Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 1,2,3,ogród... START!

Pokaż wątki Pokaż posty

1,2,3,ogród... START!

Astrantia 13:29, 18 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Jana napisał(a)
czy można zdjęcie rodgersji? :


Oto one, porozsadzane, a teraz dodatkowo poprzypalane słońcem i nadgryzione zębem ślimakowym Trzymam je w cieniu pod roślinami i ciągle mi tam ślimaki grasują ale odrosną, więc grunt że coś dla mnie zostało


Mam też taką hortensję ogrodową (nie pamiętam koloru)

była taka biedna, podsuszona, przesadziłam do większej donicy i wypuściła młode pędy. Agnieszka_malysa z 5788-moj-maly-ogrodeczek?page=32 zainspirowała mnie pomysłem na rozmnożenie hortensji i jutro zamierzam przystąpić do dzieła Do rozmnożenia pójdzie z przechowalni rzeczona hortensja ogrodowa i Anabelle oraz z ogrodu Limelight, Vanille Fraise i Incredible.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
agnieszka_m 13:36, 18 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017

Mam też taką hortensję ogrodową (nie pamiętam koloru)

była taka biedna, podsuszona, przesadziłam do większej donicy i wypuściła młode pędy. Agnieszka_malysa z 5788-moj-maly-ogrodeczek?page=32 zainspirowała mnie pomysłem na rozmnożenie hortensji i jutro zamierzam przystąpić do dzieła Do rozmnożenia pójdzie z przechowalni rzeczona hortensja ogrodowa i Anabelle oraz z ogrodu Limelight, Vanille Fraise i Incredible.


fajnie że Cię zainspirowałam mam też poobcinane i posadzone bukietowe ale czy z nich coś będzie to niewiem jak narazie to takie pousychane patyki ale jeszcze poczekam może coś odbije
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Astrantia 13:50, 18 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Aga, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ja wiosną cięłam żółte cisy u znajomego, wsadziłam w doniczkę z ziemią i nic się nie działo długo, ale czas zajrzeć, może korzonki się pojawiły...

Tu jest podpowiedź od miłośniczki hortensji:
hydrangeas.blogspot.com
A tu Ogrodowiskowe podpowiedzi:
rozmnazanie-hortensji
Poczytam i spróbuję

____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
derbowianka 17:53, 21 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Warzywka też bym chciała mieć u siebie, ale niestety ogródek za mały. Może w przyszłym roku coś wymyślę.
Z jadalnych roślin to mam borówkę amerykańską. I tyle
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
derbowianka 17:53, 21 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Zazdroszczę tych warzywek
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
malkul 17:56, 21 sie 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ło Matko! wpadłam pod stół z zazdrości jak zobaczyłam twój warzywnik!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jana 20:04, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Astrantię pewnie wciągnęły przygotowania do szkoły
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
margaretka3 21:04, 04 wrz 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ja też macham i nawołuję
Albo przetwory Kasię do garów przykleiły W końcu plony ma takie, że tylko zazdrościć
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Astrantia 17:45, 06 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Jana napisał(a)
Astrantię pewnie wciągnęły przygotowania do szkoły

Oj Dziewczyny... Faktycznie, szkoła się zaczęła i czasu mi brakuje... Lila poszła jako 6-latek do szkoły i ostatni tydzień był zakręcony. Mateusz to już 3 klasa i okazało się, że mają klasy naprzeciwko A ja z Julką zostałam i próbuję się rozdwoić.

margaretka3 napisał(a)
Ja też macham i nawołuję
Albo przetwory Kasię do garów przykleiły W końcu plony ma takie, że tylko zazdrościć

Niestety już po ogórkach, upały dały im się we znaki i plonowanie się skończyło, choć krzaki ok. Teraz mam dojrzewające pomidory - zjadamy i zrobiłam sos pomidorowy na pizzę oraz kapustę - jakiś kapuśniaczek czas zacząć

Derbowianko wymyślaj na przyszły sezon, warzywa z własnej działki mają niepowtarzalny smak Jesteś w fazie urządzania ogrodu, więc pomyśl nad słonecznym miejscem

Malkul, witaj U Ciebie idealnie się wpisał warzywnik skrzyniowy, masz piękny nowoczesny ogród

U mnie w ogrodzie ostatnio przerwa przez pogodę, mam do przerobienia wspominane 3 rabaty, ale ciągle czekam na deszcz Ostatnio robiłam sadzonki hortensji za przykładem Agnieszki, zobaczymy co z tego wyniknie...
A wczoraj wieczorem wróciłam z Wawy, gdzie m.in. byłam na wystawie Zieleń to Życie Kupiłam kilka roślin do przechowalni (czyli na przyszłe rabaty), wzięłam autograf Danusi (pojechałam z Jej nową książką), wysłuchałam ciekawych wykładów, pooglądałam, trochę się zainspirowałam, porozmawiałam z ciekawymi ludźmi i czas przystąpić do działania Stwierdziłam, że czas zacząć projekt metamorfozy rabat i zacząć kompletowanie roślin.
Dziękuję Wam, że jesteście i dajecie mi siłę i chęci, pozdrawiam
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 21:38, 07 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Wklejam kilka inspiracji z tegorocznej wystawy Zieleń to Życie:






Resztę zdjęć wkleję w wątku zielen-to-zycie-2015
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies