Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Wiaan 08:43, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5176
Anda napisał(a)


Tak, to chroni przed słońcem i wiatrem. Jak urosną pierwsze listki tak na 5cm to je rozmyj strumieniem wody.


Jesteś wspaniała, dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
tulucy 09:08, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Anda napisał(a)


Sorry, mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale ja nie lubię The Fairy. Nie lubię też sadzenia róż zaraz obok róż. Wg mnie róże ładniej eksponują się w towarzystwie bylinowym niż innych róż. Nie kradną sobie wtedy szoł
Moja MW stoi do południa w cieniu, słońce ma dopiero od ok. 11stej.


Dałaś mi solidnie do myślenia... Ale u mnie to nie wyjdzie jak nic, za mało powierzchni. Chociaż trochę teraz mi się powiększy, ale nie aż tak, żeby wszystkie chciejstwa swobodnie pomieścić.
A The Fairy chyba wyrzucę na ulicę. I tak muszę ją przesadzić, a przy furtce wzdłuż chodnika bardzo źle mi rośnie jedna odmiana, co już nawet nie pamiętam ze złości na nią, jak się nazywa. Taka bida z nędzą z niej, a na drugim kawałku Lovely Fairy szaleją. To przerzucę tam The Fairy i będę miała częściowo problem rozwiązany.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kawa 09:23, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia śliczna ta wiosna...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
LIDKA 09:30, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7040
Cześć Ando, a róża Artemis kiedy i jak krótko ciąć - będę właśnie sadzić 4 szt.
Ładna wiosna u Ciebie -tulipany śliczne.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
asiak 13:30, 21 kwi 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu ja jak zwykle z prośbą o paradę
Co mogę wsadzić między róże Baronessa. Mam 4 sztuki i między nimi mam żurawkę.
Żurawka zaczęła mnie denerwować, bo się wypiętrza i ciągle trzeba sadzić nowe.
Zależy mi na czymś, co nie wyradza się zbyt szybko i żeby nie rozrastało sie zbyt mocno. Miejsce do południa cieniste, po południu słońce.
Doradzisz coś, żeby pasowało kolorem do Baronessy? Z góry pięknie dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
inka74 13:43, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Anda napisał(a)
To jest Alchemilla epipsila. On jest prawie tak duży jak mollis, ale się aż tak strasznie nie pokłada. Spokojnie daje radę w pełnym słońcu. Szałwia to Caradonna.
Te rośliny na pewno świetnie wyglądałyby przy tej rdzawej ozdobie

Ja narzekam na zmniejszenie ilości wolnego czasu Co do fotek to postaram sie poprawić jak będzie więcej słońca
Dzięki! U nas Alchemilla epipsila słabo dostępna, po ostatnich zakupach w Almabar chyba nie zaryzykuję internetowo i w dodatku z nieznanego źródła ;( trudno bedzie mollis z podziału.

Widzę, że jednak udało mi się cię namówić na fotki ))) piękna wiosna, wzdycham, szczególnie, że u mnie teraz leje. Jedyne pocieszenie, że pierwsze tulipany się otwierają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basia_KRK 18:02, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Ewa czy po posadzeniu i obfitym podlaniu róż mam zrobić kopczyk?

Anda napisał(a)
Tak, to chroni przed słońcem i wiatrem. Jak urosną pierwsze listki tak na 5cm to je rozmyj strumieniem wody.


Ja mam jeszcze pytanie, czy to dotyczy róż z gołym korzeniem, czy takich sadzonych z doniczek także?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 18:16, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wiaan napisał(a)


Jesteś wspaniała, dziękuję


Oj tam, oj tam, nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:20, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
tulucy napisał(a)


Dałaś mi solidnie do myślenia... Ale u mnie to nie wyjdzie jak nic, za mało powierzchni. Chociaż trochę teraz mi się powiększy, ale nie aż tak, żeby wszystkie chciejstwa swobodnie pomieścić.
A The Fairy chyba wyrzucę na ulicę. I tak muszę ją przesadzić, a przy furtce wzdłuż chodnika bardzo źle mi rośnie jedna odmiana, co już nawet nie pamiętam ze złości na nią, jak się nazywa. Taka bida z nędzą z niej, a na drugim kawałku Lovely Fairy szaleją. To przerzucę tam The Fairy i będę miała częściowo problem rozwiązany.


Wiesz, to moje subiektywne spojrzenie. Dla mnie pomiędzy różami muszą być jakieś rozdzielające je byliny. Jedynie pomiędzy krzaczkami tej samej odmiany nie musi być tego rozdzielacza. Te jak dla mnie mogą rosnąć razem

The Fairy to taka trochę róża-zapchajdziura Żelazna na pewno. Powinna dać tam radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:20, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kawa napisał(a)
Ewunia śliczna ta wiosna...


Kami Dziękuję kochana
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies