam się ale kibicuje

Ja też się nie znam
Jakoś zapał do tworzenia w ogrodzie mnie opuścił, przez swoje niezdecydowanie tkwię w miejscu, co mnie już męczy...

Muszę poszukać co do tych drzew by pasowało,czy powtórzyć i sadzić tam Amanogawy czy inne czy nic czy krzewy jakies
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies