Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Dorii 12:26, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję, trzeba będzie spróbować. Bardzo lubię tulipany ale inwestować co rok to już nie bardzo a wykopywanie też nie daje pewności. Większość nowych odmian i tak kwitnie max 3 lata.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Juzia 12:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Anda napisał(a)


Przecież wiesz, że jestem leniwą ogrodniczką Nie bawię się w wykopywanie. Co rośnie to rośnie. Jeśli przestaną, to posadzę narcyzy


Ha! Większego lenia jak ja to nie ma
U mnie narcyzy nie chcą rosnąć, dlatego zmuszona jestem sadzić tulipany. Co roku. Bo nie mogę natrafić na te wieloletnie.
Nazwy chcę!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
April 13:01, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9899
Anda napisał(a)


U mnie całe szczęście nie ma nornic. Mam nadzieję, że tak zostanie. Poza tym one się same mnożą, bo w jednoroczne tulipany się nie bawię Wolę narcyzy i inne cebulowe


Trafiła ci się zatem świetna odmiana. U mnie poza nornicami, żadne się nie mnożą
____________________
April April podbija las Mazowsze
Waclaw 13:36, 19 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
U Ciebie wiosna zawsze wcześniej. Tym bardziej jestem złakniony Twoich fotografii.
Za kilka dni i u nas wiosna będzie cieplejsza. Wtedy wszystko wybuchnie. Hiacynty rozkwitły ale przez brak słońca i ciepła jakieś takie mikre u mnie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 14:35, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Dorii napisał(a)
Dziękuję, trzeba będzie spróbować. Bardzo lubię tulipany ale inwestować co rok to już nie bardzo a wykopywanie też nie daje pewności. Większość nowych odmian i tak kwitnie max 3 lata.


Ja już nic nowego nie sadzę z tulipanów.
Tulipanowa cebulka kwitnie tylko raz. Po kwitnieniu wytwarza cebulki córki i to one kwitną w kolejnym roku. Aby cała energia poszła na tworzenie nowych cebul ważne jest zostawianie liści aż zżółkną no i dobre odżywianie. Jeśli w kolejnym roku cebulki wytwarzają tylko liście, to są jeszcze za młode i zakwitną w kolejnym roku.
Nowe odmiany ogólnie są dość słabe mam wrażenie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:36, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Juzia napisał(a)


Ha! Większego lenia jak ja to nie ma
U mnie narcyzy nie chcą rosnąć, dlatego zmuszona jestem sadzić tulipany. Co roku. Bo nie mogę natrafić na te wieloletnie.
Nazwy chcę!!!!


Blue Diamond

A inne cebulowe? Dzikie tulipany, anemony wiosenne (to kłącza akurat), szafirki? Szafirki ( te nie wyfikane) to nawet na piasku się mnożą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:37, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
April napisał(a)


Trafiła ci się zatem świetna odmiana. U mnie poza nornicami, żadne się nie mnożą


To idź w inne cebulowe, bardziej dzikie, te nie wyfikane
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Waclaw napisał(a)
U Ciebie wiosna zawsze wcześniej. Tym bardziej jestem złakniony Twoich fotografii.
Za kilka dni i u nas wiosna będzie cieplejsza. Wtedy wszystko wybuchnie. Hiacynty rozkwitły ale przez brak słońca i ciepła jakieś takie mikre u mnie


Mam nadzieję, że wiosna teraz nabierze rozpędu. Byle nie za szybko dobiła do lata
Dziękuję Wacku. U mnie hiacynty się nie utrzymały.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 14:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Liście zostawiam, pewnie trzeba by jeszcze nawozu im dać. Jedne miałam co się mnożyły ale kolor, kremowe z czerwonymi smugami nie specjalnie mi odpowiadał a miały być biało różowe. Do tego coś mi je w zeszłym roku załatwiło.
Zapisałam nazwę twoich, na jesień kupię kilka paczek na próbę bo piękne są.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Basia_KRK 15:05, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Anda napisał(a)


Myśle, że dobrze wyglądałaby Gaura lindheimeri Whirwind albo inna biała. Ewentualnie Skabiosa Alba, ale Gaura wg mnie lepsza
Z ostróżkami za dużo roboty i nie kwitną tak długo.

Ooo, faktycznie, zapomniałam o Gaurze, mam akurat tą odmianę w ogrodzie, więc super, bo ją powtórzę z Munstead Wood

A szałwia, to bardziej w kolorze 'Caradonna', czy coś a'la 'Rose Compact' ?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies