Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 22:58, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
KasiaWB napisał(a)
mak przecudny jak spotkam gdzieś takiego ładnego to nie pogardzę )
Ja robię syrop z kwiatów czarnego bzu czekam na odpowiedni moment kwitnienia i wybieram się na zbiór w teren
Jeszcze raz dzięki za inspirację z podsadzeniem piwonii przywrotnikiem


Tu u mnie kwiaty bzu macza sie w cieście na naleśniki i smaży na głębokim tłuszczu, pychota
Ni ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:58, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Monia81 napisał(a)


I Ta ich sucholubność bardzo mnie przekonuje, jak spotkam w ogrodniczym w najbliższym czasie to się na pewno skuszę dziękuję Ewuniu... buziaczki


Powodzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgorzata_s... 23:05, 05 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Te maki to cud natury. Widoczki lekkie i zwiewne wspaniałe U mnie błoto u Ciebie susza. Nie mogło by się to wyrównać? Pozdrawiam Ewuś
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
KasiaBawaria 08:55, 06 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Pomyłka po deszczach straciła wszystkie płatki, a Sarah Bernhard leży, bo wyrosła z podpory. U mnie tak jest co roku. Jak piwonie kwitną, to przychodzą ulewy...



U mnie tez, a potem wszystko lezalo na podjezdzie..Moje oddalam, bo wyrosly potwory i z kwiatow niewiele mialam.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:57, 06 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewa777 napisał(a)

Skoro Ty tniesz w połowie maja, to ja muszę dodać 2-3 tygodnie, czyli teraz najlepszy moment
Jutro będę ciąć, jeżeli nie będzie padać.


Moze sprobuj co druga galazke ciac? Wtedy beda dluzej kwitly.
____________________
Zapraszam na kawe
gogo 18:29, 06 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Anda napisał(a)


Mam wystawione. Moja przęstka dopiero odrasta. Mam ją od zeszłego roku. Muszę się jej przyjrzeć, czy jest zielona czy żółta. Zrobię fotkę jak pogoda się uspokoi.


Ok, to czekam na fotkę oczka.
Przęstkę kupiłam, bo mi się spodobała u Ciebie.
Obok niej, w jednej kastrze, rośnie babka drobnokwiatowa i woda nie jest tak klarowna, jak w trzech pozostałych.
Może to przez te żółte listki?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Wendy79 19:15, 06 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)


Ten mój mak to bylinowy. Siałaś bylinowe?
W zeszłym roku wysiałam te fajne odmiany jednoroczne, ale ślimaki je wszamały. W tym roku pierwsze siewki też. Parę dni temu wysadziłam parę nowych sadzonek sianych do doniczek. Mam nadzieję, że te przetrwają
Moje irysy nie kwitną ale liście ładnie im rosną irysy bródkowe, kolejne zauroczenie Czy ten ogród nie mógłby być z gumy?



Nasiona mam od Kasi Bellingham, opisane jako mak odm. Lauren’s Grape. Może jutro, jak doczekam chwili bez deszczu, je wsadzę częściowo. Te mają problemy z mszycą, ślimaki jeszcze ich nie posmakowały.
Młode te irysy?
U mnie niektóre byliny tak się sieją, że chyba myślą, że ogród jest z gumy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Mariposa 22:46, 06 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)


Tu u mnie kwiaty bzu macza sie w cieście na naleśniki i smaży na głębokim tłuszczu, pychota


Też robiłam Oryginalne.
____________________
Ela Motylogród
Magara 00:33, 07 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Ewcia, za Twoją zgodą, przyzwoleniem i namową pokazuję jak wygląda teren, na którym łączka mi się majaczy
Jak obejrzysz - usunę, bo jeszcze ktoś niezorientowany pomyśli, że u Ciebie chwastowisko takie
Ciśnienia na łączkę w tym sezonie nie mam bo i tak za dużo frontów rozgrzebanych, ale gdybyś miała jakiś pomysł jak łączkę na takim terenie skutecznie od reszty oddzielić - no będę wdzięczna jak nie wiem co
I na zdjęcia Twoich płotków czekam

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 05:41, 07 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Daga, cholibka, weź no załóż swój wątek, bo jak to tak, żebyśmy biegały za Twoimi zdjęciami ??? a Ty jeszcze jakieś zmyłki robisz
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies