Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Atacama pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Atacama pod lasem

MirellaB 00:29, 01 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czyli na moje hortki też mogę liczyć za rok, że będą dużo ładniejsze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
chagall 01:04, 01 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Mirello - moje hortensje są prawie dwa razy wyższe i mają cztery razy więcej kwiatostanów niż w zeszłym roku
____________________
Ania - Atacama pod lasem
dominika_ 08:16, 01 sie 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Zdradź na priv gdzie udało Ci się kupić hortki tak dorodne
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gruszka_na_w... 09:34, 01 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ale ze mnie roztrzepaniec. Wchodziłam na Twój wątek po linku w stopce i nie zauważyłam, w jakim dziale piszesz.
Pociągnęłabym ten rząd hortensji po całości. To front, więc się sprawdzi. Dla uzupełnienia klasyki zestawienia przydałoby się między hortensje powtykać wysokie trawki. Żeby nie było tak elegancko i nie zgrzytało z zapłociem można powtykać najzwyklejszą jeżówkę różową, wysokie astry marcinki. Szkielet byłby formalny, a uzupełnienia frywolne. W nogach jesienią powtykać cebulowe np. rzeczkę szafirkową, tulipany w kępie (w kółeczku 6-8 sztuk), żonkile. Najniższe piętro to mogą być żurawki, niskie tawuły japońskie, kostrzewa- sadzone plamami. Im mniejsze, tym więcej sztuk. Zrób sobie gdzieś z boku rozsadnik. Kup 1-2 sztuki np. żurawek, posadź gdzieś z boku, zaczekaj aż podrosną (miesiąc-dwa), a potem podziel na kilka. Wsadź podzielone. Żurawki są drogie, a przy robieniu rabat potrzeba ich czasem kilkanaście- kilkadziesiąt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
chagall 21:20, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Wszystko mnie boli, nie wiem jak jutro wstanę z łóżka, ale cel został osiągnięty
Wyplewiłam ugór przed domem, dokupiłam 6 hortensji, przygotowałam dołki i podłoże, posadziłam i obfociłam - oto mój pierwszy (poza szmaragdami) szpaler

____________________
Ania - Atacama pod lasem
OlgaKol 21:44, 02 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
chagall napisał(a)
Wszystko mnie boli, nie wiem jak jutro wstanę z łóżka, ale cel został osiągnięty
Wyplewiłam ugór przed domem, dokupiłam 6 hortensji, przygotowałam dołki i podłoże, posadziłam i obfociłam - oto mój pierwszy (poza szmaragdami) szpaler


Bardzo ładne hortki
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Johanka77 22:03, 02 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Super ten szpaler! No tpo może i ja gdzieś te hortensje zasadzę? Ach! Już się nastawiłam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
chagall 22:16, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Bardzo rzadko się targuję, a dzisiaj dokupując hortensje zapytałam właściciela szkółki, czy puści mi drugiego miskanta za dychę (pierwszego kupiłam za dwie dychy) i zgodził się
Miskant jest okazały i przyszło mi nawet do głowy, żeby go podzielić, ale wyczytałam, że najlepiej dzielić trawy na wiosnę, więc posadzę go w całości, tak jak pierwszego.
I tu pojawiają się pytania:
1. Czy posadzić go jako drugiego w plecach hortensji na trójkątnej rabatce pod oknem? Tylko że tam jest trochę ciasno i gdybym chciała go dzielić na wiosnę, to boję się, że zrujnuję korzenie okolicznych roślin.
2. Czy posadzić go "luzem" na końcu szpaleru hortensji pod płotem (w pobliżu świerka)? Tam jest sporo wolnego miejsca i ewentualne wykopywanie w celu dzielenia nie zrujnuje innych roślin.

____________________
Ania - Atacama pod lasem
Johanka77 22:35, 02 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja bym dała na rabatę. Byłoby tam bardziej gwarno za rok-dwa
Mogłaby być taka fajna hotrensjowo-trawiasta.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Marga 23:28, 02 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Piękny hortensjowy szpaler stworzyłaś
Miskan super! U nas takich wypasionych trawek nie ma Zazwyczaj to 2-3 źdzbełka w doniczce sprzedają, w cena jest zawsze powyżej 10 złotych. Ja bym miskanta posadziła koło świerka.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies