Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:46, 05 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, dziękuję,za zaglądasz do mnie

Idę zaraz Annabelle wykopywać i przesadzać. Cały czas mam zagwozdke czy robić tam fragment z magical mont blanc czy lepiej 3 drzewami jedna hortka po środku....

____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 19:56, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Megi
gracek piękny ,memory też

a najbardziej urzekła mnie ta rabata z hortensjami -cudnie wygląda red baron przed nimi

a co to za dziurki w trawniku -ptaszki robale wyjadają ?


ps .zaglądam ,ale jak nie wiem co powiedzieć ,to siedzę po cichu

Miłej Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sarenka 08:15, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magleska napisał(a)
Megi
gracek piękny ,memory też

a najbardziej urzekła mnie ta rabata z hortensjami -cudnie wygląda red baron przed nimi

a co to za dziurki w trawniku -ptaszki robale wyjadają ?


ps .zaglądam ,ale jak nie wiem co powiedzieć ,to siedzę po cichu

Miłej Niedzieli

Dziękuję za to, że zaglądasz

Tak, te dziury to ptaki wyjadają pędraki. Pędraków mam tyle,że połowę trawnika mi zjadły i w sumie cały jest do wymiany...więc potrzebna glebogryzarka i dużo pracy...

Te limki na zdjęciu wyglądają super, w przyszłym roku będą jeszcze ładniejsze- mną to liczę choć na wiosnę planuje je odsunąć od tuj tak że 30cm


Powiem Ci,że ja też zaglądam i czytam, ale mało gdzie coś napiszę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:56, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiem już czego brakuje mojemu ogrodowi- wcześniej brakowało kostki,teraz brakuje trawnika
Niestety nie udało mi się zrobić w tym roku tego co planowałam- drzewa okazały się za drogie, więc trzeba czegoś tańszego szukać i zupełnie innego niż chciałam więc będą zapewne drzewa kolumnowe... Niestety w grę wchodzą tylko zakupy online więc trochę to takie kupowanie kota w worku. Jakoś trzeba sobie radzić
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 09:04, 06 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ja też dużo zakupów robię przez internet. Nie tylko roślinnych. Poza spożywką w zasadzie wszystko kupuję online i bardzo sobie chwalę.
Przy trójce dzieci jest to bardzo wygodne.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sarenka 09:13, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
andzia458 napisał(a)
Ja też dużo zakupów robię przez internet. Nie tylko roślinnych. Poza spożywką w zasadzie wszystko kupuję online i bardzo sobie chwalę.
Przy trójce dzieci jest to bardzo wygodne.

No ja też głównie online robię zakupy, w tym roku jednak zakupy online roślin trochę się pogorszyło, tzn rośliny są mniejsze a droższe.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:13, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co łatwiejsze w utrzymaniu w ryzach-jarzab flanrock czy grab fastigiata?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:37, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania,przypomniałaś mi,że Palibiny miałam zamwoic. Trochę niskie bo 80cm ale nic wyższego nie mogę znaleźć,a chciałabym posadzić w tym roku.
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 10:24, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20643
sarenka napisał(a)
Co łatwiejsze w utrzymaniu w ryzach-jarzab flanrock czy grab fastigiata?


Jarząb piszą,że dorasta do 3-5 m wys. a grab do ok.10 m ,więc różnica w rozmiarach duża.... grab ma duże przyrosty trzeba by go regularnie ciąć jeśli się chce go utrzymać w ryzach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 18:55, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola, no właśnie wysokość przemawia za jarzabami,ale kolor przebarwiania się liści już nie bardzo. Chciałabym żeby drzewa na żółto czy pomarańczowy kolor się przebarwialy. No,ale wiesz to już takie widzimisię
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies