Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

antracyt 10:36, 16 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Anda napisał(a)


Ha, jednak widać

No właśnie, niektóre ogrody mają to coś w sobie, mimo tego, że są polem doświadczylnym. Ogród Petera Berga też nie w moim guście, a jednak doceniłam kunszt i jego indywidualne piękno. Bardzo bergowy, pokazywałam tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1288#post_3



A mi się ta kamienna tarasowość spodobała. Idealne wykorzystanie wad lub jak kto woli zalet terenu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:46, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
antracyt napisał(a)
Mam podobne odczucia, sporo gołej ziemi


makadamia napisał(a)
Akurat tutaj sprawa jest bardzo prosta: za mało roślin. Gołej ziemi widać więcej niż liści. Trudno zresztą spodziewać się, żeby było inaczej, bo to była chyba wczesna wiosna.


Chyba nie, bo w tym samym dniu byłam u Fenny i tam też wegetacja była na tym stopniu rozwoju. Tak się zastanawiam... To chyba znów spójność, wykorzystanie terenu, kompozycja, to o czym Pszczółka pisała.

Odbiór ogrodu... kiedyś nie pomyślałabym, że będę tak wybredna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:47, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
antracyt napisał(a)


A mi się ta kamienna tarasowość spodobała. Idealne wykorzystanie wad lub jak kto woli zalet terenu.


Mnie rownież. Nie chciałabym takiego mieć, ale mimo to mi się podobał.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 11:31, 16 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)




Chyba nie, bo w tym samym dniu byłam u Fenny i tam też wegetacja była na tym stopniu rozwoju. Tak się zastanawiam... To chyba znów spójność, wykorzystanie terenu, kompozycja, to o czym Pszczółka pisała.

Odbiór ogrodu... kiedyś nie pomyślałabym, że będę tak wybredna


To są te zdjęcia?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9985-ogrod-fenny-graf

To jest zupełnie inny ogród: dużo bardziej formalny, z większą ilością topiarów, z bardziej wyszukaną architekturą. Te wszystkie rzeczy ratują ogród w okresie, kiedy byliny jeszcze w uśpieniu.
W tym ogródku oczywiście mogłoby być więcej cebulowych, ścieżki lepiej wykonane, jakieś akcenty porozstawiane - ale podejrzewam, że tu już w grę wchodzi ilość pieniędzy i czasu, które ktoś jest chętny poświęcić na ogród.

Chciałabym zobaczyć ten ogród pod koniec lata. Jakby się okazało, że jest blee - znaczy, że problem jest w projekcie, jeśli fajny - znaczy, że taka uroda ogrodów naturalistycznych. Moim zdaniem szanse są pół na pół.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 12:21, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Jasne, to zupełnie inny styl. Jednak odbiór ogrodu mimo różnych stylów często jest podobny. Albo czujesz się w nim dobrze i wszystko w duszy śpiewa, albo nie i czujesz się jak na nudnym spektaklu teatralnym

Na razie się tam nie wybieram, więc zdjęć z innych pór roku nie będzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 21:32, 16 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Ewcia, super, że pokazujesz różne ogrody, dzięki
a ten drugi - za zielony po prostu, kolorów brakuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Poppy 12:26, 17 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)




Chyba nie, bo w tym samym dniu byłam u Fenny i tam też wegetacja była na tym stopniu rozwoju. Tak się zastanawiam... To chyba znów spójność, wykorzystanie terenu, kompozycja, to o czym Pszczółka pisała.

Odbiór ogrodu... kiedyś nie pomyślałabym, że będę tak wybredna


A ja nie wiem, nie widze po zdjeciach az tak razacych bledow. Tez poczekalabym na lato i jesien. W poprzednim, przynajmniej na zdjeciach, i dla mnie, o wiele lepiej bylo widac, co nie pasowalo i w ogole. Tutaj musialabym chyba doswiadczyc osobiscie. Widac po zdjeciach bardziej, ze malo Ci tam podobalo, w poprzednim chyba bylo wiecej fajnych elementow, bylo b neutralnie w odbiorze

Ale z ogrodami, tak samo jak i z wnetrzami, jest jak z ludzmi, maja swoja aure, lubimy ich, albo nie. Niby wszystko ok, a cos nie pasuje, moze brak spojnosci (wlascicielka moze byc b chaotyczna i nie ma daru Danusi, ze z 3 roslin stworzy spojna kompozycje), a moze faktycznie to nie ta pora roku i wiek ogrodu, niektore ogrody wygladaja dobrze tak naprawde tylko w okreslonej porze roku, a tamten moze faktycznie zbyt wczesnie zobaczony, nawet 2 tyg o tej porze robia kolosalna roznice. Najbardziej nie podobal mi sie ten kawalek przy domu, jakos tak ni przypial, ni wypial
Wrocilam do ogrodu Fenny, z przyjemnoscia zreszta, i jej ogrod ma inna dusze, mniej golej ziemi, to nawet nie tak, ze ta roznica w stylach az tak duzo robi.
Nie wiem. U Fenny nawet zielen miala inny, lepszy odcien i wiecej glebi.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 16:14, 17 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Magara napisał(a)
Ewcia, super, że pokazujesz różne ogrody, dzięki
a ten drugi - za zielony po prostu, kolorów brakuje


Za mało odcieni zielonego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:18, 17 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Poppy napisał(a)


A ja nie wiem, nie widze po zdjeciach az tak razacych bledow. Tez poczekalabym na lato i jesien. W poprzednim, przynajmniej na zdjeciach, i dla mnie, o wiele lepiej bylo widac, co nie pasowalo i w ogole. Tutaj musialabym chyba doswiadczyc osobiscie. Widac po zdjeciach bardziej, ze malo Ci tam podobalo, w poprzednim chyba bylo wiecej fajnych elementow, bylo b neutralnie w odbiorze

Ale z ogrodami, tak samo jak i z wnetrzami, jest jak z ludzmi, maja swoja aure, lubimy ich, albo nie. Niby wszystko ok, a cos nie pasuje, moze brak spojnosci (wlascicielka moze byc b chaotyczna i nie ma daru Danusi, ze z 3 roslin stworzy spojna kompozycje), a moze faktycznie to nie ta pora roku i wiek ogrodu, niektore ogrody wygladaja dobrze tak naprawde tylko w okreslonej porze roku, a tamten moze faktycznie zbyt wczesnie zobaczony, nawet 2 tyg o tej porze robia kolosalna roznice. Najbardziej nie podobal mi sie ten kawalek przy domu, jakos tak ni przypial, ni wypial
Wrocilam do ogrodu Fenny, z przyjemnoscia zreszta, i jej ogrod ma inna dusze, mniej golej ziemi, to nawet nie tak, ze ta roznica w stylach az tak duzo robi.
Nie wiem. U Fenny nawet zielen miala inny, lepszy odcien i wiecej glebi.


Tak ogólnie, to myślałam, że stwierdzicie, że "co ja chcę od tego ogrodu"

Jak sprawić, żeby ogród miał duszę? Hmm, to jest dopiero zadanie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 07:19, 19 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mnie też ten ogród nie poruszył, ale się robimy wybredne, ale za to pomysłowe kompostowniki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies