Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

abiko 18:00, 31 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Ogorki w donicach..? Gardener a uprawiałeś tak, bo kusi mnie spróbować
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
oliwka 18:02, 31 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ew udało mi się wczoraj kupic w markecie trzy roże na balkon: jasminę, novalis (rabatowąi cindirelę (pnącą). W necie znalazlam info, że jasmina toróża pnąca i juz znalalzlam jej miejsce, ale na zawieszce jest napisane: kletterrose (wielkokwiatowa????) Zgłupiałam i nie wiem w końcu jaka to róza?

I jszcze pytanie, nigdzie nie mogłam wczoraj znaleźć ziemi do róż ani do pomidorów( tak jak kiedyś radziłaś). Co w takim razie kupić w zamian?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Anda 18:14, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
oliwka napisał(a)
Ew udało mi się wczoraj kupic w markecie trzy roże na balkon: jasminę, novalis (rabatowąi cindirelę (pnącą). W necie znalazlam info, że jasmina toróża pnąca i juz znalalzlam jej miejsce, ale na zawieszce jest napisane: kletterrose (wielkokwiatowa????) Zgłupiałam i nie wiem w końcu jaka to róza?

I jszcze pytanie, nigdzie nie mogłam wczoraj znaleźć ziemi do róż ani do pomidorów( tak jak kiedyś radziłaś). Co w takim razie kupić w zamian?


Novalisa też posadziłam niedawno Będziemy porównywać ilość kwiatków

Cindirella to nie jest pnąca, tylko parkowa - Strauchrose, dość wysoka, ok. 1,50m.
Jasmina to róża pnąca, Kletterrose - róża pnąca.
Novalis to niby rabatówka, Beetrose - rabatowa, ale jest dość wysoka, ok. 1,20m.

W takim razie kup dobrą ziemię dobrego producenta, np. Compo do roślin kwitnących.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
oliwka 18:37, 31 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Anda napisał(a)


Novalisa też posadziłam niedawno Będziemy porównywać ilość kwiatków

Cindirella to nie jest pnąca, tylko parkowa - Strauchrose, dość wysoka, ok. 1,50m.
Jasmina to róża pnąca, Kletterrose - róża pnąca.
Novalis to niby rabatówka, Beetrose - rabatowa, ale jest dość wysoka, ok. 1,20m.

W takim razie kup dobrą ziemię dobrego producenta, np. Compo do roślin kwitnących.

dzięki Ewa, jestem ci naprawdę wdzięczna za wszystkie rady
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Margarete 19:08, 31 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Podglądam wiosnę u ciebie i zachwycam się anemonamimi cebulicą.
Piękne
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Jana 20:59, 31 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gardener27 napisał(a)
Jakie siałaś odmiany pomidorów ?

Ogórki spokojnie możesz uprawiać w doniczkach, mają płytki system korzeniowy, byle miały dużo słońca.

U mnie w warzywniku tradycyjnie wszystkiego po trochu, na zupę, na sałatkę na kanapkę Z nowości będę miał u siebie ogórecznika lekarskiego, już mam małe sadzonki.
ogórecznik jest bardzo miododajny, pszczółki tylko latają, ale się trochę pokłada łatwy w uprawie i ma ładne kwiatki Ewka może posadź dynię ozdobną albo fasolę?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Anda 21:05, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Jana napisał(a)
ogórecznik jest bardzo miododajny, pszczółki tylko latają, ale się trochę pokłada łatwy w uprawie i ma ładne kwiatki Ewka może posadź dynię ozdobną albo fasolę?


Hmm, może nie dynię, ale cukinię... Zobaczę, co będzie w szkółce Fasolę miałam w zeszłym roku i coś mi zjadało jej pędy. Na jeden obiad wystarczyło
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:06, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Margarete napisał(a)
Podglądam wiosnę u ciebie i zachwycam się anemonamimi cebulicą.
Piękne


Cały czas kwitną Fajnie, że Tobie również się podobają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 06:49, 01 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ewa piękna wiosenka u Ciebie, zawilce cudne! Ja mam niebieskie ale te są urocze niesamowicie.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
laurowisnia 09:03, 01 kwi 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Anda napisał(a)


Masz rację z tym dzieleniem Pewnie niedługo też zacznę doceniać mniej witalne odmiany.

Wysiewy ok. Tylko te pierwsze Linaria i Monarda nie za bardzo się udały, ale myśle, że to była wina podłoża. Zastosowałam takie krążki powiększające objętość. Większość nasion nie wzeszla. Przy pomidorach, Digitalis, Rudbekia, Cosmea i cyniach użyłam już porządnej ziemi do wysiewów i wzeszly wszystkie nasiona. Jeszcze będę wysiewać w kwietniu na dworze do pojemników. W domu nie mam już miejsca

Też nie lubię tych krążków, wolę ziemię tylko z dodatkiem włókna kokosowego.
Czyli zostały Ci nasiona? Linaria i tak nie zakwitnie w tym roku więc można później.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies