Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 14:02, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Mariposa napisał(a)


Uroczy duecik!
Akurat trafiłam na nową porcję zdjęć i nacieszyłam oczy! Powiem Ci, że robocze otoczenie warzywnika równie klimatyczne, jak cały ogród
Ewo, czy ten czarny bez można tak samo wykorzystywać, jak tradycyjny - chodzi mi o kwiaty i owoce? Chciałam połączyć przyjemne z pożytecznym - ten ładniej się prezentuje, chociaż ja go głównie w celach użytkowych chcę posadzić.


U mnie warzywnik wraz z całym tyłem działki ogólnie jest bardziej roboczy
Bzowa seria Black nadaje się na przetwory tak samo, jak i bez dziki. Black Tower nawet identycznie wg mnie pachnie/śmierdzi Black Beauty pachnie ładniej trochę, z nutką cytryny jakby.

Katkak napisał(a)
Ewuniu pierwszy raz w życiu widziałam różowy mak, coś pięknego. Mini łączka świetna. Ale przyznać muszę, że mam wielki niedosyt warzywnika . Liczę i proszę o więcej .


U mnie od wczoraj pada i mak niestety w deszczu cały urok stracił...
Mój warzywniczek taki mini, w zasadzie nie ma co pokazywać, ale zrobię jeszcze parę fotek. Twój warzywnik dwa razy większy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 14:03, 05 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ja z nowości mam Gartenprinzessin Marie-José i Carmen Wurth. Bardzo jestem ich ciekawa. Widziałaś je na żywo?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 14:05, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Basieksp napisał(a)
Dołączam się do Kaśki, warzywnik wygląda ciekawie


Pokażę coś jeszcze jak deszcze ustaną


Nowa12 napisał(a)
Ewa, Twoje zdjęcia mnie zabijają . Jak zawsze. Caradonna też u mnie zaszalała. A to jej drugi sezon. Aż boję się następnych.
Te przetaczniki Knalblau mnie kuszą już od zeszłego sezonu ale trochę wystraszyłam się jak napisałaś, że dość mocno się rozrastają.
Teraz jak je widzę u Ciebie to znowu mięknę .


Caradonna lubi suche lata
Ten przetacznik się rozrasta, ale Ty masz więcej przestrzeni niż ja. U Ciebie nie będziesz musiała go aż tak kontrolować. Tak myślę Mam mało miejsca, dlatego co roku muszę go po zimie ograniczać. On jakoś zimą najbardziej się rozrasta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:10, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Katte napisał(a)
Taki tam , taki tam a ja zbieram szczękę z podłogi.
Pięknie !
Ostatnio chodzą za mną maki, gdzieś w trasie widziałam przy płocie.
Jednak te odmianowe to coś zjawiskowego

Polecasz coś co warto wprowadzić do siebie ?
I czy Szałwia Caradonna wysiewając się powtórzy cechy mateczne ?
Mam drugi rok New Dimension Rose i dopiero teraz pokazuje na co ją stać


Maki odmianowe są fajne, a te wschodnie są bylinowe i nie trzeba ich co roku siać

Jednak za mną chodzą te somniferum fioletowe i różowe. Posiałam i posadziłam je na łączce. Teraz pada i boję się, że znów wszamają je ślimaki i nie doczekam kwitnienia.

Polecam słuchanie swojego instynktu i wypróbowywanie nowości u siebie

Moja Caradonna nie powtarza cech. Jest podobna, ale nie ma tak ciemnych łodyżek.
Szałwie lubią takie lata jak ubiegłe dwa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:12, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
lilarose napisał(a)
Pięknie Ewo! Piwonia mnie rozłożyła na łopatki- ona ma maślany kolor?


Ona jest biała, ale ta biel jest ciepła W środku ma takie różowe maźnięcia. Pięknie pachnie


Johanka77 napisał(a)


Ewa, U Ciebie jest lato!!!

Ten mak to ja kcem!


Teraz znów wiosna u mnie, bo pada od wczoraj

Mak kupuj koniecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:16, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Magara napisał(a)
Ewcia Pięknie jak zawsze czyli nuuuda
Mam pytanko (jak to ja ) - jak masz oddzieloną łączkę od rabat?
Pytam bo mam taką przestrzeń, jakieś 30-50 metrów kwadratowych, gdzie właśnie bym chciała zostawić dla wszystkich możliwych żyjątek fragment, w którym nie będę grzebać i im przeszkadzać Póki co nie jest tam koszone, rosną trawiska, chwasty mnie lub bardziej ukwiecone, chciałabym to w przyszłości jakoś zagospodarować bardziej malowniczo i zostawić, ale właśnie nie wiem, jak tej łączce granice postawić...


No nuda Pani, nuda

Łączka jest za warzywnikiem. W warzywniku mam kamyczki na ścieżkach, które oddzielone są od łączki deskami tarasowymi postawionymi na sztorc i wkopanymi
Pokaż ten obszar u Ciebie, to będzie można coś doradzić

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:18, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Ewa777 napisał(a)
Ten mak jest przecudnej urody
Ewcia, kiedy przyciąć rozchodniki, żeby były gęstsze?


W drugiej połowie maja Ja w tym roku nie przycinałam, bo zrobiły się takie ładne kule i chcę zobaczyć, jak będzie bez cięcia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:19, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
oliwka napisał(a)
Ewa cudna lączka i te maki boskie?

I jeszcze mam pytanie, cos się dzieje z moja budleją brązowieja jej liscie. Próbowałam wczoraj cos znaleźć w necie ale nie było za dużo informacji. Może ty będziesz wiedziała? Podobno mogły ja zaatakować nicienie.... tyle doczytalam


Dzięki U Ciebie już byłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:21, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekny mak! Moj przetacznik tez wlasnie rozkwitl. Jak narazie nie rozrasta sie jakos nadmiernie, pewnie nadrobi po kwitnieniu


Mój najbardziej rozrasta się zimą


malgol napisał(a)


Ewa, ależ piękne masz już szałwie!!moje w powijakach dopiero.A te maki to czad normalnie


Dziękuję Mak teraz po deszczu wygląda jak zmokła kura

BKosimkArt napisał(a)
Wszystko piękne ale maki masz niesamowite! ja mam w bladym kolorze ale wkurza mnie bo widać zawsze na nim jakieś uszkodzenia już od pąka...


Może kup sobie jakąś inną sadzonkę? U mnie nic ich nie żre... Ciekawe, co w nich u Ciebie zagustowało.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:23, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
TAR napisał(a)
sie zalapalam na foty, mak cudny az zaluje ze go nie wzielam ostatnio w ogrodniczym


No żałuj Następnym razem się poprawisz mam nadzieję


Magleska napisał(a)
Ewcia fotki pooglądałam wczoraj ,ale dopiero dziś się wpisuję
prześliczne kadry pokazałaś ....warzywniczek mniam


Dzięki U Ciebie też widoki podziwiałam ostatnio, ale po cichu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies