Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:11, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
oliwka napisał(a)

Dorka ubiegła moje pytanie. Moja róża na pniu zakończyła poprzedni sezon z mączniakiem. W sobote widziałam, ze zostały jeszcze dwie zaatakowane gałązki, ale szkoda mi ich obcinać bo to róża na pniu (rosa Uetersen) i tu każda gałązka się liczy
Potraktowałam całą róże miedzianem a szczegolnię tę gałązkę, ale zastnawiam się czy jej nie obciąć .... Ewa jak ty postępujesz z takimi różami zaatakowanymi mączniakiem ?


Powinnas obciac ta galazke. Roza na pewno pusci nowe galazki. Im wiecej obetniesz, tym mocniej odrosnie

Ja sama nie uzywam miedzianu. Najpierw usuwam zaatakowane galezie, a potem pryskam mniej lub bardziej regularnie preparatem na bazie aminokwasow i jeszcze roztworem ze skrzypu. W PL sa one raczej niedostepne, a miedzian jest i wiele osob go uzywa, dlatego w przypadku zaatakowanych roslin go polecam.
Poza tym dbam o odpowiednie odzywianie i wilgoc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:12, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
makadamia napisał(a)
Zaglądam regularnie ale tu ciągle o różach...


W kolko to samo. Jedynie siewki orlayi sa nowe

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 12:38, 27 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


W kolko to samo. Jedynie siewki orlayi sa nowe



To mi też nie pomoże.
Sianie z nasion kompletnie mi nie idzie.
Ze trzy lata temu nakupiłam różnych nasion chyba za 50 zł. Kwiatów doczekałam się tylko z dzięwięćsiła. Reszta - na różnych etapach życia - padła
Od tej pory inwestuję w sadzonki - z dużo większym sukcesem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mixtoorka 12:44, 27 mar 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Uh to paskudnie, że wypadło Ci przez tę bakterię nie dość, że Jude, to jeszcze fajne miejsce w ogrodzie na dwuliścienne. Tak po polsku będzie No to będą trawy Czyli nie planujesz już nigdzie wciskać Jude?

PS. Powodzenia przy siewkach. Ja poszłam po rozum, nie mam południowego okna, nie wysiewam. Tylko rzeżuchę
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Anda 13:44, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
makadamia napisał(a)


To mi też nie pomoże.
Sianie z nasion kompletnie mi nie idzie.
Ze trzy lata temu nakupiłam różnych nasion chyba za 50 zł. Kwiatów doczekałam się tylko z dzięwięćsiła. Reszta - na różnych etapach życia - padła
Od tej pory inwestuję w sadzonki - z dużo większym sukcesem


Czasem tez sie zastanawiam, po co mi to wszystko Mam malo miejsca, zwlaszcza po pikowaniu robi sie ciasno. Wszystko stoi w pokoju goscinnym a na swieta bede musiala je poprzenosic do biura na stronie polnocnej Mam nadzieje, ze im to nie zaszkodzi. Niestety niektorych roslin nie dostane jako sadzonki, np. orlayi albo Salvia horminum, albo Ammi visnaga. Same rarytasy Poza tym lubie patrzec, jak z tyciusiego nasionka robi sie piekna, dorodna roslina. Cud po prostu

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:48, 27 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Mixtoorka napisał(a)
Uh to paskudnie, że wypadło Ci przez tę bakterię nie dość, że Jude, to jeszcze fajne miejsce w ogrodzie na dwuliścienne. Tak po polsku będzie No to będą trawy Czyli nie planujesz już nigdzie wciskać Jude?

PS. Powodzenia przy siewkach. Ja poszłam po rozum, nie mam południowego okna, nie wysiewam. Tylko rzeżuchę


Beda liliowce. Podobno latwe w uprawie Na razie nie planuje nigdzie nowej Jude. Nie mam miejsca Nawet na nowa donice z rozami. W tym roku nie kupuje zadnej nowej rozy Moj taras jest od strony polnocnej i najbardziej sloneczne miejsca donicowe tez juz sa zajete Za to beda nowe donice z hostami, mam nadzieje

Rzezucha to samo zdrowie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paulina_ns 14:05, 27 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ewa czytam,że u Ciebie już pełen ścisk u mnie też już ciasno strasznie, ale jeszcze gdzieś zamówione róże muszę poupychać
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Pszczelarnia 14:37, 27 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Dzisiaj przepikowałam pierwsze wschody orlayi. Trzeba ją pikować bardzo szybko, bo wytwarza bardzo długie i silne korzenie.



Ta orlaya już prawie za duza na pikowanie. Musiałam wsadzić ją wraz z kokosowym kubelkiem do ziemi.


Ta akurat, właściwy listek dopiero w powijakach, ledwo widać zaczątek, ale korzenie też już miała bardzo silne.


Na resztę muszę poczekać. Mam nadzieję, że parę jeszcze wzejdzie.


Nie nie za późno na pikowanie. Przecież niektóre nie mają jeszcze liści właściwych. Jak są długie korzenie a roślina ma na pewno okółki liści właściwych można korzenie przyciąć, żeby nie zawijać.
Ja swoje pikowałam jak miały te pierzaste.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:37, 27 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A masz już wybrane hosty?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kawa 14:58, 27 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
a mnie z 18 wzeszly AŻ 2 rozplenice
szał mam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies