Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Atacama pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Atacama pod lasem

MirellaB 07:48, 26 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Rozpoznaję werbenę i perukowiec?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Lolanka 08:52, 26 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
dziekuję za wizytę i imieninowe życzenia składam żeby wszystko czego sobie życzysz się spełniło
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
chagall 20:53, 26 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Dziewczyny, rozpoznałyście prawidłowo - 3 miłorzęby, perukowiec i werbena.
Jeszcze nie posadzone - nabierają mocy urzędowej - zastanawiam się, gdzie posadzić, żeby nie przesadzić
____________________
Ania - Atacama pod lasem
chagall 20:54, 26 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Lolanko, dziękuję pięknie za życzenia
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Gruszka_na_w... 21:11, 26 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Chagallko, wszystkiego najlepszego z okazji imienin!


Zakupy godne. Napiszę tylko, że wybierając miejsce do nasadzeń uwzględnij, że miłorzęby późno startują, pięknie się przebarwiają na żółto podczas ciepłej jesieni, ale już po pierwszym przymrozku wszystkie listki mu opadają. U mnie rośnie zdrowo, na nic nie choruje. Sadzony 60 cm patyczek po 5 latach ma około 3 m.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
chagall 22:07, 26 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Haniu, dziękuję pięknie za życzenia

Dzisiaj latałam z miłorzębami przed domem.
Są dwie opcje - albo w rzędzie pod płotem, albo w dużym trójkącie.
PS. Myślałam, że one jednak wolniej rosną.
____________________
Ania - Atacama pod lasem
chagall 23:14, 26 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Jak posadzić miłorzęby?
Duży trójkąt (znak zapytania to ewentualna dodatkowa miejscówka):
- widok z okna w kuchni:

- widok z góry:
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Gruszka_na_w... 23:45, 26 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Napiszę tak
Wiem, że to front i że front rządzi się swoimi prawami. Widok na pola z okien na górze jest piękny, ale ja do końca nie czuję, w jakim kierunku chcesz iść?
Czy ten front ma być formalny?
Jeśli tak, to wypadałoby posadzić te miłorzęby przed tujami, trzy w jednym szeregu, na dole podsadzone hortensjami. W tym trójkącie są trochę sztuczne.

Mnie serce podpowiada, że masz duży kawałek pięknie położonej działki, którą widziałabym wpisaną w okoliczny krajobraz. Tam pod płotem wmieszałabym te miłorzęby w żywopłot nieformowany. I z tymi perukowcami, i z hortensjami. Wiem, że to, co piszę, burzy dotychczasowy porządek, ale gdyby to miał być mój wybór, to robiłabym wg pomysłu Makadamii ze str 47. Tu nie można mysleć o jednej rabacie. Trzeba na cały front spojrzeć całościowo. Dopóki się nie wymyśli, jaki on ma mieć kształt, w jakim charakterze, będziemy błądzić po omacku.
I jeszcze jedno
Pisałam to w zeszłym roku u Johanki. Nie kupuj żadnych roślin, dopóki nie będziesz na 100 % wiedziała, gdzie mają rosnąć i w jakim charakterze. Makusiamoże się podzielić swoją troską nad tym, co ma zrobić teraz z roślinami, które nabyła , bo jej się podobały, a po określeniu stylu ogrodowego nie pasują.
wybór stylu-plan ogrodu - zakupy. W takiej kolejności. A teraz czekamy na inne opinie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
chagall 00:39, 27 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Haniu, masz rację, ale jak nie kupić miłorzębów po 12 złotych
Pomyślałam o sadzeniu w trójkącie, bo Asia - Makadamia o czymś takim wspominała

Jaki styl???
Podoba mi się u Ciebie, ale ja tak nie potrafię. Nie wiem co sadzić, jak sadzić, żeby nie przesadzić.
Nie lubię zbytniego chaosu, zbyt wielu kolorów (dlatego nie posadziłam żadnych "kwiatków" w trójkątnej i podoba mi się taka zielona; myślę też, że chciałabym ograniczyć kolory na pozostałych rabatach - różne odcienie zieleni, biały, żółty, ewentualnie gdzieś jakiś kolorystyczny skok w bok - patrz perukowce, berberysy, itp. i lawenda pod płotem, ale jeżeli dokupię jej róże to żółte).
Jestem raczej uporządkowana, choć ogród formalny też nie dla mnie - zbyt sztuczny i pracochłonny, a ja latka swoje już mam
Styl mojego ogrodu - ma być spokojnie, ale nie sztucznie. Jak to się nazywa?

____________________
Ania - Atacama pod lasem
Pszczelarnia 10:51, 27 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobry,

przyszłam od Gruszki. W sprawie miłorzębów. Mnie taki trójkąt bardzo się podoba. Uwidoczni ładnie pokrój tych drzew. Ja mam posadzone koło siebie w szeregu 4 szt. (tzn. 4-ty będzie na jesieni dosadzany) właśnie dla nadania formalnego charakteru wzdłuż podjazdu.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies