Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 14:24, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
nicol21 napisał(a)
Dobrze, że nadrobiłaś własny wątek!
czyli dalej mamy czekać na szeroki kadr?!
Róże cudniaste, piwonie tez, szałwia mega wypaśna jest


Nadrobiłam
Teraz trawnik żółty. Szerokie kadry wykluczone
Byliny nadrabiają to czego brakuje trawnikowi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:27, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Basilikum napisał(a)

a ja wczoraj wypatrzylam jednak chyba orlaye ale narazie same listki, nie jestem dlatego pewna czy to ona.

zaleglosci mam na calym formu, ze do zimy sie nie wyrobie


Jeśli nie orlaya to może aminek? Listki mają podobne i aminek kwitnie później.


Monia81 napisał(a)
No cudnie Ewuś maczki chwaliłam w tamtym roku, a tu już znowu kwitną, tak ten czas szybko mknie do przodu, pochwalę i w tym, może w przyszłym roku i u mnie się pojawią, bo pięknej są urody buziaki


Moniu, maczki u Ciebie bardzo by pasowały, polecam Są sucholubne, bo mają głęboki korzeń.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:28, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
hankaandrus_44 napisał(a)
Zerszłego lata mnie skusiłaś na maka, i go kupiłam. Będę miała swojego do podziwiania. Kolor raczej niespodzianka, chociaż jakby był jak Twój, to bym się bardzo cieszyła. W tym roku jeden pęd z kwiatem ma być. Ale jeszcze pójdę raz obejrzeć Twojego. Jest cudny.


Mój w pierwszym roku też miał tylko jednego kwiatka. W drugim miał trzy. W trzecim nie liczyłam, bo było ich już więcej Na Twojego czekam razem z Tobą

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:30, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
kasia_c napisał(a)


Cóż to za niebieska piękność?


To przetacznik Knallblau


Mixtoorka napisał(a)
Jak pięknie!!! Lady Emma bardzo mi się podoba, jak ostatnio zamawiałam to znów już jej nie było w sprzedaży. Mak rewelacja!! Łączka tworzy klimat. Wszystko pięknie Ci rośnie


U Ciebie LEH bardzo by pasowała Jak Twoja Jude?
Całe szczęście rabaty bujne. Jedynie Agastache kiepska w tym roku w dwóch miejscach. Muszę ją odnowić. Niestety, brak miejsca na nowe róże...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 14:33, 05 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38606
Anda napisał(a)


LEH ma dość dużo żółci lub takiego maślanego koloru. Zależy od temperatury i podłoża.
SS jest bardziej pomarańczowa z dodatkiem brązu niż czerwona, przechodzi potem w cieplutki różowy


No to nad SS będę duuuużo myślała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 14:35, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Rench napisał(a)

Piękna ta piwonia.
Kupiłam kolejny raz białą,Duchesse de Nemours. Była z pąkiem,
ale chyba nie zakwitnie,bo ją od razu przesadziłam. Mam nadzieję,że jak w przyszłym roku zakwitnie, będzie to nareszcie biała Dotychczas wszystkie białe, zakwitały wściekłym różem


Heh, a ta moja jest pomyłką. Miała być Paeonia officinalis 'Rubra Plena' Trzymam kciuki za Twoje aby były białe


antracyt napisał(a)
Anda, mam różane pytanie
Czy sadzone wiosną róże z gołym korzeniem mogę czymś teraz nawieźć? Normalnie niczym bym w tym roku nie nawoziła, ale są całe w pąkach kwiatowych. Sadziłam je do duzych donic, dostały do środka obornik. Moze je podleję gnojówką z pokrzyw i skrzypu? Czy zostawić tak jak jest, a obornik im wystarczy?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Jeśli są w donicy, to powinnaś je nawieźć. Najlepiej nawozem płynnym ale organicznym do róż. Te długo działające u mnie nie zdają egzaminu. Gnojówki możesz dać też, ale wiesz, wszystko z umiarem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:44, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
violaskom napisał(a)
Ja z nowości mam Gartenprinzessin Marie-José i Carmen Wurth. Bardzo jestem ich ciekawa. Widziałaś je na żywo?


Boszsz, piękne są. Widziałam je już dwa lata temu Zwłaszcza Carmen jest cudna, wg mnie. Mamy je teraz w szkółce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magda70 14:51, 05 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Anda napisał(a)


Heh, a ta moja jest pomyłką. Miała być Paeonia officinalis 'Rubra Plena' Trzymam kciuki za Twoje aby były białe





Ładna ta pomyłka.
Ja z niecierpliwością czekam na moje piwonie. Wszystkie w pąkach jeszcze.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Basieksp 15:14, 05 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Anda napisał(a)


U mnie warzywnik wraz z całym tyłem działki ogólnie jest bardziej roboczy
Bzowa seria Black nadaje się na przetwory tak samo, jak i bez dziki. Black Tower nawet identycznie wg mnie pachnie/śmierdzi Black Beauty pachnie ładniej trochę, z nutką cytryny jakby.



U mnie od wczoraj pada i mak niestety w deszczu cały urok stracił...
Mój warzywniczek taki mini, w zasadzie nie ma co pokazywać, ale zrobię jeszcze parę fotek. Twój warzywnik dwa razy większy
[/quote

Ale fajnie że piszecie o tym czarnym bzie, ja robię z niego przetwory, z tym że jeżdżę po dziki do lasu, a Black nie za duży ale mam w ogrodzie, napewno go wykorzystam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 16:51, 05 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11643
Dzięki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies