Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Kawa 08:41, 27 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia macham
co myślisz o Queen of sweden?
tak pytam moze masz jakieś własne odczucia w stosunku do niej ?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
DorKa 08:41, 27 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ewa wykopałam sweet lagune i żyje Mało tego ma się dobrze Póki co w garażu czeka na nowe miejsce. Jesienią dopadł ją najprawdopodobniej mączniak choć pewności nie mam. Myślisz,żeby teraz zanim się rozwinie pryskać ją czymś profilaktycznie ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Anda 08:57, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Magleska, no budza sie roslinki, nareszcie

Asia, Wlkp. daleko w tyle nie jest, wiec niedlugo i u Ciebie na dzialce wszystko ruszy

Rysko, sliczne sa, mam nadzieje, ze sie szybko rozmnoza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:02, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
mira napisał(a)
Kopczyki chyba zaraz po świętach rozgarnę no i cięcie poleci, myślę że to będzie już czas.
Co sądzisz o takim cięciu - na dwa razy - pocięłam część róż tak od góry z tych pąków, cięcie zasadnicze zostawiam na czas forsycji - dla mnie tak lepiej w ub roku tak zrobiłam choć potem i tak było jeszcze 3-cie cięcie, chyba nic złego nie robię co?


Mysle, ze nic zlego rozom nie robisz. Przy duzym mrozie przeciez nic nie tniesz i mlodych raczej tez nieruszasz Kazdego roku pogoda jest inna i trzeba swoje rosliny obserwowac. Nie tylko ciecie pobudza roze do zycia i puszczania pedow.
Np. moja Summer Song przed domem w styczniu bardzo mocno ruszyla, bez zadnego ciecia, ale bylo cieplo. W lutym ja porzadnie przymrozilo, wszystkie nowe pedy umarly. Mimo to teraz znow zaczela puszczac Teraz ja przycielam juz oczywiscie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:11, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mixtoorka, Martini, Jude w tym roku nie byla kopcowana. Zadnej rozy tej zimy nie robilam kopczykow. Jedynie Jude i nowa Young Lycidas dostaly ochronke z galezi choinki swiatecznej To dziadostwo jest zarazliwe. Jude musiala mocno oberwac po gradobiciu dwa lata temu. Rana musiala byc gleboka i tam wdala sie ta bakteria Agrobacterium tumefaciens. Nie wiem skad sie wziela. Ta bakteria "zyje" w ziemi. No i wlasnie w zeszlym roku Jude byla juz jakas slaba. Teraz wiem dlaczego. Na tym miejscu nie posadze zadnej rozy ani innych roslin kielkujacych dwoma lisciami (dwuliscienne po polsku?), bo moga sie zarazic. Tak wyczytalam w necie. Robie 5 lat przerwy co najmniej. Chce tam posadzic liliowce. Poza tym rosna tam juz cebulowe i jesienia jeszcze jakies cebulowe tam dosadze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:13, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kawa napisał(a)
Ewunia macham
co myślisz o Queen of sweden?
tak pytam moze masz jakieś własne odczucia w stosunku do niej ?


Bardzo ladna roza U Zagajanki jest sliczny egzemplarz, jesli dobrze pamietam U Malej Mi QoS urosla wysoka na 2m i kwitla tylko na gorze. Jednak przewaznie rosnie nizsza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:15, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
DorKa napisał(a)
Ewa wykopałam sweet lagune i żyje Mało tego ma się dobrze Póki co w garażu czeka na nowe miejsce. Jesienią dopadł ją najprawdopodobniej mączniak choć pewności nie mam. Myślisz,żeby teraz zanim się rozwinie pryskać ją czymś profilaktycznie ?


W tym wypadku mozesz ja popryskac miedzianem Latem dbaj o wilgoc w glebie i dokarmiaj ja nawozami organicznymi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:04, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Dzisiaj przepikowałam pierwsze wschody orlayi. Trzeba ją pikować bardzo szybko, bo wytwarza bardzo długie i silne korzenie.



Ta orlaya już prawie za duza na pikowanie. Musiałam wsadzić ją wraz z kokosowym kubelkiem do ziemi.


Ta akurat, właściwy listek dopiero w powijakach, ledwo widać zaczątek, ale korzenie też już miała bardzo silne.


Na resztę muszę poczekać. Mam nadzieję, że parę jeszcze wzejdzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
oliwka 11:12, 27 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Anda napisał(a)


W tym wypadku mozesz ja popryskac miedzianem Latem dbaj o wilgoc w glebie i dokarmiaj ja nawozami organicznymi

Dorka ubiegła moje pytanie. Moja róża na pniu zakończyła poprzedni sezon z mączniakiem. W sobote widziałam, ze zostały jeszcze dwie zaatakowane gałązki, ale szkoda mi ich obcinać bo to róża na pniu (rosa Uetersen) i tu każda gałązka się liczy
Potraktowałam całą róże miedzianem a szczegolnię tę gałązkę, ale zastnawiam się czy jej nie obciąć .... Ewa jak ty postępujesz z takimi różami zaatakowanymi mączniakiem ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
makadamia 12:01, 27 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zaglądam regularnie ale tu ciągle o różach...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies