Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 18:23, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
LIDKA napisał(a)
Cześć Ando, a róża Artemis kiedy i jak krótko ciąć - będę właśnie sadzić 4 szt.
Ładna wiosna u Ciebie -tulipany śliczne.



Hej Lidko To zależy, co chcesz osiągnąć. Jeśli większe krzewy, to tniesz wyżej, jeśli niższe, to niżej. Przy wyższym cięciu warto jednak ze dwa przyrosty przyciąć krócej, żeby nie utworzyły się gołe nóżki

Kiedy ciąć to zależy od pogody. Czas kwitnienie forsycji przeważnie jest dobry.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:25, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
asiak napisał(a)
Ewuniu ja jak zwykle z prośbą o paradę
Co mogę wsadzić między róże Baronessa. Mam 4 sztuki i między nimi mam żurawkę.
Żurawka zaczęła mnie denerwować, bo się wypiętrza i ciągle trzeba sadzić nowe.
Zależy mi na czymś, co nie wyradza się zbyt szybko i żeby nie rozrastało sie zbyt mocno. Miejsce do południa cieniste, po południu słońce.
Doradzisz coś, żeby pasowało kolorem do Baronessy? Z góry pięknie dziękuję


To może szałwię Caradonna? Albo przywrotniki?
Żurawki też mnie denerwują. Naprawdę co chwilę trzeba je odmładzać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:27, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
inka74 napisał(a)
Dzięki! U nas Alchemilla epipsila słabo dostępna, po ostatnich zakupach w Almabar chyba nie zaryzykuję internetowo i w dodatku z nieznanego źródła ;( trudno bedzie mollis z podziału.

Widzę, że jednak udało mi się cię namówić na fotki ))) piękna wiosna, wzdycham, szczególnie, że u mnie teraz leje. Jedyne pocieszenie, że pierwsze tulipany się otwierają.


Szkoda, że nawet sprawdzeni dostawcy tak dają ciała w tym roku.
Parę lat temu na forum chyba dwie osoby dostały ode mnie nasiona tego mojego przywrotnika, ale nie wiem już kto dokładnie niestety.

Coś tam urosło, więc i fotki były. Teraz muszę znów trochę poczekać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:29, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Basia_KRK napisał(a)



Ja mam jeszcze pytanie, czy to dotyczy róż z gołym korzeniem, czy takich sadzonych z doniczek także?


To zależy, czy mają już liście i czy doniczki są dobrze przekorzenione. Jeśli ziemia z doniczki się osypuje, a liści jeszcze nie ma, to warto robić kopczyki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kaz742011 18:56, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Anda napisał(a)


Wiesz, to moje subiektywne spojrzenie. Dla mnie pomiędzy różami muszą być jakieś rozdzielające je byliny. Jedynie pomiędzy krzaczkami tej samej odmiany nie musi być tego rozdzielacza. Te jak dla mnie mogą rosnąć razem

The Fairy to taka trochę róża-zapchajdziura Żelazna na pewno. Powinna dać tam radę.


O tak. Pomiędzy różami coś dać trzeba. Do tej pory pomiędzy Chopinami była u mnie gaura ale już jej nie ma. Trzeba wypełnić lukę tylko nie wiem co w tym sezonie modne . Co byś poleciła?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Anda 20:01, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
kaz742011 napisał(a)


O tak. Pomiędzy różami coś dać trzeba. Do tej pory pomiędzy Chopinami była u mnie gaura ale już jej nie ma. Trzeba wypełnić lukę tylko nie wiem co w tym sezonie modne . Co byś poleciła?


Nie wiem, co modne, ale jestem fanką szałwii Caradonna Calamintha nebepta też ładnie wygląda przy różach, ale przy Chopinie pewnie byłaby za mała.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kaz742011 20:17, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Szałwia jest przed. To deep blue. To przecież twój projekt. Autor zapomniał
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
asiak 20:23, 21 kwi 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu dziękuję, zdecyduję się chyba na szałwie
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Basia_KRK 20:40, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Anda napisał(a)

To zależy, czy mają już liście i czy doniczki są dobrze przekorzenione. Jeśli ziemia z doniczki się osypuje, a liści jeszcze nie ma, to warto robić kopczyki.

Dzięki Ewuś, zwrócę uwagę na korzenie (PS. Są już listki).
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:49, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
kaz742011 napisał(a)


O tak. Pomiędzy różami coś dać trzeba. Do tej pory pomiędzy Chopinami była u mnie gaura ale już jej nie ma. Trzeba wypełnić lukę tylko nie wiem co w tym sezonie modne . Co byś poleciła?

Ewa, jestem ciekawa co sądzisz o różach (jednogatunkowe nasadzenia, nie mix) wśród kulkowiska cisów / czy też ogólnie o różach wśród topairów?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies