Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Dorii 14:00, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)

Zachwyciło mnie to zestawienie, piękne
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 18:31, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Mnie też zachwycają takie cudowne cudowności. I jeszcze zdjęcia Ewy, mistrzostwo
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 18:33, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
anabuko1 napisał(a)
Piękne miodunki .
Ale najbardziej spodobał mi się ten ciemny, śliczny ciemiernik


Aniu, dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:33, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
tulucy napisał(a)
Ja sobie dokupiłam do jakiegoś zwykłego cornus nas odmianowego, Bolestraszycki. Podobno super... Tylko czemu taki drogi
Piękna wiosna u Ciebie jak zwykle


No takich rarytasów to my nie mamy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:38, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
nicol21 napisał(a)
Ewo, przyszłam z zapytaniem jak do encyklopedii
w zasadzie więcej niż jedno
1. Dalie - w tym roku po raz pierwszy kupiłam dalie i posadziłam je w dużych pojemnikach bo tylko w ten sposób mogę je latem polewać, w obecnym ogródku nie ma miejsca w ziemi żeby cokolwiek posadzić.
Pytanie - czy mogę je trzymać w ciemnym garażu aż temperatury będą wyższe czy może lepiej wystawić je na dwór i tylko znosić jak temperatura będzie miała spaść poniżej 1-2st C?

2. Dalie wsadziłam do kompostu, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie przesadziłam i nie zmarnuję ich. Obserwację czynię na podstawie pikowanych pomidorów, które w tym komposcie chyba nie mają się rewelacyjnie, parę mi padło. Mają mokro, ale z dziurami w dnie i brak stojącej wody, a jakoś tak usychają.

3. Odmłodzenie brzozy - w jaki sposób można odmłodzić 30+ letnią brzozę? Był na niej bluszcz i zielen jest głównie na koncach dość długich gałęzi. Chiałabym aby była bardziej zwarta, choć utrzymała naturalny pokrój. Teraz idą soki, więc pora nie jest dobra na cięcie. Brzoza widoczna tu https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/217/2178975/original.jpeg i tu z bliska https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/217/2179437/original.jpg

Dzięki Ewa!
pozdrawiam


Hej obszarniczko

1. w ciemnym garażu ich raczej nie podpędzisz, teraz warto je trzymać na dworze w dzień, najlepiej na słońcu, a na noc do domu; u mnie w ten sposób szybciej zakwitły; jak nocą będzie cieplej to mogą zostać na zewnątrz

2. najlepiej kompost już dobrze przerobiony wymieszać z ziemią do kwiatów balkonowych; ja dodaję jeszcze takie granulki gliniaste Seramis trzymające wilgoć i nawóz
sam kompost może mieć po prostu za duże stężenie soli

3. zaraz wpadnę do Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:39, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Ania111 napisał(a)
Ewa ,

jeszcze raz dziękuję za poradę o różach

ściskam


Nie ma za co, odściskuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Aggaa napisał(a)
Ewunia ja też po poradę do Ciebie, chciałam nabyć piwonie w kolorze kremowym, cytrynowym takim tylko delikatnie żółtym, najlepiej o pełnych kwiatach Możesz mi polecić jakąś odmianę?


Aguś, jest tyle odmian że głowa boli. Nie dziwię się, że nie wiesz na co się zdecydować
Ja żółtych nigdy nie miałam. Ogólnie bardzo chwalona jest Paeonia mlokosewitschii, ale ma niepełne kwiaty oraz Majesty's Light / Yellow Breeder Plant, bardzo ładny pokrój.
Furorę robi ostatnio odmiana Vanilla Schnapps Sztywna, pachnąca, ciemne liście.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:01, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
LIDKA napisał(a)
Cześć Ando nie dałam rady przeczytać całego watku ale przejrzałam z grubsza i widzę masz ładny ogród i znasz sie na różach i innych roślinach, podziwiam Twoją wiedzę.

Może zechcesz mi odpowiedzieć na pytania:
1. jak róża pasuje pokrojem i wielkością do artemis- kolor inny niż biały i niechorująca,
2.podpowiedz proszę jakieś 2 róże pnące do obsadzenia pergoli.
3, łłatwa i nieduża niska róża na taka obwódkę rabaty z pergolą i różami

Na razie mam róże nn białą pienną i czerwona oraz różową pnącą z zaznaczeniem ż czerwona po zimie chyba umarła.

pozdrawiam serdecznie i dziękuję







Witaj serdecznie Lidko Wiedzę mam na niektóre tematy tylko

Do Artemis, która jest po prostu cudna, pasuje wiele róż parkowych lub większych rabatowych. Myślę, że pasują do niej wszystkie parkowe angielki. Najlepiej w kontraście o dużych kwiatach, bo kwiaty Artemis duże nie są, ale rosną w przepięknych kiściach, bukietach. Wg mnie ładnie wyglądałaby z różą Dieter Muller / Delamo / Soeur Emmanuelle albo z Munstead Wood lub z Princess Aleksandra of Kent. Z Lady Emma Hamilton też w sumie
Nie mogę się zdecydować

Do pergoli Kiss me Kate i Laguna I jakiś niebieski lub biały powojnik dla równowagi.

Niska róża to Gärtnerfreude, Heidetraum, Pepita, Knirps, Flirt 2011, Lupo

Jestem ciekawa, jakie róże wybierzesz. Powodzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:02, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Dorii napisał(a)

Zachwyciło mnie to zestawienie, piękne


Dziękuję Ci Już się nie mogę doczekać takich widoków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:02, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Helen napisał(a)
Mnie też zachwycają takie cudowne cudowności. I jeszcze zdjęcia Ewy, mistrzostwo


Buziaki, dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies