Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Gruszka_na_w... 21:01, 23 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
U siebie na początku (kiedy sadziłam drzewka i krzewy) stosowałam gazety i korę. Teraz ściółkuję trawą albo zrębkami z rozdrabniacza . Chwastów prawie nie ma.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 22:08, 23 sie 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jana napisał(a)
dziękuję zacznę ściółkować i zbierać gazety choć z tymi gazetami to nie jest tak łatwo


mogą być kartony tylko czyste w sensie nie lakierowane - z tymi raczej problemu nie ma
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:13, 23 sie 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
obejrzałam dalie - uwielbiam, piękne
u mnie w ub roku były dorodniejsze a tym jakoś słabiej choć udało mi się przechować

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margaretka3 22:25, 23 sie 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Zdjęcie odpoczywającej pszczółki powinnam sobie wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. Może bym się tego wreszcie nauczyła W sensie: odpoczywać.

Dalie masz obłędne!
Gdzie Ty tego cudnego floksa kupiłaś?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Jana 00:08, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
AnnaCh napisał(a)
A ja dziś spojrzałam na mapę ogrodów i zobaczyłam, że przejeżdżałam gdzieś obok Ciebie. Wracaliśmy z Zębu i żeby ominąć korki na zakopiance pojechaliśmy na Czarny Dunajec, potem Raba Wyżna, właśnie obok Jordanowa, Skręciliśmy w Naprawie na Łętownię i tam jakimiś bardzo wąskimi dróżkami wbiliśmy się na zakopiankę już za korkami
Szkoda, że zobaczyłam to dopiero dziś, wbiłabym się na kawkę
Aniu byłaś bardzo blisko mnie szkoda, że nie wpadłaś na tę kawę, następnym razem zapraszam nie miałabyś problemu z trafieniem do mnie, ostatnio tłumaczyłam kuzynce, że najbardziej rozgrzebany przedgródek to mój i trafiła bez problemu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 00:09, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)

bo nie chce mi się rozgarniać starej kory, a dosypać znowu taką warswę kory żeby gazety przysłonić też nieekonomicznie... no i nie wiem czy rabata za bardzo by nie rosła
aaaa już rozumiem
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 00:16, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U siebie na początku (kiedy sadziłam drzewka i krzewy) stosowałam gazety i korę. Teraz ściółkuję trawą albo zrębkami z rozdrabniacza . Chwastów prawie nie ma.
jak czytam, że można nie mieć chwastów to aż nie wierzę, że to możliwe, chwasty u mnie są na porządku dziennym, no może ostatnio pokrzyw brakuje z wiadomych względów rozdrabniacz to marzenie, ale po kolei najpierw muszę zbudować własny kompostownik, zgłębiam ten temat




____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 00:23, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)


mogą być kartony tylko czyste w sensie nie lakierowane - z tymi raczej problemu nie ma
kartony już szybciej niż czarno-białe gazety uda mi się załatwić Biedronka niedaleko, albo lepiej nie bo znowu coś kupię, pojechałam po Elegant lady bo skradły moje serce ale nie było, wyszłam z 5 paczkami Emperiorów, 2 paczek innych i 3 paczek czosnków a przecież nie mam gdzie sadzić ....

____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 00:24, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)
obejrzałam dalie - uwielbiam, piękne
u mnie w ub roku były dorodniejsze a tym jakoś słabiej choć udało mi się przechować

pozdrawiam
u mnie w tym roku aksamitki jakieś kiepskie, nie wiedzieć czemu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 00:34, 24 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
margaretka3 napisał(a)
Zdjęcie odpoczywającej pszczółki powinnam sobie wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. Może bym się tego wreszcie nauczyła W sensie: odpoczywać.

Dalie masz obłędne!
Gdzie Ty tego cudnego floksa kupiłaś?
drukuj, drukuj ja nie umiem efektywnie wypoczywaç na urlopie, nadrabiam w dom, wiadomo porządki ale teraz muszę przerzucić się na ogród tylko nie wiem za co....z racji problemów z ekipą i przesunięciem terminu robót rośliny wkopane w jedno miejsce zostały tam na miesiące, zarosło to chwastami, denerwuje mnie ale nie mogę tgo ruszyć .....myślę nad przekopaniem przedogródka, dosypania piasku by rozluźnić glinę....czas wziąć się do roboty floks też mi się podoba, taki kolor fuksji, kosztował chyb 9 zł i kupiłam go w szkółce kilka tygodni temu, wybieram tam się jutro, jeśli jesteś na taki chętna to pisz, a jak tylko będzie to Ci kupię
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies