Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

April 09:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Widzę, z zazdrością że niektórzy już się cieszą pełnią wiosny
Bajeczny kolorek masz tych tulipanów. Można się na nie gniewać, że jednoroczne, że stołówka dla nornic, a i tak sadzimy bo cieszą bardzo
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basia_KRK 09:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
nyna76 napisał(a)
Ewuś MW zdecydowanie w moim kolorze.

Jak wytyczę rabaty, to chcę przemieszać 3 szt The Fairy z MW i Minerwą. Pod nimi kocimiętkę właśnie.

Obok na kratce Aloha i może jako powtórzenie też MW.

Czy pełne słońce będzie dla MW ok?

Czy The Fairy będzie pasować z MW?

Odnnośnie słońca+MW, czytałam że ona woli mieć odrobinkę przesianego słońca, nie patelnię, wtedy podobno ładniej się wybarwia. Ale to tylko info, o których czytałam. Ja ją u siebie posadzę właśnie w bardziej ustronnym słonecznie miejscu.

Aniu, słyszałam od kilku osób, że Aloha słabo kwitnie. Masz ją już u siebie, czy dopiero będziesz sadzić? Poszukaj trochę informacji w necie i na filmikach YT.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Joann 10:24, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Też macham z ukrycia
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 10:25, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Ewa piękna wiosna u Ciebie. Pisałaś kiedyś u mnie, że doradzić bez "chaosu" nie umiesz Po Twojej wizytówce uważam, że wszystko jest pięknie, gustownie skomponowane, kolory się przenikają, wszystko przemyślane, nie ma żadnego chaosu i przy takiej ilości bylin jest wszystko uporządkowane. Oglądając kadry to każdy aż pachnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nyna76 10:30, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Basiu Alohę dostanę wieloletnią z innego ogrodu.

A the Fairy mam4 do przesadzenia z innego miejsca, chciałam przełamać ten blady róż
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 11:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Dziękuję Wam za przemiłe wpisy. Wiosna jest, ale jeszcze bardzo kapryśna. Aktualnie u mnie pada już od rana. Dobrze, że dzisiaj przy biurku siedzę
Te różowe tulipany nie są wymagające, mnożą się same. Ja ich nie wykopuję, tzn. w zeszłym roku musiałam je wykopać, bo sadzilam cisy. Po wkopaniu ich jest teraz taki efekt. Przedtem przez co najmniej 5 lat siedziały w ziemi bez wykopywania
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:35, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Basia_KRK napisał(a)

Ewuś, dziękuję, też mi tam się wydaje, że z fioletami będzie super! A co białego (delikatnego w strukturze?) ładne komponuje się ogólnie z różami, z MW także? Jakieś ostróżki?


Myśle, że dobrze wyglądałaby Gaura lindheimeri Whirwind albo inna biała. Ewentualnie Skabiosa Alba, ale Gaura wg mnie lepsza
Z ostróżkami za dużo roboty i nie kwitną tak długo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
April napisał(a)
Widzę, z zazdrością że niektórzy już się cieszą pełnią wiosny
Bajeczny kolorek masz tych tulipanów. Można się na nie gniewać, że jednoroczne, że stołówka dla nornic, a i tak sadzimy bo cieszą bardzo


U mnie całe szczęście nie ma nornic. Mam nadzieję, że tak zostanie. Poza tym one się same mnożą, bo w jednoroczne tulipany się nie bawię Wolę narcyzy i inne cebulowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 11:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ewcia u nas od rana pada i ma padac kolejny cały tydzień Wiosna śliczna w kolorze ciemnego różu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:46, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Basia_KRK napisał(a)

Czy The Fairy będzie pasować z MW?

Odnnośnie słońca+MW, czytałam że ona woli mieć odrobinkę przesianego słońca, nie patelnię, wtedy podobno ładniej się wybarwia. Ale to tylko info, o których czytałam. Ja ją u siebie posadzę właśnie w bardziej ustronnym słonecznie miejscu.

Aniu, słyszałam od kilku osób, że Aloha słabo kwitnie. Masz ją już u siebie, czy dopiero będziesz sadzić? Poszukaj trochę informacji w necie i na filmikach YT.


Sorry, mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale ja nie lubię The Fairy. Nie lubię też sadzenia róż zaraz obok róż. Wg mnie róże ładniej eksponują się w towarzystwie bylinowym niż innych róż. Nie kradną sobie wtedy szoł
Moja MW stoi do południa w cieniu, słońce ma dopiero od ok. 11stej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies