Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

malgol 14:14, 08 lip 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale trafiłam ! piekna porcja widoczków.Cudowne te róże.zawsze jak u Ciebie oglądam to na którąś nabieram ochoty.Tak było z Munsted Wood...niestety u mnie wiecznie na cos choruje.najczęsciej mączniak albo coś ja źre
Maczki i bordowe rudbekie to moje kolejne faworytki Szkoda,że miejsca nie mam.One wieloletnie są?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
KasiaLangier 14:55, 08 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Lubię odwiedzać Twój ogród. Ma swój unikalny charakter. Wszystko śliczne, ale cienista z mieczykami zwróciła moją uwagę, chyba z Ciebie zgapię te zestawienia Czy mieczyki dobrze radzą sobie w donicach ? Można je zostawić na zimę ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 16:17, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Katkak napisał(a)
Ewunia ale pięknie, każdy kwiatek zachwyca. Jadłam u znajomych pyszne, małe owocki. Teraz już wiem, że to świdośliwa


Dziekuje Kasiu A to Ty nie masz jeszcze swidosliwy w ogrodzie?


Jola_M napisał(a)
Zdjęcia jak zwykle zadziałały na mnie kojąco. A jeszcze znalazło się coś pomarańczowego pachnącego pomarańczami!!! To coś dla mnie! Buziole Ewcia!


Jolu, ciesze sie, ze znalazlas cos dla siebie Sciskam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:20, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Juzia napisał(a)


Tak to mogę. Od razu do gruntu
U mnie ślimaków jeszcze nie tak dużo... gorzej z moim pieleniem


Z pieleniem musialabys sie wtedy w tym miejscu wstrzymac. Drugi listek juz jest wlasciwy i mozna ja wtedy rozpoznac


Nowa12 napisał(a)
Moja krokosmia ale zwykła pomarańczowa też na razie nie kwitnie. Ja nie zakładałam opcji, że może nie zakwitnąć . W zeszłym roku jesienią kupiłam i wsadziłam do ziemi kwitnącą.
A rozrasta ci się?


Jeszcze mi sie nie rozrosla. Musze ja po kwitnieniu jeszcze ze dwa razy podlac nawozem to moze sie rozrosnie. Rosnie w rabacie z ziemia rozluzniana piaskiem, gdzie bardzo podoba sie mojej lawendzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:23, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasia_CS napisał(a)


Oo, to dotyczy wszystkich? Bo ja zostawiłam moje wysokie penstemony Dark towers, bo mają ładne owocki ciemne, a może warto ściąć choć część

No i cieszę się, bo trafiłam akurat na zdjęcia - dla mnie obłędny kolor mieczyków i Twoich penstemonów A w zestawieniu z czosnkami, też super te kolory współgrają

Mieczyki najpierw miałaś w donicy na słońcu i dopiero na cienistą dałaś? Przepraszam, jesli o tym pisałas, ale ja tak rzadko bywam na forum, że moje bycie na bieżąco z ulubionymi wątkami zostało pogrzebane...


Dark Towers jeszcze nie przycinalam, bo lubie te ich owocki Te obledne kolory naprawde sa obledne
Mieczyki najpierw mialam w donicy na sloncu tak jak piszesz. Przestawilam na cienista jak zaczely kwitnac. Nie pisalam jeszcze o tym Dobrze, ze zapytalas Jestem tu czesciej niz Ty, ale tez nie nadazam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:32, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gosialuk napisał(a)
Mi Ewo narobiłaś smaka na echium. Nawet miałam pomysł, żeby z przydrożnego rowu wykopać. Dopiero potem doczytałam, że jest dwuletni i lubi raczej piaszczyste gleby.


Echium jest cudowne. W przyszlym sezonie musze wysiac o wiele wiecej tych roslin. U mnie rosnie w glinie, wiec to nie jest do konca tak, ze tylko piaszczyste. Moj to Echium plantagineum Blue Bedder. Ten w rowie to pewnie vulgaris Są jeszcze inne odmiany, np. Echium amoenum, Echium russicum (tez lubi piaszczyste podłoża) i biały Echium plantagineum 'White Bedder'.


jolanka napisał(a)
Nacieszyłam oczy pięknościami i pewnie po zakupy będę zmuszona pojechać
Ewo, dzielilas może penstemony? Nie wiem kiedy to się robi i czy w ogóle można?


Dzielilam Penstemon digitalis Dark Towers juz w drugim sezonie po posadzeniu i musze powiedziec, ze dosc slabo u mnie przyrastaja po podziale. Nie wiem, jak jest z innymi penstemonami. Moze sa bardziej wigorne. Dzielilam wiosna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:32, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewa777 napisał(a)


Robię z takiego modyfikowanego przepisu:
700g świdośliwy
35 dag cukru
kawałek imbiru
1 laska wanilii
pół cytryny
700ml wódki 40%

Świdośliwę wypłukać, osączyć na sicie, wrzucić do słoja. Dodać laskę wanilii oraz obrany imbir. Wycisnąć sok z cytryny, dolać do owoców, tę część wyciśniętej cytryny ze skórką dodać do słoja. Zasypać cukrem, zalać wódką. Słój zamknąć, odstawić na 4 tygodnie w ciepłe miejsce. Co 2-3 dni wstrząsnąć naczyniem.
Następnie nalewkę przefiltrować przez gazę lub filtr do kawy (papierowy) i przelać do butelek. Trunek powinien dojrzewać co najmniej 5 miesięcy w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu.

Nalewkę ze świdośliwy robię pierwszy raz, więc nie wiem jaki będzie efekt


Dzieki W sobote sie za to zabiore
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:35, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Makao_J napisał(a)
U mnie świdośliwy straciły owoce przez wiatry. Było sporo a teraz kilka
Taki klimat

Śliczne foty i świetne połączenia roślinny.


Dzieki Aniu U mnie tez bylo wietrznie i troche przez to opadlo, ale wiekszosc sie trzyma


lilarose napisał(a)


jak ja lubię, jak wrzucasz zdjęcia

Ewo, jakie masz tu penstemony?


Dziekuje To Penstemon hartwegii 'Paul Schönholzer', synonimy to 'Firebird', 'Schönholzeri'
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:37, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
gogo napisał(a)
Świetna porcja zdjęć na dobry sen
U mnie penstemony nie chcą rosnąć, próbowałam 3 razy i padły
Mam żmijowca, od lat mi się sieje, co mnie bardzo cieszy, bo uwielbiam niebieskie kwiaty



Grazynko Mam nadzieje, ze mialas kolorowe sny

A jakie penstemony sadzilas? Bo wiele jest jednorocznych. Sadzilas tez Penstemon digitalis?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 16:38, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cuda pokazujesz :0 Co to za penstemon? Bardzo ładny, chcem!

oki doczytałam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies