Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

gogo 23:56, 12 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, Ty masz całą Aleję Gwiazd
Ile razy bym nie patrzyła na te Twoje trawy, tyle razy nie mogę przestać patrzeć i się zachwycać
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 00:17, 13 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Grażyno dzięki, popatrz jeszcze przez chwilę na Aleję Gwiazd





____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 08:48, 13 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33619
daszum napisał(a)
Mam problem z doborem roślin, może ktoś pomoże
To jest główna rabata, na przeciw tarasu, dotyczy części pomiędzy hortensjami.
Chcę zabrać stamtąd środkowy rządek trawy Silver Sceptre i w to miejsce posadzić róże.
Zastanawiam się, czy to ma być szpaler, czy tylko kilka róż z tyłu pomiędzy gaurami.Tam nie ma dużo miejsca.

Pod uwagę biorę róże:
- Ballerina ( mam 5, 2 chwilowo tam zadołowałam, ale latem biała),
- Angela (2 mam),
- Dinky (bardzo intensywny kolor),
- Stadt Rom ( u mnie jest bardzo rozłożysta)








Może przyjdzie Wam do głowy jakiś pomysł.


Piękna rabata, piękne kompozycje ogrodowe.
Wg mnie szpaler róż będzie trochę przyciężkawy. Dwie róże pomiędzy gaurami nadałaby tu lekkości. Jestem za Angelą lub Balleriną



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
beamilusia 09:23, 13 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Danusiu. Ależ Ty masz piękne trawy, ogromne okazy. I jak ja lubisz płaczące drzewa. Podziwiam Twoje cyprysiki nutkajskie, różne odmiany, różne pokroje. Widzę też świerki (chyba ) płaczące. Mój cyprysik miał być szerszy, ale kupowałam bez odmiany, rośnie bardzo wąski, posiada jeden pień. Twoje mają piękne pokroje, szersze dołem.
Co do róż nie pomogę, nie mam ani jednej w ogrodzie, nie znam się jak posadzić, żeby było ładnie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
AlinaP 09:43, 13 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
daszum napisał(a)



Na ten moment nie myślę o eksmisji żółtych tui. Wiosną zabrałam już stamtąd 6 cyprysików Filifera Aurea. Nie mam komu dać tych roślin, a szkoda mi wyrzucić.


Nie myślałam o tym, żeby je wyrzucać, tylko przesadzić. Chodziło mi o to, że bliskie sąsiedztwo róż mogłoby niszczyć kulki. Dlaczego, jak sobie to wyobrażam myślę o Angeli? Nie jestem obiektywna
A gdyby róże dać gdzieś za nimi? Widoczne byłyby na pewno.
W układzie, jaki zaproponowała Anda.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Adela 09:48, 13 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Trwa najlepszy czas na sadzenie róż Ja czekam na dostawę.
A u Ciebie Danusiu bum na róże Masz już wiele, więc doświadczenie duże

Masz w ogrodzie piękny zapożyczony krajobraz. U mnie domy, bloki i druty
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 10:17, 13 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Anda napisał(a)

Piękna rabata, piękne kompozycje ogrodowe.
Wg mnie szpaler róż będzie trochę przyciężkawy. Dwie róże pomiędzy gaurami nadałaby tu lekkości. Jestem za Angelą lub Balleriną


Ewo, Ty nasze różane Guru dziękuję Ci bardzo, że zajrzałaś.
Twoja pochwała mnie uskrzydla

A propos róż - pierwszym pomysłem była Angela, więc będzie Angela
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:44, 13 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
beamilusia napisał(a)
Witaj Danusiu. Ależ Ty masz piękne trawy, ogromne okazy. I jak ja lubisz płaczące drzewa. Podziwiam Twoje cyprysiki nutkajskie, różne odmiany, różne pokroje. Widzę też świerki (chyba ) płaczące. Mój cyprysik miał być szerszy, ale kupowałam bez odmiany, rośnie bardzo wąski, posiada jeden pień. Twoje mają piękne pokroje, szersze dołem.
Co do róż nie pomogę, nie mam ani jednej w ogrodzie, nie znam się jak posadzić, żeby było ładnie.


O tej porze roku trawy są moja wizytówką. Ubolewam tylko nad tym, że robią się coraz większe, trzeba będzie dzielić, a nie mam już gdzie posadzić.

Uwielbiam wszystkie zwisy w ogrodzie i mam ich dużo. W zasadzie na dziś zaspokoiłam w tej materii wszystkie ogrodowe marzenia.
Mam 4 cyprysiki nutkajskie, też nie znam odmian. Trzy rosną na rabacie na przeciw tarasu, a jeden wąski z boku, ale to inna odmiana niż tamte dwa. Z tych trzech tylko jeden jest szeroki dołem, to cyprysik nutkajski Pendula.

W róże weszłam od 2019 r. za namową córki, która stwierdziła, że ogród bez róż jest pusty. Posadziłam blisko 70 róż, a córka nigdy nie widziała ich w sezonie kwitnących , bo na co dzień mieszka w Krakowie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:51, 13 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
AlinaP napisał(a)


Nie myślałam o tym, żeby je wyrzucać, tylko przesadzić. Chodziło mi o to, że bliskie sąsiedztwo róż mogłoby niszczyć kulki. Dlaczego, jak sobie to wyobrażam myślę o Angeli? Nie jestem obiektywna
A gdyby róże dać gdzieś za nimi? Widoczne byłyby na pewno.
W układzie, jaki zaproponowała Anda.
Pozdrawiam


Alina, w tym problem że absolutnie nie mam ich gdzie przesadzić. Jestem na etapie robienia lekkiego luzu w nasadzeniach i mam problem, bo nikt nie chce ode mnie wziąć iglaków (za darmo). Trawy od razu znajdują amatora, iglaki nie.

Następny głos za Angelą, będzie Angela
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:55, 13 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Adela napisał(a)
Trwa najlepszy czas na sadzenie róż Ja czekam na dostawę.
A u Ciebie Danusiu bum na róże Masz już wiele, więc doświadczenie duże

Masz w ogrodzie piękny zapożyczony krajobraz. U mnie domy, bloki i druty



Róże mam dopiero trzeci sezon, tak więc doświadczenie niezbyt wielkie.


Z okna tarasowego mam rzeczywiście ładny widok na las.
Pozostałe widoki nie są tak spektakularne, wszędzie domy sąsiadów i nigdy nie koszone nieużytki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies