Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 1,2,3,ogród... START!

Pokaż wątki Pokaż posty

1,2,3,ogród... START!

Astrantia 21:51, 15 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Warzywa wysiewam wszystkie oprócz pomidorów, kapusty, selera (w tym roku nie zdążyłam z nim). Z ubiegłorocznych warzyw w tym miejscu wysiały mi się same 4 słoneczniki i ok. 6 pomidorów, nie wiem jaka odmiana ale na Koralika nie wygląda, czyli te szlachetniejsze też potrafią W tym roku mam też kilkanaście ogórków z rozsady (dałam pod nie mikoryzę) i lepiej rosną od tych z siewu - bez porównania lepiej
Masz rację, że z siewu taniej. Co roku coś sieję, tylko nie zawsze zdążę przepikować W tym roku wysiewałam też akanta i bodziszki i właśnie czekają na wysadzenie z kuwet do doniczek. A werbenka już zaczęła kwitnienie w doniczkach, bo przez tą suszę nie wysadzałam jej jeszcze do gruntu.
Gosiu, jakie byliny możesz polecić na siew, jeśli chodzi o dobre wschody, wartość kolorystyczną lub tp
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 21:55, 15 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
margaretka3 napisał(a)
W sprawie podlewania, u mnie jest już tak sucho, że trzeci dzień podlewam już wszystkie warzywa i rabaty codziennie.

Na pocieszenie - podobno jutro ostatni upalny dzień i będzie poniżej 30 stopni potem, ale deszczu brak
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
margaretka3 22:19, 15 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Astrantia napisał(a)
Warzywa wysiewam wszystkie oprócz pomidorów, kapusty, selera (w tym roku nie zdążyłam z nim). Z ubiegłorocznych warzyw w tym miejscu wysiały mi się same 4 słoneczniki i ok. 6 pomidorów, nie wiem jaka odmiana ale na Koralika nie wygląda, czyli te szlachetniejsze też potrafią W tym roku mam też kilkanaście ogórków z rozsady (dałam pod nie mikoryzę) i lepiej rosną od tych z siewu - bez porównania lepiej
Masz rację, że z siewu taniej. Co roku coś sieję, tylko nie zawsze zdążę przepikować W tym roku wysiewałam też akanta i bodziszki i właśnie czekają na wysadzenie z kuwet do doniczek. A werbenka już zaczęła kwitnienie w doniczkach, bo przez tą suszę nie wysadzałam jej jeszcze do gruntu.
Gosiu, jakie byliny możesz polecić na siew, jeśli chodzi o dobre wschody, wartość kolorystyczną lub tp

No tak, przy wysiewaniu jest dużo pracy, też nie zawsze zdążam ze wszystkim w odpowiednim czasie.
Jak Ci akant rośnie? JA wysiałam w tamtym roku, słabo rośnie, w tym roku go przesadziłam, dalej nie ruszł. Nie wiem, co z nim. Pokażesz go? Ciekawa jestem, jak wyglada. A bodziszków nie próbowałam, zwyczajnie nie pomyślałam o nich
Kasiu, a jakie kolory szczególnie Cię interesują?
Dobrze schodziły: liatry, pysznogłówki, przegorzan, wielosił błękitny (ale kiepsko mi rośnie, coś mu u mnie nie odpowiada), orliki, odętka, firletka krwista i chalcedońska, dzielżany. gożdziki kamienne i chińskie, krwawnik pospolity. Z małymi problemami, ale się udało: łubiny.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Astrantia 13:14, 17 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
margaretka3 napisał(a)

No tak, przy wysiewaniu jest dużo pracy, też nie zawsze zdążam ze wszystkim w odpowiednim czasie.
Jak Ci akant rośnie? JA wysiałam w tamtym roku, słabo rośnie, w tym roku go przesadziłam, dalej nie ruszł. Nie wiem, co z nim. Pokażesz go? Ciekawa jestem, jak wyglada. A bodziszków nie próbowałam, zwyczajnie nie pomyślałam o nich
Kasiu, a jakie kolory szczególnie Cię interesują?
Dobrze schodziły: liatry, pysznogłówki, przegorzan, wielosił błękitny (ale kiepsko mi rośnie, coś mu u mnie nie odpowiada), orliki, odętka, firletka krwista i chalcedońska, dzielżany. gożdziki kamienne i chińskie, krwawnik pospolity. Z małymi problemami, ale się udało: łubiny.


Gosiu, to mój tegoroczny wysiew akantów i bodziszków



Szału nie ma, ale grunt że coś wyszło Werbeny wysiałam chyba 5 kuwet i tam wschody były lepsze, potem pikowałam do doniczek po 3-4 sadzonki.

Bodziszki bardzo lubię, bo tworzą gęstą kępę pod krzewami i chwasty nie rosną
Z ubiegłorocznego siewu doczekałam się 4 łubinów, 2 rabarbarów, 3 kocimiętek
Wszystko na razie rośnie w doniczkach i czeka na wysadzenie.

Z kolorów bylinowych najbardziej lubię fiolety, czerwienie, amaranty I lubię duże liście, dlatego wysiałam akanta. W przechowalni mam też rodgersję - kiedyś kupiłam w doniczce i tak się rozrasta, że już mam 3 doniczki i niedługo pojawi się na rabacie
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Kuba 13:17, 17 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Fajne maluchy w doniczkach ja niestety nie mam do tego głowy
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Astrantia 13:27, 17 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Ewa, co roku staram się coś wysiać, a potem tak stoi w kuwecie 0,5-1 rok i czeka, aż się doczeka na przesadzenie. Na zdjęciu widać, że trochę moim roślinkom się przyschło, bo przegapiłam podlewanie Jak nie zdążę wysadzić przed zimą, to jesienią stawiam na ziemi całą kuwetę, przekorzeni się i wiosną rozcinam kuwetę i mam dorodną sadzonkę do wykopania Oczywiście na początku wysiewy wypadałoby dość regularnie podlać, by wzeszły nasionka Fajnie potem wysadzać własne roślinki, polecam!
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Kuba 13:52, 17 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Własnie ja bym o tym podlewaniu zapomniała!
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
iwka 13:58, 17 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja już nie sieję w takich kuwetach, bo zawsze zasuszę na amen
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Astrantia 14:12, 17 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
iwka napisał(a)
ja już nie sieję w takich kuwetach, bo zawsze zasuszę na amen


A ja właśnie w nich lubię siać, fakt czasem przyschnie, ale potem takie koreczki elegancko się przesadza bez naruszania bryły korzeniowej
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Jana 00:15, 18 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Astrantia napisał(a)


Gosiu, to mój tegoroczny wysiew akantów i bodziszków



Szału nie ma, ale grunt że coś wyszło Werbeny wysiałam chyba 5 kuwet i tam wschody były lepsze, potem pikowałam do doniczek po 3-4 sadzonki.

Bodziszki bardzo lubię, bo tworzą gęstą kępę pod krzewami i chwasty nie rosną
Z ubiegłorocznego siewu doczekałam się 4 łubinów, 2 rabarbarów, 3 kocimiętek
Wszystko na razie rośnie w doniczkach i czeka na wysadzenie.

Z kolorów bylinowych najbardziej lubię fiolety, czerwienie, amaranty I lubię duże liście, dlatego wysiałam akanta. W przechowalni mam też rodgersję - kiedyś kupiłam w doniczce i tak się rozrasta, że już mam 3 doniczki i niedługo pojawi się na rabacie
czy można zdjęcie rodgersji? :
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies