Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Dorii 16:56, 12 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piwonia
Kuklik
Lilia
Bodziszek
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 17:02, 12 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii zastanawiam się nad czymś wyższym- może drzewo jakieś takie nie za wielkie lub takie co się da w ryzach trzymać.
Mam dostępna jedną magical mont blanc
Myslalm o stipie czy hakonechloe greenhills lub obu jeśli nie byłoby to za duzo.
Mam też siewki orlików.
Z niższego piętra to właśnie bodziszek tak mi chodził ( znalalzam Baby blue), może brunnera dałaby sobie radę,no i trzy jeżówki mam delicious candy.
Nie wiem czy to się da jakoś fajnie ułożyć, połączyć.
Za liliami mnie przepadam
Kuklikow nie znam jeszcze
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 19:53, 12 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Skoro tam tyle słońca to kukliki to dobry pomysł. Piwonia też by tam pięknie wyglądała. Do tego orliki, zawilce wiosenne Anemone blanda i irysy bródkowe. Może coś na pniu, jakiś lilak Palibin? Jeśli trawy to Pennisetum, Briza media lub Sporobolus heterolepis
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 20:23, 12 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
A jak ta rabata wygląda cała ? Może jakieś drzewa posadź ? Takie wysokie pietro bardzo zmienia ogród
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 20:30, 12 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
ja też bym dosadziła drzewo ....
i koniecznie coś co będzie zdobić zanim hortensje będą ....
może piwonie ,albo kaliny ,albo berberysy -nie wiem co lubisz i jaki styl Ci najbardziej odpowiada ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
makadamia 20:44, 12 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeżeli ten fragment ma dawać efekt w pierwszej połowie roku, to mam takie propozycje:

1. Z tyłu trzy amanogawy, przed nimi pięć tawuł japońskich, przed tawułami byliny, które tutaj były wymienione: bodziszki, orliki, zawilce wiosenne.

druga opcja

2. grab od Iwony po środku, po dwie tawuły grefsheim z każdego boku, przed nimi po jednym palibinie (ale musiałyby być dość wysoko szczepione - ok. 1,2 m) i byliny na przodzie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sarenka 20:47, 12 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No właśnie chciałabym tam jakieś drzewo...tylko jakie?
Mam takie zdjęcie
Na zdjęciu darń zerwana bo turkucie wybierałam
Ewa,zaraz te trawy pooglądam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:50, 12 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
makadamia napisał(a)
Jeżeli ten fragment ma dawać efekt w pierwszej połowie roku, to mam takie propozycje:

1. Z tyłu trzy amanogawy, przed nimi pięć tawuł japońskich, przed tawułami byliny, które tutaj były wymienione: bodziszki, orliki, zawilce wiosenne.

druga opcja

2. grab od Iwony po środku, po dwie tawuły grefsheim z każdego boku, przed nimi po jednym palibinie (ale musiałyby być dość wysoko szczepione - ok. 1,2 m) i byliny na przodzie.

Asia, i to się zmieści na szerokości 2,5 m?
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 21:05, 12 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak ma być drzewo to koniecznie pokaż widok i plan całej rabaty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 22:09, 12 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
To się nie zmieści, a byliny będą mikre pod trzema drzewami. Jeśli chcesz koniecznie jakieś drzewo, to najlepiej głęboko korzeniące i raczej duży krzew wyprowadzony wyżej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies