Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Waclaw 16:39, 08 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Czas na fotki

Robione w przeciągu ostatniego tygodnia.

W przedogródku nareszcie kwitnie Crocosmia Lucifer



Wszystkie ujęcia, jak zwykle przepiękne. Jednak ten widok mnie zachwycił. No może jeszcze te z brunerą
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 16:39, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
beta napisał(a)


ale energetycznie
lubię to
krokosmia śliczna jest a niestety chyba taka zapomniana...w niewielu ogrodach ją widać...


To pewnie przez ten energetyczny kolor On jarzy sie z daleka. U mnie moge ja miec jedynie w przedogrodku. W ogrodzie, zwlaszcza malym, moze przyprawic o bol glowy. W duzym mozna ja na pewno fajnie skomponowac



beta napisał(a)


kolorystycznie mega
i to połączenie delikatnego Penstemona ze zwiewną stipą i te zwarte główki czosnku...super!!!!


Dziekuje Tez lubie to zestawienie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:42, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
adewzuol napisał(a)
Ewa, u Ciebie tak pięknie wszystko rośnie, do tego potrafisz nam to pokazać w czarujący sposób, że oglądam Twoje zdjęcia i wzdycham.


Bardzo mnie cieszy, ze sie podoba Staram sie


galgAsia napisał(a)
Ten zestaw - penstemony, czosnki i stipa - sobie zapisałam Bardzo udany, zmaupuję jak nic


Maupuj maupuj Ja sie bede bardzo z tego cieszyc. Na dodatek jest to zestawienie malo pracochlonne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:44, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Kawa napisał(a)
jej
normalnie czad z tymi twoimi zdjęciami
a rudbekia maczki jeżówki cudne takie mniam!!!


Dzieki Kami Rudbekia w tym roku ma lepszy kolor niz w zeszlym. Zadziwila mnie

Doranma napisał(a)
Najprostsza roślina na Twoich zdjęciach wygląda bajkowo! A u Ciebie jeszcze w takich pięknych zestawieniach


Bardzo sie ciesze, ze tak podobaja Ci sie moje fotki Lubie te wszystkie roslinki, sa tak piekne, ze nie chce zespuc tego piekna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:48, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
malgol napisał(a)
Ale trafiłam ! piekna porcja widoczków.Cudowne te róże.zawsze jak u Ciebie oglądam to na którąś nabieram ochoty.Tak było z Munsted Wood...niestety u mnie wiecznie na cos choruje.najczęsciej mączniak albo coś ja źre
Maczki i bordowe rudbekie to moje kolejne faworytki Szkoda,że miejsca nie mam.One wieloletnie są?


Gosiu, maczki sa jednoroczne, a rudbekie u mnie wieloletnie i sie wysiewaja troche
Moja MW w tym roku tez slabuje. Chyba pogoda jej nie odpowiada. W upaly ostatnich dwoch lat byla o wiele zdrowsza.


KasiaLangier napisał(a)
Lubię odwiedzać Twój ogród. Ma swój unikalny charakter. Wszystko śliczne, ale cienista z mieczykami zwróciła moją uwagę, chyba z Ciebie zgapię te zestawienia Czy mieczyki dobrze radzą sobie w donicach ? Można je zostawić na zimę ?


Dziekuje Kasiu Mieczyki zostawie w donicy, ale donice na zime wyniose do garazu. Jesli nie bedzie mrozu to przetrwaja. Wiosna sie okaze Jesli przetrwaja to dostana kompost i mam nadzieje, ze ladnie zakwitna. Teraz tez podlewam je czasem z nawozem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:48, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
popcorn napisał(a)
Cuda pokazujesz :0 Co to za penstemon? Bardzo ładny, chcem!

oki doczytałam


Kupuj Penstemona Bedzie u Ciebie pasowac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:51, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Waclaw napisał(a)


Wszystkie ujęcia, jak zwykle przepiękne. Jednak ten widok mnie zachwycił. No może jeszcze te z brunerą


Waclawie, moze skusisz sie na Crocosmie? Brunnery i Pulmonaria to mus na rabaty cieniste. Odmiana Majeste ma u mnie teraz piekne srebrne liscie. Musze je nastepnym razem pokazac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 21:13, 08 lip 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Anda napisał(a)


Grazynko Mam nadzieje, ze mialas kolorowe sny

A jakie penstemony sadzilas? Bo wiele jest jednorocznych. Sadzilas tez Penstemon digitalis?


Owszem, miałam kolorowe sny
Sadziłam penstemon Carillo Red, Rose i Purple.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
lilarose 21:26, 08 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Anda napisał(a)

Dziekuje To Penstemon hartwegii 'Paul Schönholzer', synonimy to 'Firebird', 'Schönholzeri'


Oj coś czuję, że może być problem z zakupem u nas
galgAsia, Popcorn - jak zwietrzycie tego różowego penstemona w polskiej szkółce, to wrzućcie mi, błagam, na priv
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Waclaw 22:46, 08 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Waclawie, moze skusisz sie na Crocosmie? Brunnery i Pulmonaria to mus na rabaty cieniste. Odmiana Majeste ma u mnie teraz piekne srebrne liscie. Musze je nastepnym razem pokazac

crokosmia mi sie podoba ale na obecnej, słonecznej rabacie nie za bardzo mam miejsce a na cienistej - nie dla crokosmii lubiącej słońce miejsce. Poza tym, przynajmniej jak na razie, staram się być konsekwentny w kolorach. Inna sprawa z brunnerą: tę jak najbardziej chcę mieć. Kupię ją przy najbliższej wizycie w szkółce. Dla niej mam duuuużo miejsca na cienistej
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies