Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Wendy79 17:27, 05 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Będąc pod wrażeniem Twoich ubiegłorocznych zdjęć maków, posiałam sobie w tym roku jakąś odmianę, z nasion z wymianki. Siedzą teraz biedaki w doniczkach i czekają na miejsce. Całe szczęście, kręgosłup wraca do normy, to może jest szansa doczekać się na podobne cuda, co u Ciebie.
U nas teraz też pada.Irysy wyglądają, jak zmokłe kury
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Mariposa 17:33, 05 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)


Bzowa seria Black nadaje się na przetwory tak samo, jak i bez dziki. Black Tower nawet identycznie wg mnie pachnie/śmierdzi Black Beauty pachnie ładniej trochę, z nutką cytryny jakby.


Zapach jest charakterystyczny, ale zawsze mi odpowiadał Uwielbiam nalewkę z kwiatów czarnego bzu, a owoce idą na sok.
No to chyba takiego kupię, będzie i ładnie, i pożytecznie
____________________
Ela Motylogród
Anda 17:40, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Magda70 napisał(a)


Ładna ta pomyłka.
Ja z niecierpliwością czekam na moje piwonie. Wszystkie w pąkach jeszcze.


Pomyłka po deszczach straciła wszystkie płatki, a Sarah Bernhard leży, bo wyrosła z podpory. U mnie tak jest co roku. Jak piwonie kwitną, to przychodzą ulewy...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:42, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Basieksp napisał(a)
Ale fajnie że piszecie o tym czarnym bzie, ja robię z niego przetwory, z tym że jeżdżę po dziki do lasu, a Black nie za duży ale mam w ogrodzie, napewno go wykorzystam



Mariposa napisał(a)


Zapach jest charakterystyczny, ale zawsze mi odpowiadał Uwielbiam nalewkę z kwiatów czarnego bzu, a owoce idą na sok.
No to chyba takiego kupię, będzie i ładnie, i pożytecznie


Dziewczyny, tak jest najlepiej, łączyć przyjemne z pożytecznym. Ja nalewek jeszcze robić z niego nie mogę, bo troszkę za mały, a poza tym ptaki opitalają co roku wszystkie owoce

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:45, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Wendy79 napisał(a)
Będąc pod wrażeniem Twoich ubiegłorocznych zdjęć maków, posiałam sobie w tym roku jakąś odmianę, z nasion z wymianki. Siedzą teraz biedaki w doniczkach i czekają na miejsce. Całe szczęście, kręgosłup wraca do normy, to może jest szansa doczekać się na podobne cuda, co u Ciebie.
U nas teraz też pada.Irysy wyglądają, jak zmokłe kury


Ten mój mak to bylinowy. Siałaś bylinowe?
W zeszłym roku wysiałam te fajne odmiany jednoroczne, ale ślimaki je wszamały. W tym roku pierwsze siewki też. Parę dni temu wysadziłam parę nowych sadzonek sianych do doniczek. Mam nadzieję, że te przetrwają
Moje irysy nie kwitną ale liście ładnie im rosną irysy bródkowe, kolejne zauroczenie Czy ten ogród nie mógłby być z gumy?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:46, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
antracyt napisał(a)
Dzięki


Nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
abiko 17:53, 05 cze 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Pozachwycałam się .. jak zwykle
Ale wiem już co mam.. Veronica Knallblau.. co roku pyta mnie Sylwia co to a ja nie wiem Cudny kolor. U Ciebie się tak rozsiewa czy masz tak dużo posadzone?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mariposa 17:55, 05 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)

Dziewczyny, tak jest najlepiej, łączyć przyjemne z pożytecznym. Ja nalewek jeszcze robić z niego nie mogę, bo troszkę za mały, a poza tym ptaki opitalają co roku wszystkie owoce


No tak, znowu zapomniałam o naszych skrzydlatych przyjaciołach (ostatnio codziennie mam naloty szpaków, któregoś dnia naliczyłam ponad 20 sztuk). Niedługo wszystkie moje pożyteczne rośliny (dereń, świdośliwa, borówki, no i planowany bez) będę chybamusiała siatką okryć, bo niczego nie spróbuję nawet
____________________
Ela Motylogród
Anda 17:56, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
abiko napisał(a)
Pozachwycałam się .. jak zwykle
Ale wiem już co mam.. Veronica Knallblau.. co roku pyta mnie Sylwia co to a ja nie wiem Cudny kolor. U Ciebie się tak rozsiewa czy masz tak dużo posadzone?


Dziękuję
Ona się rozrasta na boki, zwłaszcza zimą. U mnie co roku muszę ją szpadlem ograniczać, bo zarosłaby mi wszystko dookoła. Jedynie przywrotnik jej się dzielnie opiera

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:59, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Mariposa napisał(a)


No tak, znowu zapomniałam o naszych skrzydlatych przyjaciołach (ostatnio codziennie mam naloty szpaków, któregoś dnia naliczyłam ponad 20 sztuk). Niedługo wszystkie moje pożyteczne rośliny (dereń, świdośliwa, borówki, no i planowany bez) będę chybamusiała siatką okryć, bo niczego nie spróbuję nawet


Dlatego również latem dokarmiam ptaki i mam postawione również poidełko. Trochę pomaga. Ciekawe, czy w tym roku dam radę zrobić marmeladę ze śś A szpaki czereśnie wolą ponad wszystko

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies