Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Aggaa 21:05, 13 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Anda napisał(a)


Aguś, jest tyle odmian że głowa boli. Nie dziwię się, że nie wiesz na co się zdecydować
Ja żółtych nigdy nie miałam. Ogólnie bardzo chwalona jest Paeonia mlokosewitschii, ale ma niepełne kwiaty oraz Majesty's Light / Yellow Breeder Plant, bardzo ładny pokrój.
Furorę robi ostatnio odmiana Vanilla Schnapps Sztywna, pachnąca, ciemne liście.



Dziękuję Ewuś, wygoogluje wszystkie i coś wybiore. Dziękuję za Twoje typy
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 21:12, 13 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Ewcia cudna jest Majesty's Light i Vanilla Shnapps i juz wiem, że ta ostatnia będzie moja . Jeszcze raz Ci dziękuję
____________________
Aga Z miłości do brzozy
LIDKA 21:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7135
Anda napisał(a)



Witaj serdecznie Lidko Wiedzę mam na niektóre tematy tylko

Do Artemis, która jest po prostu cudna, pasuje wiele róż parkowych lub większych rabatowych. Myślę, że pasują do niej wszystkie parkowe angielki. Najlepiej w kontraście o dużych kwiatach, bo kwiaty Artemis duże nie są, ale rosną w przepięknych kiściach, bukietach. Wg mnie ładnie wyglądałaby z różą Dieter Muller / Delamo / Soeur Emmanuelle albo z Munstead Wood lub z Princess Aleksandra of Kent. Z Lady Emma Hamilton też w sumie
Nie mogę się zdecydować

Do pergoli Kiss me Kate i Laguna I jakiś niebieski lub biały powojnik dla równowagi.

Niska róża to Gärtnerfreude, Heidetraum, Pepita, Knirps, Flirt 2011, Lupo

Jestem ciekawa, jakie róże wybierzesz. Powodzenia


Dziękuję

Próbowałam coś poczytać o różańch ale jest tyle gatunków że można poszaleć.
Róże będę sadzic chyba w maju. Poszukam coś z polecanych i pozamawiam. Najprędzej mi potrzebe 2 szt na pergole. Zaraz na początku maja.

Jeszcze raz dziękuję.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Aggaa 21:27, 13 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Pod warunkiem, że je u nas dostanę, bo póki co nigdzie ich nie ma...
____________________
Aga Z miłości do brzozy
AlinaP 13:56, 14 kwi 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Hej! Widzę dyskusje o różach. Mam taki śmieszny zwyczaj, że kupuję testowo po 3 róże jednej odmiany. Potem trzeba to gdzieś upchnąć w ogrodzie. W zależności od wyniku testu. To jednak trwa. Testom się oparły Bad Birnbach. Jak przyszło co do czego, czyli nastąpiła likwidacja trawnika, zdecydowałam się na tę odmianę na obwódkę. Trochę w ciemno. Coś tam jednak czytałam. Kwitnące gałązki Gartnerfreude leżały na ziemi (w ramach przymiarki), kolor tam nie pasował. Stadt Rom miałam przesadzać, było już za późno. Z tym kolorem też nie wiem Chociaż uwielbiam puste róże.
Co myślisz o tej odmianie? Z praktyki. Ma pasować do Angeli która jest na wjeździe. Już kiedyś się zastanawialam ile można mieć przedogrodkow. Albo wjazdowych Sorki, że Ci zawracam głowę, bo całe lato rozsyłałam zdjęcia ilustrujące moje rozterki. I nagle moja siostra stwierdziła: Po co pytasz, skoro i tak zrobisz po swojemu? Róże już posadzone jesienią.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Wiaan 17:07, 14 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5202
Ewa czy wg Ciebie róża Minerva jest godna polecenia, myślałam aby nią zastąpić Heidi Klum. Jeszcze mam ochotę na pnącą Palais Royal, urzekł mnie kolor kwiatów, co o niej myślisz
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ania111 18:10, 14 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa,
Na środę następna oczywiście
Pani ma mi przywieź 2 różę pnące.
Nie pamiętam nazwy
Biało różowe, czy nie będzie za późno na sadzenie ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 18:48, 14 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Aggaa napisał(a)
Pod warunkiem, że je u nas dostanę, bo póki co nigdzie ich nie ma...


To są jak na razie rarytasy. Piękne i pewnie dlatego tak porządane.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:49, 14 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
LIDKA napisał(a)


Dziękuję

Próbowałam coś poczytać o różańch ale jest tyle gatunków że można poszaleć.
Róże będę sadzic chyba w maju. Poszukam coś z polecanych i pozamawiam. Najprędzej mi potrzebe 2 szt na pergole. Zaraz na początku maja.

Jeszcze raz dziękuję.


Nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:52, 14 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
AlinaP napisał(a)
Hej! Widzę dyskusje o różach. Mam taki śmieszny zwyczaj, że kupuję testowo po 3 róże jednej odmiany. Potem trzeba to gdzieś upchnąć w ogrodzie. W zależności od wyniku testu. To jednak trwa. Testom się oparły Bad Birnbach. Jak przyszło co do czego, czyli nastąpiła likwidacja trawnika, zdecydowałam się na tę odmianę na obwódkę. Trochę w ciemno. Coś tam jednak czytałam. Kwitnące gałązki Gartnerfreude leżały na ziemi (w ramach przymiarki), kolor tam nie pasował. Stadt Rom miałam przesadzać, było już za późno. Z tym kolorem też nie wiem Chociaż uwielbiam puste róże.
Co myślisz o tej odmianie? Z praktyki. Ma pasować do Angeli która jest na wjeździe. Już kiedyś się zastanawialam ile można mieć przedogrodkow. Albo wjazdowych Sorki, że Ci zawracam głowę, bo całe lato rozsyłałam zdjęcia ilustrujące moje rozterki. I nagle moja siostra stwierdziła: Po co pytasz, skoro i tak zrobisz po swojemu? Róże już posadzone jesienią.
Pozdrawiam


Bad Birnbach bardzo chwalisobie Izabela z wątku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi

Nie wiem, czy będzie pasować do Angeli. Nie widziałam ich nigdy równocześnie obok siebie...

Ja też tak mam, że raczej robię po swojemu i uczę się na własnych błędach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies