Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 17:27, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
anabuko1 napisał(a)
A ja mam 3 jagody kamczackie.3 rożne odmiany posadzone ok, 3 metrów od siebie.Rośną i owocują dobrze.Między nimi są kwiatuchy min. liliowce
te dwie jagody mam od dawna i nie znam ich odmiany i aż dziwne, że nie owocują, no może jeden raz widziałam kilka owoców na jednej....raczej marna szansa, że ta trzecia jak ją dokupię będzie tej samej odmiany więc jęsli trzeba to sprobuję....trudno trzymać rośliny jak widzi się że nie owocują...
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 17:33, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zoja napisał(a)


Z jesienia? Czemu? Przeciez kwitna juz od poczatku lata?
to przez mojego M....jemu kojarzą się z jesienią podobnie jak i dźwięk cykad....cały czas mi potarza że jesień idzie i dlatego mi się kojarzy.....
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 17:35, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
jona napisał(a)


Śliczne . To dlatego jestem rzadko na Ogrodowisku, bo jak się naoglądam takich piękności, to chciałabym je mieć, a miejsca brak
Pozostałe kwiatki też piękne
oj tam oj tam to tu na O stwierdziłam, że ogród jest jednak z gumy i wszystko się upchnie tylko najpierw trzeba kilka roślin wywalić
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 17:36, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Popatrzyłam sobie na dalie. U mnie w tym roku żadna nie przeżyła najazdu ślimaków.
u mnie odpukać ich nie tykają ale wszysko inne tak, ale czemu tak?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 17:37, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Wpadnę do was wieczorkiem..idę przygotowywać miejsce pod jagody
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 22:40, 21 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
miejsce wykoszone, ale ilość chwastów mnie powaliła muszę wymyśleć szybko ściółkę pod krzewy owocowe bo pokrzywy prawie mnie przerosły, co mogłabym zrobić by mniej było pracy? help kora pewnie byłaby najlepsza ale po pierwsze koszty i nie wiem czy to ma sens pod drzewka owocowe,i czy ta kora mi nie zniknie do wiosny, czy jest jakś alternatywa ?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
zoja 23:12, 21 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jana pytałaś u mnie o ściółkowanie...
ja robię tak: na nowej rabacie sypię korę - dopóki miałam gazety to najpierw kładłam gazety a potem na nie korę - wolność od pielenia niemal cały sezon potem pojedyncze sztuki chwastów...

sypię też na rabaty trawę z koszenia trawnika - tylko tak delikatnie, żeby zdążyła przeschnąć a nie zbiła się w 'gluta' i zaczęła kisić... trawa rozkładając się oddaje azot a także polepsza strukturę gleby, może na początku wygląda niezbyt schludnie, ale efekt w postaci mniejszej potrzeby odchwaszczania jest
jest tylko jedna zasada, której się trzymam - nigdy na rabaty nie sypię trawy z nasionami - taką daję w inne miejsce na którym nie chcę pielić chociaż jest nieużytkiem - warstwa z koszenia zagłusza chwasty a jak coś wyrośnie nie ma tragedii
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
jona 08:38, 22 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Jana napisał(a)
oj tam oj tam to tu na O stwierdziłam, że ogród jest jednak z gumy i wszystko się upchnie tylko najpierw trzeba kilka roślin wywalić


No i na ten moment planuję, że jednak kupię dalie, jeżeli jakieś mnie zachwycą . Posadzę w warzywniku . Jedyna moja dalia w tym roku właśnie powędrowała do warzyw i dobrze się to sprawdziło.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
zoja 08:41, 22 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
jona napisał(a)


No i na ten moment planuję, że jednak kupię dalie, jeżeli jakieś mnie zachwycą . Posadzę w warzywniku . Jedyna moja dalia w tym roku właśnie powędrowała do warzyw i dobrze się to sprawdziło.


dalie w warzywniki? jako odciągacze ślimaków od warzyw?
u mnie dalie są pierwsze w menu ślimaków
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ryska 19:24, 22 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
zoja napisał(a)


dalie w warzywniki? jako odciągacze ślimaków od warzyw?
u mnie dalie są pierwsze w menu ślimaków

Może to jest jakiś pomysł. U mnie te małe ślimaczki żrą pomidory, oczywiście te prawie dojrzałe.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies