Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anabuko1 08:41, 11 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Piękne miodunki .
Ale najbardziej spodobał mi się ten ciemny, śliczny ciemiernik
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AlinaP 09:14, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Anda napisał(a)


Bardzo sie cieszę, że Ci sie spodobało Alu Zgapiaj oczywiście

Ja nie mam żadnego białego niestety. Hmm... Chyba już tam nic więcej nie zmieszczę.

Cały czas liczę na to, że założysz wątek

Kiedy czytałam Twoją odpowiedź myślałam: skąd wiedziałaś, że miodunkę posadziłam przy białych ciemiernikach? Sprawdziłam i już wiem. Moonshine to również odmiana ciemiernika. U mnie to akurat miodunka. Rzeczywiście przy białych - Roses White
Na razie ciemierniki wkopane z doniczkami. Przymiarka, bo na pewno coś zmienię. Ale Twoja miodunka wygląda tak naturalnie. Te czarny ciemiernik zabójczy! Wysępię siewkę od mojej siostry.
Ewo dzięki, że we mnie wierzysz w związku z ewentualnym wątkiem. Nie jest to takie proste." Nie wyrabiam na zakrętach" a wątek to jakieś zobowiązanie.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Waclaw 11:22, 11 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Umiesz spawać? Zazdroszczę pozytywnie

Niestety nie umiem ale mam wielu kolegów spawaczy
Wczoraj jeden z nich pospawał mi stary żeliwny garnek znaleziony na złomie.
Garnek uratowany przed przetopieniem a ja już posadziłem w nim polecaną przez Ciebie różę( zamówione 3 róże przyszły dwa dni temu)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:54, 11 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ewa,
wczoraj posadziłem do dużych saganków ( 16 litrów) trzy róże.
Princess Alexandra of Kent
Munstead Wood ( Ausbernard)
Claire Marshall (Harunite)


Posadziłem je praktycznie w samym kompoście dodając po dwie garście granulowanego obornika bydlęcego i troszkę ziemi z grządki. Wiórki rogowe mi się skończyły. Skróciłem korzenie i później łodygi na około 10 cm ( ciąłem nad oczkami).
Teraz targają mną wątpliwości czy nie należało dać mniej kompostu a więcej ziemi rodzimej zastanawiam się również czy nie popełniłem błędu nie dodając grudy gliny ( nie mam aktualnie pod ręką).
Czy coś poprawiać?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
greg66 12:21, 11 kwi 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
O miodunki śliczne, też mam.
Już myślałem że wreszcie słońce i ciepło będzie a tu od jutra znów zimno i śnieg niby ma być i do tego wicher.

A w słońcu tak wszystko pięknie wygląda. No u Ciebie Ewo to zawsze jest pięknie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 12:24, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Waclaw napisał(a)
Ewa,
wczoraj posadziłem do dużych saganków ( 16 litrów) trzy róże.
Princess Alexandra of Kent
Munstead Wood ( Ausbernard)
Claire Marshall (Harunite)


Posadziłem je praktycznie w samym kompoście dodając po dwie garście granulowanego obornika bydlęcego i troszkę ziemi z grządki. Wiórki rogowe mi się skończyły. Skróciłem korzenie i później łodygi na około 10 cm ( ciąłem nad oczkami).
Teraz targają mną wątpliwości czy nie należało dać mniej kompostu a więcej ziemi rodzimej zastanawiam się również czy nie popełniłem błędu nie dodając grudy gliny ( nie mam aktualnie pod ręką).
Czy coś poprawiać?


Moje ulubienice Wszystkie pięknie pachną.

Wg mnie za dużo kompostu, tak jak już podejrzewasz. Lepiej byłoby zrobić pół na pół ziemia ogrodowa z kompostem. Granulowany obornik jest ok. Wiórków nie musisz dawać. Jak już będą większe, tak w połowie maja, możesz zacząć je podlewać dobrym nawozem organicznym do róż
Glina nie musi być. Ja dodaję do donic takie grudki gliniaste Seramis. Nie wiem, czy jest w PL. Jeśli nie masz nic pod ręką, to będziesz po prostu dbał o podlewanie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:25, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
greg66 napisał(a)
O miodunki śliczne, też mam.
Już myślałem że wreszcie słońce i ciepło będzie a tu od jutra znów zimno i śnieg niby ma być i do tego wicher.

A w słońcu tak wszystko pięknie wygląda. No u Ciebie Ewo to zawsze jest pięknie


Dziękuję
Pogoda nas nie rozpieszcza niestety. U mnie pada śnieg z deszczem. Wczoraj też padało. Słońce miałam tylko w piątek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:30, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Waclaw napisał(a)

Niestety nie umiem ale mam wielu kolegów spawaczy
Wczoraj jeden z nich pospawał mi stary żeliwny garnek znaleziony na złomie.
Garnek uratowany przed przetopieniem a ja już posadziłem w nim polecaną przez Ciebie różę( zamówione 3 róże przyszły dwa dni temu)


Ale super. Nie znam niestety nikogo spawającego

Czekam na fotki wszystkich róż
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 16:36, 11 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Moje ulubienice Wszystkie pięknie pachną.

Wg mnie za dużo kompostu, tak jak już podejrzewasz. Lepiej byłoby zrobić pół na pół ziemia ogrodowa z kompostem. Granulowany obornik jest ok. Wiórków nie musisz dawać. Jak już będą większe, tak w połowie maja, możesz zacząć je podlewać dobrym nawozem organicznym do róż
Glina nie musi być. Ja dodaję do donic takie grudki gliniaste Seramis. Nie wiem, czy jest w PL. Jeśli nie masz nic pod ręką, to będziesz po prostu dbał o podlewanie



Jest jeszcze czas. Wyrzucę z garnków i dodam zwykłej ziemi. Może jutro uda się zdobyć trochę gliny. Jeśli nie, zrobię jak radzisz.
Dziękuję za radę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:56, 11 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Ale super. Nie znam niestety nikogo spawającego

Czekam na fotki wszystkich róż

Wszystkie zawdzięczam Tobie.
Fotki będą w czasie kwitnienia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies