Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 10:19, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, w którym miejscu masz na myśli żeby poszerzyć rabatę i o ile? Tu gdzie hortki od wschodu rosną?
Ogólnie to na wiosnę myślałam żeby przesadzić Limki i odsunąć je od tuj o jakieś 0,5 m.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 10:23, 13 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
A D to co?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 10:23, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
He, he taki jest wynik pytania o radę na forum - kilka totalnie różnych wizji i rad. Finalnie właściciel rabaty musi sam podjąć decyzję co mu pasuje. Dla jednych to inspiracja a inni mają jeszcze większy mętlik w głowie. Każdy przecież radzi tak, jak mu w duszy gra. Ale jeżeli np. kilka osób wskazuje ten sam element to warto rozważyć jego zastosowanie, usunięcie, wymianę. Czasami ktoś zaproponuje coś co pozwoli skrystalizować się naszym wizjom. Ja pytam o radę najczęściej, gdy utkwię z jakimś tematem i nie wiem co dalej. Bo nic z tego co wymyśliłam mi nie pasuje.

Mi w duszy gra to żeby tam się coś wyzszego żeby tam nadal został ład

Myślę że nie będzie mi łatwo wybrać, ale chciałabym już jesienią coś posadzić.
Może w tym tygodniu po pracy pojedziemy do Radzymina zobaczyć jakie drzewa tam mają, no i brunnere chce wreszcie kupić a tam kiedyś widziałam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:23, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
A D to co?

Tuje Danica
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 10:24, 13 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
A gdzie posadzilaś Avondale?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 10:34, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
andzia458 napisał(a)


Ale z tych różnych wizji jest szansa, że któraś akurat nam przypadnie do gustu.
Inka, a może zajrzysz również do mnie w odwiedziny?

Aniu, otworzyłam i poczytam. Bo ja z tych co lubią wiedzieć więcej zanim cokolwiek poradzą. U Magdy byłam fizycznie i wiem jakie ma możliwości i jakie ograniczenia. Widziałam jak sadzi, o czym opowiada z przyjemnością. Mogę więc coś poradzić. Ale to wciąż będzie moja wizja jej ogrodu

Oczywiście z wielu propozycji zawsze coś można wybrać ale jeżeli nie wiemy sami w jakim kierunku chcielibyśmy iść to wtedy jest jeszcze trudniej. Tzw. osiołkowi w żłobie dano... Ja takie burze mózgów robię w pracy przy nowych projektach. Mają one sens jak masz wytyczony główny kierunek a szukasz drogi najlepszej do osiągnięcia celu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:45, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
A gdzie posadzilaś Avondale?

Masz na myśli Anabelle?
U teściowej rosna w półcieniu. Z moich 4 krzaków wyszło 6 sporych sadzonek.
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 10:46, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Iwona, w którym miejscu masz na myśli żeby poszerzyć rabatę i o ile? Tu gdzie hortki od wschodu rosną?
Ogólnie to na wiosnę myślałam żeby przesadzić Limki i odsunąć je od tuj o jakieś 0,5 m.
nie na tym odcinku co pokazujesz. Zaraz od strony warzywnika bym dała szerszą rabatę, wkomponowała tam drzewo, ławkę. Potem uskok a nim jakiś smaczek soliterowy. Przy tarasie węziej a za tarasem eM mógłby mieć swoją czéść owocową. Można było jakoś wydzielić. Skróciłaby się ta rabata optycznie cała i nabrała głębi. Nie wiem o ile skróciliście taras i czy nadal z boku będą schodki. Tu po prostu nie ma sensu zajmować się małym wycinkiem całości. Takie jest moje zdanie. Zrób zdjęcie całej tej rabaty tak aby pokazać innym gdzie warzywnik a gdzie taras. Będziesz trawnik od nowa zakładać więc jest dobry czas na zmiany kształtu rabat. Pokazywałaś kostkę?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:46, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)

Aniu, otworzyłam i poczytam. Bo ja z tych co lubią wiedzieć więcej zanim cokolwiek poradzą. U Magdy byłam fizycznie i wiem jakie ma możliwości i jakie ograniczenia. Widziałam jak sadzi, o czym opowiada z przyjemnością. Mogę więc coś poradzić. Ale to wciąż będzie moja wizja jej ogrodu

Oczywiście z wielu propozycji zawsze coś można wybrać ale jeżeli nie wiemy sami w jakim kierunku chcielibyśmy iść to wtedy jest jeszcze trudniej. Tzw. osiołkowi w żłobie dano... Ja takie burze mózgów robię w pracy przy nowych projektach. Mają one sens jak masz wytyczony główny kierunek a szukasz drogi najlepszej do osiągnięcia celu.

Iwona,może jeszcze znajdziesz kiedyś godzinkę i wpadniesz?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 10:49, 13 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
sarenka napisał(a)

Masz na myśli Anabelle?
U teściowej rosna w półcieniu. Z moich 4 krzaków wyszło 6 sporych sadzonek.


Chciałaś kupić judaszowca Avondale Myślałam, że już kupiłaś. Wg mnie na tej rabacie by pasował.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies