Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 09:44, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)
Jana pytałaś u mnie o ściółkowanie...
ja robię tak: na nowej rabacie sypię korę - dopóki miałam gazety to najpierw kładłam gazety a potem na nie korę - wolność od pielenia niemal cały sezon potem pojedyncze sztuki chwastów...

sypię też na rabaty trawę z koszenia trawnika - tylko tak delikatnie, żeby zdążyła przeschnąć a nie zbiła się w 'gluta' i zaczęła kisić... trawa rozkładając się oddaje azot a także polepsza strukturę gleby, może na początku wygląda niezbyt schludnie, ale efekt w postaci mniejszej potrzeby odchwaszczania jest
jest tylko jedna zasada, której się trzymam - nigdy na rabaty nie sypię trawy z nasionami - taką daję w inne miejsce na którym nie chcę pielić chociaż jest nieużytkiem - warstwa z koszenia zagłusza chwasty a jak coś wyrośnie nie ma tragedii
dziękuję zacznę ściółkować i zbierać gazety choć z tymi gazetami to nie jest tak łatwo
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 09:45, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
jona napisał(a)


No i na ten moment planuję, że jednak kupię dalie, jeżeli jakieś mnie zachwycą . Posadzę w warzywniku . Jedyna moja dalia w tym roku właśnie powędrowała do warzyw i dobrze się to sprawdziło.
o widzisz skusiłaś się
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 09:48, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)


dalie w warzywniki? jako odciągacze ślimaków od warzyw?
u mnie dalie są pierwsze w menu ślimaków
u mnie paradoksalnie ślimaki ich nie jedzą może dlatego że wcześniej rosną hosty....dalie rosną poniekąd w warzywniku gdyż rozpoczynają warzywnik
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
zoja 09:51, 23 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jana napisał(a)
u mnie paradoksalnie ślimaki ich nie jedzą może dlatego że wcześniej rosną hosty....dalie rosną poniekąd w warzywniku gdyż rozpoczynają warzywnik


a to ciekawe muszę przemyśleć...
bo za rok to planuję dalie dać w donicach - może to ograniczy ślimory...?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 09:52, 23 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jana napisał(a)
dziękuję zacznę ściółkować i zbierać gazety choć z tymi gazetami to nie jest tak łatwo

gazety/kartony to tylko jak planujesz nowe rabaty, ja gazet na takie już istniejące rabaty nie próbowałam kłaść...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Jana 09:54, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ryska napisał(a)

Może to jest jakiś pomysł. U mnie te małe ślimaczki żrą pomidory, oczywiście te prawie dojrzałe.
bo są chyba dwie metody na ślimaki...jedna to sadzenie roślin w warzywniku które lubią i na nie w pierwszej kolejności się rzuca. ..a druga to sadzenie roślin których nie cierpią i będą je odstraszały..sprawdziłam w warzywniku mam ciut mniej ślimaków....ostatnio oglądałam program w tv i polecali na ślimaki obwiązanie drutem miedzianym roślin i sypanie popiołem
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 09:56, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)


a to ciekawe muszę przemyśleć...
bo za rok to planuję dalie dać w donicach - może to ograniczy ślimory...?
każdy pomysł jest dobry
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 09:57, 23 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)

gazety/kartony to tylko jak planujesz nowe rabaty, ja gazet na takie już istniejące rabaty nie próbowałam kłaść...
a czemu na stare nie?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
AnnaCh 11:18, 23 sie 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A ja dziś spojrzałam na mapę ogrodów i zobaczyłam, że przejeżdżałam gdzieś obok Ciebie. Wracaliśmy z Zębu i żeby ominąć korki na zakopiance pojechaliśmy na Czarny Dunajec, potem Raba Wyżna, właśnie obok Jordanowa, Skręciliśmy w Naprawie na Łętownię i tam jakimiś bardzo wąskimi dróżkami wbiliśmy się na zakopiankę już za korkami
Szkoda, że zobaczyłam to dopiero dziś, wbiłabym się na kawkę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
zoja 11:21, 23 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jana napisał(a)
a czemu na stare nie?

bo nie chce mi się rozgarniać starej kory, a dosypać znowu taką warswę kory żeby gazety przysłonić też nieekonomicznie... no i nie wiem czy rabata za bardzo by nie rosła
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies