Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 08:47, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Rench napisał(a)
Dzięki za pokazanie kolejnego ogrodu.Fajnie,że dzielisz się wrażeniami.
Lubię takie relacje,chociaż nie ma to ,jak oglądać na żywo.

Przy okazji poszukiwań róży Souvenir de St. Anne's, przyszło mi do głowy,że chciałabym różę, która wygląda pięknie także zimą. Znasz może taką,czerwone girlandy owoców. Mam różę Henri Martin,ale owoce nie są ładne.




Na żywo to zupełnie co innego. Masz tą przestrzeń i klimat, a zdjęcie to tylko zatrzymana chwila. Cieszy mnie, że mimo to przydają Ci się te relacje

Spójrz tutaj
https://www.rosen-kalbus.de/hagebuttenrosen

Może znajdziesz jakąś różę z ładnymi owocami dla siebie Zwróć uwagę na wysokość krzewu.

Mi bardzo podoba się Rosa glauca. Ma bardzo ciekawy odcień liści, taki fioletowo-niebieski. Wg mnie wygląda to dość spektakularnie To duża róża.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 08:58, 30 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Anda napisał(a)


Mi bardzo podoba się Rosa glauca. Ma bardzo ciekawy odcień liści, taki fioletowo-niebieski. Wg mnie wygląda to dość spektakularnie To duża róża.


W Rosarium znalazłam Rosa rubrifolia ‚NOVA’ (synonim glauca) - mniejsza jest i jeżeli to dla kogoś zaleta, to bezkolcowa, ale kolor liści taki sam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:08, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
antracyt napisał(a)


W Rosarium znalazłam Rosa rubrifolia ‚NOVA’ (synonim glauca) - mniejsza jest i jeżeli to dla kogoś zaleta, to bezkolcowa, ale kolor liści taki sam


Dzięki, znalazłam. Jest troszkę mniejsza, dorasta tak do 2m tylko U nas jej prawie że nie ma w sprzedaży.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:12, 30 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Zapamiętałam ją, bo na żywo gdzieś widziałam i wpadła mi w oko tymi niebieskawymi liśćmi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rench 09:40, 30 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki,świetna strona. Własnie tego szukałam.
Rosa glauca też śliczna. Przy domu nie mam już miejsca,ale cały czas podbieram grunt w obrębie męża firmy,więc miejsce by się znalazło na moje chciejstwa Muszę tylko poszukać,gdzie można kupić te róże.

Myślisz,że jakbym zostawiała przekwitłe kwiatostany na Tuscany superb, zawiązałaby ładne owoce ? Zawsze ścinam,żeby nie osłabić jej owocowaniem.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 09:41, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Glauca i rubrifolia tutaj sa prowadzone jako synonimy, wiec pewnie dlatego tej odmiany nie ma w sprzedazy. Moze jak zrobie nowa rabate to sie jednak na nia skusze. Ten kolor mnie bardzo kusi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:47, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Rench napisał(a)
Dzięki,świetna strona. Własnie tego szukałam.
Rosa glauca też śliczna. Przy domu nie mam już miejsca,ale cały czas podbieram grunt w obrębie męża firmy,więc miejsce by się znalazło na moje chciejstwa Muszę tylko poszukać,gdzie można kupić te róże.

Myślisz,że jakbym zostawiała przekwitłe kwiatostany na Tuscany superb, zawiązałaby ładne owoce ? Zawsze ścinam,żeby nie osłabić jej owocowaniem.


Sprobuj. Louise Odier tez wytwarza owoce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 10:11, 30 sty 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej
ta camelot ładna
ale ja nie różana
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
KasiaLangier 11:29, 30 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


Dziękuję i odpozdrawiam

Trudne zadanie mi zadałaś, bo wiesz, róże różnie się zachowują w różnych ogrodach Tak więc nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności

Taka bardzo obficie kwitnąca róża to Super Excelsa. Pierwsze kwitnienie jest najbardziej obfite. Zapach jest lekki. Ma giętkie pędy, którymi łatwo opleść pergolę.

Jasmina jest śliczna i zdrowa. Pierwsze kwitnienie jest trochę późniejsze, potem długa przerwa i następuje drugie, trochę słabsze kwitnienie. Pachnie tak jakby jabłkami

Laguna też podobnie się zachowuje jeśli chodzi o kwitnienie. Ma chyba jeszcze bardziej intensywny zapach.

Giardina podobnie, jedynie zapach jest o wiele mniej intensywny.

Osobiście bardzo lubię różę Camelot. Zapach lekki, ale wyczuwalny na odległość, pierwsze kwitnienie obfite, drugie po przerwie słabsze. Kwiaty są półpełne i dzięki temu przyjazne dla pszczół, a płatki mają śliczny, delikatny wzorek

Wszystkie polecone róże są zdrowe w dobrych warunkach.


Ewo baaaaaaardzo dziękuję :-*** Na krótkiej liście na razie miałam Super Excelse i Lagunę. Camelot, to prawdziwa królowa. Jasmina subtelna jak księżniczka. Naprawdę nie wiem którą wybrać Pozwoliłam sobie przekleić Twoją odpowiedź do siebie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 17:04, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Kawa napisał(a)
hej hej
ta camelot ładna
ale ja nie różana


Oj tam, oj tam Może się skusisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies