Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Gosiek33 09:10, 01 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W zeszłym roku siałam do krążków i nic z tego nie było. W tym roku najpierw poszukałam filmu instruktażowego i sukces zaliczyłam. Najpierw trzeba je powoli namaczać by uzyskały pełną wysokość, potem odlać nadmiar wody i wtedy wkładać nasionka. Na 20 sztuk tylko jedno miejsce puste
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 09:44, 01 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja przez dwa sezony byłam bardzo zadowolona z krążków, a w tym roku kupiłam inne i niestety są dużo gorsze, mam wrażenie, że zamiast torfu są trociny. Niby wszystko mi wzeszło przyzwoicie, ale nie bardzo rośnie. Zaraz będę przenosić do większych pojemników do ziemi.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Makao_J 11:57, 01 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jeszcze nie trafiłam na osobę która miałaby takie same odmiany pomidorów co ja. Ciekawe czy komukolwiek przytrafiła się taka zbieżność.

Ja swoje róże już dawno ściełam. Zobaczymy czy dużą krzywdę im zrobiłam. Jeszcze muszę przesadzić 4 sztuki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Pola 12:55, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewa znalazłam Cię szukając informacji o świdośliwach, mus po buszować po twoim ogrodzie.
Mam pytanie jakie świdośliwy masz i na której stronie są ich fotki. I kolejne pytanie czy świdośliwy mają duże odrosty korzeniowe pogubiłam się w tych internetowych informacjach. Nęci mnie takie przycinanie i doprowadzenie do małego trzy pniowego drzewka
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 12:59, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jejku, obejrzałam wizytówkę, masz cudny ogród będę podczytywać w chwilach wolnych .
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Ewa777 15:19, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
W sobotę przycięłam róże, w tym odcięłam najgrubszą i najstarszą gałąź Elfe. Mam nadzieję, że wypuści kolejne z korzenia dzięki takim zabiegom.

I chyba znalazłam donice z sedum Były zadołowane na czas zimy. Ciekawe, czy coś w nich wyrośnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 16:52, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
BKosimkArt napisał(a)
Ewa piękna wiosenka u Ciebie, zawilce cudne! Ja mam niebieskie ale te są urocze niesamowicie.


Niebieskie tez ładne, ale do cebulice białe mi bardziej pasowały
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:54, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
laurowisnia napisał(a)

Też nie lubię tych krążków, wolę ziemię tylko z dodatkiem włókna kokosowego.
Czyli zostały Ci nasiona? Linaria i tak nie zakwitnie w tym roku więc można później.


Tak, nasiona jeszcze mam. Będę wysiewać w weekend do pojemników na zewnątrz.
Dobrze wiedzieć, że linaria nie zakwitnie Zafunduję sobie w takim razie jeszcze jakieś trzy kwitnące. Jak się rozsieją, to co roku będą na przemian kwitnąć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:55, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Gosiek33 napisał(a)
W zeszłym roku siałam do krążków i nic z tego nie było. W tym roku najpierw poszukałam filmu instruktażowego i sukces zaliczyłam. Najpierw trzeba je powoli namaczać by uzyskały pełną wysokość, potem odlać nadmiar wody i wtedy wkładać nasionka. Na 20 sztuk tylko jedno miejsce puste


Ja tak właśnie robiłam. Widziałam ten sposób u Monty Dona i dlatego je kupiłam. Niestety, pewnie jakościowo kiepskie były.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:56, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
tulucy napisał(a)
Ja przez dwa sezony byłam bardzo zadowolona z krążków, a w tym roku kupiłam inne i niestety są dużo gorsze, mam wrażenie, że zamiast torfu są trociny. Niby wszystko mi wzeszło przyzwoicie, ale nie bardzo rośnie. Zaraz będę przenosić do większych pojemników do ziemi.


U mnie wzeszło tylko parę. Posadziłam je juz do normalnej ziemi i zaczęły teraz ruszać, po dwóch tygodniach kompletnego przestoju.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies