Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:29, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasya napisał(a)


jaka to pojemnosc ?


16 litrów
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 12:49, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Bardzo podoba mi się ten pomysł. Pojemniki są dostępne. Widziałam parę on line. Zastanawiam się czy trzymanie go na zewnątrz nie wpłynie na długość rozkładu materii w środku? Chodzi mi o różnicę temperatury.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 12:56, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
violaskom napisał(a)
Bardzo podoba mi się ten pomysł. Pojemniki są dostępne. Widziałam parę on line. Zastanawiam się czy trzymanie go na zewnątrz nie wpłynie na długość rozkładu materii w środku? Chodzi mi o różnicę temperatury.


Tak, na pewno wpłynie. Dlatego chcę wystawić te pojemniki dopiero w kwietniu lub maju na taras.

Po zapełnieniu całego wiadra trzeba jeszcze poczekać dwa tygodnie. Potem wyjmujemy zawartość. To nie będzie gotowa ziemia jak w kompoście. To będzie tzw. kiszonka o bardzo kwaśnym odczynie, pH 4. Można ją wprowadzić do ziemi z dala od korzeni roślin, koniecznie nakryć ziemią, np. w warzywniku. Można zawartość włożyć do doniczek terakotowych, które potem do góry nogami lekko wkopujemy w rabaty. Można je też włożyć do przewiewnych skrzynek i przysypać ziemią. Ustawić na dwa miesiące w zacienionym miejscu w ogrodzie i po ok. 2 miesiącach ma się z tego kompost. To w teorii, a jak będzie sprawdzę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 13:07, 09 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Zastanawiam sie czy można by było zawartosc dac na kompost zeby przyspieszyc procesy. Np miedzy warstwy podczas przerzucania.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 13:10, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
kasiab napisał(a)
Zastanawiam sie czy można by było zawartosc dac na kompost zeby przyspieszyc procesy. Np miedzy warstwy podczas przerzucania.


Tak, też można
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 13:29, 09 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Pierwszy raz o czymś takim czytam u Ciebie dziękuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
violaskom 13:34, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ewa jesteś kopalnią wiedzy. Ja cały czas przerabiam zapodany przez Ciebie temat ściółkowania zrębkami. Jestem na etapie wybierania rębaka.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 13:48, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
kasiab napisał(a)
Pierwszy raz o czymś takim czytam u Ciebie dziękuję


Nie ma za co Będę zdawać relację na bieżąco
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:56, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
violaskom napisał(a)
Ewa jesteś kopalnią wiedzy. Ja cały czas przerabiam zapodany przez Ciebie temat ściółkowania zrębkami. Jestem na etapie wybierania rębaka.


Dziękuję, po prostu dzielę się tym co przeczytam lub zobaczę

Gdybym miała większy ogród, to na pewno miałabym rębaka. Mam sąsiadów ulice dalej, którzy jednak nawet w małym ogrodzie używają rębaka. Jakoś więcej gałęzi im się zbiera. Muszę pomyśleć, czy nie warto byłoby takiego wypożyczać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 14:16, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ewa są takie do przydomowych ogrodów. Jedne bardziej mielą gałęzie a inne bardziej tną na kawałki. I nie wiem który materiał będzie lepszy do ściółkowania. Mam na myśli 2 modele Bosha.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies