Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 17:00, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Makao_J napisał(a)
Jeszcze nie trafiłam na osobę która miałaby takie same odmiany pomidorów co ja. Ciekawe czy komukolwiek przytrafiła się taka zbieżność.

Ja swoje róże już dawno ściełam. Zobaczymy czy dużą krzywdę im zrobiłam. Jeszcze muszę przesadzić 4 sztuki.


A jakie odmiany masz, bo nie pamietam.

Moje już wszystkie posadzone i pocięte. Ostatnie kopczyki zlikwidowałam teraz w weekend.
Jedną różę w donicy mi zalało, Munstead Wood, tzn. zapchał się odpływ w donicy i korzenie stały w wodzie. Nie wiem, czy da sie odratować. Princess tez stała w wodzie, ale chyba da radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:09, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Pola napisał(a)
Ewa znalazłam Cię szukając informacji o świdośliwach, mus po buszować po twoim ogrodzie.
Mam pytanie jakie świdośliwy masz i na której stronie są ich fotki. I kolejne pytanie czy świdośliwy mają duże odrosty korzeniowe pogubiłam się w tych internetowych informacjach. Nęci mnie takie przycinanie i doprowadzenie do małego trzy pniowego drzewka


Mam tylko jedną, świdośliwę olcholistna Obelisk. Odrostów korzeniowych nie ma. Ewentualnie mogą jej wyrastać nowe gałęzie od dołu, ale to nie jest odrost korzeniowy, tylko nowe gałęzie. Ja mojej nie tnę i na razie nowych gałęzi od dołu nie wytwarza. Rośnie w gore i sie rozgałęzia

Tak wyglądała niedawno

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1553#post_9

Tak wyglądała w poprzednich latach, 3 posty w sumie

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1109#post_7

Do takiego prowadzenia na trzy pnie nadaje się bardziej Amelanchier lamarckii albo Amelanchier laevis 'Ballerina‚
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 18:07, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Że też ja nie mam miejsca na tę świdośliwę... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pola 18:11, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewo, bardzo dziękuję za szybką odpowiedz, oj chciałoby się obie mieć są cudne.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Kokesz 18:54, 01 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)


Asiu, specjalnie dla Ciebie początek czerwca. Mam ogród majowo-czerwcowy



A ja szukając u Ciebie świdośliwy trafiłam na te śliczności
Co to za wyprostowana bordowa bylina?
To jest ta sama roślinka na drugim i ostatnim zdjęciu?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 21:42, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
mrokasia napisał(a)
Że też ja nie mam miejsca na tę świdośliwę... .


Może masz miejsce na inną ?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:42, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Pola napisał(a)
Ewo, bardzo dziękuję za szybką odpowiedz, oj chciałoby się obie mieć są cudne.


Twój ogród nie jest mały, więc może uda się je zmieścić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:45, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Kokesz napisał(a)


A ja szukając u Ciebie świdośliwy trafiłam na te śliczności
Co to za wyprostowana bordowa bylina?
To jest ta sama roślinka na drugim i ostatnim zdjęciu?


Dziękuje Reniu Ta bordowa bylina na drugiej fotce to czosnek Atropurpureum, a na ostatnim zdjęciu to Knautia macedonica. Czosnek ma większe kwiatostany, a Knautia malutkie. Na zdjęciu tych wielkości za dobrze nie widać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 21:50, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Anda napisał(a)


Może masz miejsce na inną ?


Niestety...
No chyba, że mój lilak będzie znowu chorował .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:20, 01 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
mrokasia napisał(a)
Że też ja nie mam miejsca na tę świdośliwę... .

Poproś Iwonkę, znajdzie miejsce i Ci ją upchnie mnie nie, bo ja Ci upchnę różę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies