Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 06:06, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
To się nie zmieści, a byliny będą mikre pod trzema drzewami. Jeśli chcesz koniecznie jakieś drzewo, to najlepiej głęboko korzeniące i raczej duży krzew wyprowadzony wyżej.

A jakie np to drzewa/ krzewy?

To chyba nie będzie takie proste jak miałam nadzieję
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 08:40, 13 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Megi narysuj całą tą rabatę, bo na takim wyrywku ciężko coś doradzić... ja bym tam posadziłam nie jedno drzewo raczej,bo to chyba długa ta rabata
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 08:54, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Megi narysuj całą tą rabatę, bo na takim wyrywku ciężko coś doradzić... ja bym tam posadziłam nie jedno drzewo raczej,bo to chyba długa ta rabata

Narysuję dziś i spróbuję zdj zrobi. Rabata ma jakieś 20 metrów długości.
Mogę też tuje Danica przesadzić i wtedy będzie więcej miejsca, w tyle byłyby Miskanty.
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 09:19, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja jestem niepoprawna bo róże bym posadziła z hortkami takimi delikatnymi, o ażurowych kwiatach. Mam takie zestawienie już w 3 miejscach i bardzo mi się podoba. Hortki na pniu, miskanty w plecach, róże, gaury, trawki, jeżówki szałwie czy rozchodniki. Kukliki na obwódkę. W każdym miejscu mam trochę inny miks. Ta rabata aż się prosi o drzewa. Kwitnące na wiosnę. 2-3 takie same ale na całej rabacie rozsiane a nie tylko na tym fragmencie. Rabatę bym poszerzyła i zestopniowała głębokościami. Coś jak u Wioli. Od strony trawnika głębsza. Węziej przy tarasie. Bo w całości to jest jedna długa linia. Tam z 20 parę metrów będzie od warzywnika do kompostownika. Przy obecnym ułożeniu to pasuje układ rabat angielskich, taki powtarzający się schemat nasadzeń. niekoniecznie kwitnących. Np. miskant hortka jeżówki, szałwie itp. ty lubisz równo poukładane rabaty, masz proste linie. Jak potraktujesz tę część rabaty jako wycinek to bałagan roślinny będzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:20, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
O, dobrze z długością trafiłam. Na raz pisałyśmy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 09:35, 13 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
sarenka napisał(a)

A jakie np to drzewa/ krzewy?

To chyba nie będzie takie proste jak miałam nadzieję



No raczej nie i do tego każdy z radzących będzie miał swoją wizję tego miejsca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 09:57, 13 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
O Megi, widzę, że nie tylko ja mam niedzielne dylematy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
inka74 10:08, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
He, he taki jest wynik pytania o radę na forum - kilka totalnie różnych wizji i rad. Finalnie właściciel rabaty musi sam podjąć decyzję co mu pasuje. Dla jednych to inspiracja a inni mają jeszcze większy mętlik w głowie. Każdy przecież radzi tak, jak mu w duszy gra. Ale jeżeli np. kilka osób wskazuje ten sam element to warto rozważyć jego zastosowanie, usunięcie, wymianę. Czasami ktoś zaproponuje coś co pozwoli skrystalizować się naszym wizjom. Ja pytam o radę najczęściej, gdy utkwię z jakimś tematem i nie wiem co dalej. Bo nic z tego co wymyśliłam mi nie pasuje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
andzia458 10:14, 13 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
inka74 napisał(a)
He, he taki jest wynik pytania o radę na forum - kilka totalnie różnych wizji i rad. Finalnie właściciel rabaty musi sam podjąć decyzję co mu pasuje. Dla jednych to inspiracja a inni mają jeszcze większy mętlik w głowie. Każdy przecież radzi tak, jak mu w duszy gra. Ale jeżeli np. kilka osób wskazuje ten sam element to warto rozważyć jego zastosowanie, usunięcie, wymianę. Czasami ktoś zaproponuje coś co pozwoli skrystalizować się naszym wizjom. Ja pytam o radę najczęściej, gdy utkwię z jakimś tematem i nie wiem co dalej. Bo nic z tego co wymyśliłam mi nie pasuje.


Ale z tych różnych wizji jest szansa, że któraś akurat nam przypadnie do gustu.
Inka, a może zajrzysz również do mnie w odwiedziny?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sarenka 10:18, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak to wychodzi. Wychodzi że ma długość 18 metrów. Hortensje są od siebie co 90-100 cm.
Duże B to brzoza
Małe kółko z B to berberys taki czerwony
H- hortensje
M miskanty

Przed hortensjami rośnie Red baron a przed nim żurawki
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies